İnceleme Persona 3 Reload ilk izlenim

Oyun İngilizce'ye kötü çevrildiği için İngilizce'den de Türkçeye kötü çevrilmiş.
Kısacası oyunun İngilizce'si de mükemmel değilmiş.

Oyun İngilizce'ye kötü çevrildiği için İngilizce'den de Türkçeye kötü çevrilmiş.
Kısacası oyunun İngilizce'si de mükemmel değilmiş.
Japonca dublajda oynuyorum oyunu ve az çok anlıyorum da. Kötü çevrildiğini söyleyemem. Kusursuz çeviri değil ama yine de güzel bence İngilizce çeviri. Ayrıca Türkçe çeviri oyunun ilerlerinde biraz düzeliyor. Şimdi Türkçe oynuyorum ve iyi gidiyor.

@@LegendaryDevilHunterr Hocam Şöyle bir video çekildi Persona 3 ön inceleme (oynanmadan tabi spoilersiz.) Bunu yanı sıra bol bol anime-Japon kültürü-yakuza-Jrpg'ler konuşulduğu güzel bir podcast ortaya çıkmış bir göz at istersen belki hoşuna gider.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bende oyunda 14 saati geride bıraktım. Eksik gördüğüm noktalar var gerçekten.

İlk olarak tartarus gereksiz uzun ve çok tekrarlıyor.

Geçtiğim 2-3 saatte oyun çok tekarladı. Boş geçen günlerde yaptığım aktiviteler hep aynı.

Oyun dolunaydan dolunaya ilerliyor hikayesel olarak ve bu yüzden bence çok yavaş ilerliyor.

Tabii buna ilk izlenim diyebilir miyiz bilmiyorum çünkü 14 saat oldu fakat oyunun Metacritic'ten aldığı yüksek oy beni teşvik ediyor ve oyunun ileride daha güzel olduğunu bilerekten devam ediyorum.

İlk izlenimde sevdiğim noktalar.
Trende öldürdüğümüz boss gerçekten zordu ve bu benim aşırı hoşuma gitti. Souls oyunu oynar gibi hissettim rakibin saldırısını, zayıf noktalarını ezberlemek vs. benim için harikaydı.

Not: İlk Persona deneyimim bu oyun.

Son düzenleme:
İlk olarak tartarus gereksiz uzun ve çok tekrarlıyor.
Oyunun daha doğrusu hikayenin ana odak noktası Tartarus zaten. Ve oyundaki tek zindanda orası. Uzun olması gayet normal yani. SMT Nocturneda da benzer muhabbet vardı. Tartarusda zincir sesi duymamaya bak diyeyim, duydun mu ardına bakmadan kaç...

Oyunun daha doğrusu hikayenin ana odak noktası Tartarus zaten. Ve oyundaki tek zindanda orası. Uzun olması gayet normal yani. SMT Nocturneda da benzer muhabbet vardı. Tartarusda zincir sesi duymamaya bak diyeyim, duydun mu ardına bakmadan kaç...
Reaper di mi şu tekleyen iskelet , en iyi droplar ondan düşüyor.

Oyunun daha doğrusu hikayenin ana odak noktası tartarus zaten. Ve oyundaki tek zindanda orası. Uzun olması gayet normal yani. SMT Nocturne'da da benzer muhabbet vardı. Tartarusda zincir sesi duymamaya bak diyeyim, duydun mu ardına bakmadan kaç...

Hocam Nocturne zaten çok eğlenceli bir oyun değil.

Orijinal oyunda tartarusun tamamı 1 saate falan bitiyordu. Bunda underleveled kalmamak için bayağı temizlemek lazım. Persona 5 Royal'de mementosu evriltebiliyorduk. Bunda da öyle olsa daha iyi olurdu.

Bir de Persona 4 ve 5'te gelen bazı değişiklikler konulmamış oyuna.

Mesela baton Pass gelmiş ama baton Pass yapmanın asıl amacı olan hasar buffı gelmemiş.

Oynanmayacak seviyede değil, sırf finali için bile oynanır ama daha iyi olabilirmiş. Yine de orijinal oyunda olmayan onlarca şey eklenmiş.

Senin odanın buzdolabı, ve İngilizce'deki "you" kelimesinin çoğunlukla siz yerine sen diye çevirilmesi gibi sıkıntılar olmasa ve biraz ek içerik eklense harika olurdu ama eh işte.

Orijinal oyunda tartarusun tamamı 1 saate falan bitiyordu. Bunda underleveled kalmamak için bayağı temizlemek lazım. Persona 5 Royal'de mementosu evriltebiliyorduk. Bunda da öyle olsa daha iyi olurdu.

Mesela baton Pass gelmiş ama baton Pass yapmanın asıl amacı olan hasar buffı gelmemiş.

Oynanmayacak seviyede değil, sırf finali için bile oynanır ama daha iyi olabilirmiş. Yine de orijinal oyunda olmayan onlarca şey eklenmiş.

Senin odanın buzdolabı, ve İngilizce'deki "you" kelimesinin çoğunlukla siz yerine sen diye çevirilmesi gibi sıkıntılar olmasa ve biraz ek içerik eklense harika olurdu ama eh işte.
Katılıyorum hocam , bu sorunu çeken bir tek ben değilmişim demek ki. Boss gelmeden önce illa 3-4 saat grind atmak lazım . P4 de mesela boss dan 10 level geride olmak bir sıkıntı yaratmıyordu ama bunda en kötü 1-2 level geride olmak veya eşit olmak lazım.

Reaper di mi şu tekleyen iskelet , en iyi droplar ondan düşüyor.
O. Doğru ama erken levellerde öttürür

Nereye 1 saatte bitiyodu tartarus? Orası 200 küsur katlı mekan, sırf bosslarını halletmek bir saatten fazla sürer. Nocturne daha yetişkin içerikli, bayağı bi karanlık temalı ve zor bi oyun, ps2 maniacs versiyonunu bitirmiştim Raidou Kuzunohalı olan. Oynadığım en zor jrpgydi diyebilirim nocturne için. Müzikleri enfestir ama. Remasterı acaip tembel işiydi onun. Random encounterı bile kaldırmamışlardı.

Ben zorda oynuyorum p3 reloadı, öyle dediğiniz kadar çok da kasılmadım. Yalnız bi tuhaflık var gibi. Misal sonraki seviye için gereken exp 89, savaştan aldığım exp bonusuyla 105; ama seviye almıyodu ilgili karakter. Ben daha çok para kasmak ve yeni personalan açmak için gidiyorum tartarusa. O da her ana hikaye bossundan önce genelde 2 kere. 2.si tamamen para kasmak için olur. Genelde tek seferde bloklu kata kadar çıkarım.

Katılıyorum hocam , bu sorunu çeken bir tek ben değilmişim demek ki. Boss gelmeden önce illa 3-4 saat grind atmak lazım . P4 de mesela boss dan 10 level geride olmak bir sıkıntı yaratmıyordu ama bunda en kötü 1-2 level geride olmak veya eşit olmak lazım.
3 tartarus 1 ana hikaye bossu indirdim hiç o kadar grind yapmadım. Sadece her katı tamamen halledip sonraki kata geçiyorum. 2 kere gittiğim Tartarusta geçirdiğim toplam süre 3.5 saat falandır 4ü bulmaz. Ki Tartarusa 2.gidişlerimin tamamen para kasmak için olduğunu söyledim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı