Persona 3 Reload İnceleme Ambargosu 31 Ocak’ta Kalkıyor

Beklediğime yakın bir puan gelmiş, bu saatten sonra en fazla 1 puan daha düşer.
P5 kalitesi yok. Gamespotun 9 vermesi sevindirdi

edit: yalnız yine FES'teki öykülerin eksik olduğu söyleniyor. Tamam o chapteri komple kesip attın zaten beklentimiz düşmüştü de, daha sonradan FES'teki olayların Reload'da ana konuya serpiştirildiğine dair açıklamalar gelmişti. Ben de ister istemez belki de bu yüzden o contenti kesip attılar diye düşünmüştüm. Anlaşılan yanılmışım

Beklediğime yakın bir puan gelmiş, bu saatten sonra en fazla 1 puan daha düşer.
P5 kalitesi yok. Gamespotun 9 vermesi sevindirdi

edit: yalnız yine FES'teki öykülerin eksik olduğu söyleniyor. Tamam o chapteri komple kesip attın zaten beklentimiz düşmüştü de, daha sonradan FES'teki olayların Reload'da ana konuya serpiştirildiğine dair açıklamalar gelmişti. Ben de ister istemez belki de bu yüzden o contenti kesip attılar diye düşünmüştüm. Anlaşılan yanılmışım
Hikayenin The Answer kısmı aslında 1-2 tane ara sahne koyularak yine açıklanacak olayları içeriyordu bunu ara bölüm yapmaya karar vermişler yorucu ve zaman isteyen bir bölüm hani hikayeyi ilerletmek yerine açıklayıp bitiriyor , Reload a koymasalar bile olur . Muhtemelen Reload da yine sonunda sadece ara sahnelerle bölümü temel hatlarıyla göstericekler (cannon olduğu için göstermeleri lazım.) ve bu şekilde olması gerektiği gibi bitecek.

Hikayenin The Answer kısmı aslında 1-2 tane ara sahne koyularak yine açıklanacak olayları içeriyordu bunu ara bölüm yapmaya karar vermişler yorucu ve zaman isteyen bir bölüm hani hikayeyi ilerletmek yerine açıklayıp bitiriyor , Reload a koymasalar bile olur . Muhtemelen Reload da yine sonunda sadece ara sahnelerle bölümü temel hatlarıyla göstericekler (cannon olduğu için göstermeleri lazım.) ve bu şekilde olması gerektiği gibi bitecek.
  • Missing essential Persona 3 content, including female protagonist and additional chapter
Gamespot bu şekilde yazmış negatif kısmına. Mutlaka öykü için gerekli bir yerdir diye düşünüyorum yoksa bu sebepten puan kırmazlardı. (Kadın karakter hiç önemli değil bu arada bence)

Bence FES content de pek önemli değil. Hikayeyi 5 saat uzatmak için 30 saat oynatan bir kısım. Sonu güzel ama yine de biraz zaman kaybı. Şahsen orijinal oyunun remake olduğunu söyledikleri için The Answer veya FeMC beklentisi tamamen boş. Baştan söylendi bu.

Portable ile arasındaki fark ne?
Portable ' da Dungeonlar hariç 3D gezinme olayı yok şehirdeki mağaza ve mekanlara tıklayarak otomatik gidiliyor , taşınabilir konsollar için çıkmış versiyon playstation portunu yapmak yerine böyle birşey yapmışlar.

• Missing essential Persona 3 content, including female protagonist and additional chapter
Gamespot bu şekilde yazmış negatif kısmına. Mutlaka öykü için gerekli bir yerdir diye düşünüyorum yoksa bu sebepten puan kırmazlardı. (Kadın karakter hiç önemli değil bu arada bence)
FeMc bencede gereksiz seveni var ama ben o tayfadan değilim mesela gerekte yok. Missing Content dediği answer dır yoksa FES deki ekstra social linkler ve yeni personalar zaten geleceğini açıklamışlardı. 1-2 tane önemli ara sahne sadece gidip youtubeye The Answer Cutscenes yazsalar zaten oynamaya gerek kalmayacak bir bölüm.

Son düzenleme:
@Rigeliuss kesinlikle. The Answer sonu güzel ama geri kalanı bomboş. P5 için Royal seviyesinde bir önemi yok. P4 oynamadığım için Golden sürümü hakkında bir şey diyemeyeceğim.
P4 de bu P3 ün sonuna değinen bazı diyaloglar var gizli bir boss fight sırasında 1-2 cümlede de olsa geçiyor. Sonrasında P4 Arena Ultimax'de de bunun devamı niteliğinde olaylar yaşanıyor ama P5 çıktıktan sonra bu olay hakkında daha da konuşulmadı bazıları hala P3 ana karakterinin geri döneceğine inanıyor işte bu Hz İsa benzetmeleri vesaire ama Atlus senaryonun ipini saldı gibi.

P4 de bu P3 ün sonuna değinen bazı diyaloglar var gizli bir boss fight sırasında 1-2 cümlede de olsa geçiyor. Sonrasında P4 Arena Ultimax'de de bunun devamı niteliğinde olaylar yaşanıyor ama P5 çıktıktan sonra bu olay hakkında daha da konuşulmadı bazıları hala P3 ana karakterinin geri döneceğine inanıyor işte bu Hz İsa benzetmeleri vesaire ama Atlus senaryonun ipini saldı gibi.
Bu arada yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bu spoiler değil sadece gönderme var demeye getiriyorum her oyunda olduğu gibi teoriler var ama şirket eski oyunların hikayesine bakmıyor demeye getirdim P5 tuttuğu için.

@Rigeliuss şahsen ben Persona 6'nın devam oyunu olacağını sanmam. Bundan sonraki ana Persona oyunları muhtemelen yine birbirinden bağımsız olmaya devam edecek.
Bi ara bütün karakterlerin olacağı bir cannon multiverse bir oyun planları olduğu konuşuluyordu ne kadar doğru bilmiyorum. 1 ve 2 nin remake inin yapılması bence daha önemli eski oyunlara cila atıp devam etmeliler , ama atmayadabilirler sonuçta ilk 2 oyun farklı evrenlerde geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı