Performax Warmech kasanın temperli camları kargoda kırıldı

onurcandan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bana Performax warmech modelinde bir bilgisayar kasası geldi. Satın almadım, elden hediye yollandı. Yurtiçi Kargo ile arkadaşım yolladı. Bu kasanın hem ön hem de yan temperli camı patlamış, tuzla buz olmuş ve bunu kargocular tutanak tutmuşlar ama karşı taraf ile görüşün diyorlar. Benim nasıl bir yol izlemem gerek? Karşı tarafa sordugumda ben ne yapabilirim ki dedi haklı olarak. Kasanın fotoğrafını aşağıya bıraktım.

kasa1.jpg

kasa2.jpg

Bu tür ürünlerde genellikle ek bir belge verirler ve ürünün kargoda zarar görebileceği, bu şartları kabul ediyorsanız sorumluluğun sizde olduğu bildirilir. Yine de aşağıdaki bağlantıdan tazmin dilekçesi verebilir ve zararın karşılanmasını talep edebilirsiniz ama olumlu sonuç alabilir misiniz emin değilim.

Yurtiçi kargo genelde bilgisayar parçası dediğinde sorumluluk almıyor.
Etiket de yapıştırıyorlar kutunun üstüne, biz taşırız ama kırılırsa bizden değil gibisinden.
Malesef bir şey çıkmayabilir.

Bu tür ürünlerde genellikle ek bir belge verirler ve ürünün kargoda zarar görebileceği, bu şartları kabul ediyorsanız sorumluluğun sizde olduğu bildirilir. Yine de aşağıdaki bağlantıdan tazmin dilekçesi verebilir ve zararın karşılanmasını talep edebilirsiniz ama olumlu sonuç alabilir misiniz emin değilim.

Hocam bu form çok karışık ama bakacağım teşekkürler.
Ayıplı malı yenisiyle değiştirme hakkınız var.
Öncelikle @onurcandan hocam geçmiş olsun. Hem @noXtenn hocam hediye gelmiş ürünü kargo halletmiş nasıl değiştirsin.

Ürünün garantisi var 1aylık ürün.

Bence camcıdan kestirsin (!)

O konuda pek bilgim yok ironi değilse açar mısın nasıl yapacagım.

Yurtiçi Kargo genelde bilgisayar parçası dediğinde sorumluluk almıyor.
Etiket de yapıştırıyorlar kutunun üstüne, biz taşırız ama kırılırsa bizden değil gibisinden.
Maalesef bir şey çıkmayabilir.

Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı