Phanktes P500A fan montajı

bixsi

Kilopat
Arkadaşlar merhaba Phanteks P500A kasa aldım çok severek lakin dün akşam 6'dan 10'a kadar uğraştım kasayı tam olarak kuramadım. Bu kasayı kullanan arkadaşlar var mı? Varsa öndeki 3 fan uçlarını nasıl birleştirip nereye takıyorlar? Ben öndeki fanları döndüremedim. Fan uçlarını anakart üzerinde 3-pin girişini bağlayınca dönüyor. Lakin 3 tane fan var bunları üçünü de nasıl bağlayacağım? Bu kasa için illa fan Hub mu almak gerekiyor ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
@bixsi ne alakası var?
3 Pin bağlantılı DC kasa fanları 4 pin anakart yuvasına takınca çalışıyor ve ayarlanabiliyor.
Çok düşük bir anakart ile kullanmasın zaten o kasa ile, o yüzden ayarlanabilmesi için öyle.

Hocam ben anlatamıyorum galiba. Kasa fanları dişi sadece 3 adet, bunlar boşta geldi zaten. RGB'ler takılı olarak geldi RGB'ler şu an sadece renk veriyor haliyle fanlar dönmüyor. Fanların dönmesi için bu 3 pinli dişileri erkek girişe takmam lazım. Bunun için CPU fan çoğaltıcı gerekmiyor mu yahu?

Fanların dönmesi için bu 3 pinli dişileri erkek girişe takmam lazım. Bunun için CPU fan çoğaltıcı gerekmiyor mu yahu?
Anakartınızda 3 adet CHA_FAN portu var. Direkt olarak anakarta bağlayabilirsiniz, çoklayıcıya gerek yok.

Kırmızı ile işaretlediğim yerler CHA_FAN portu.
asfasfasf.png

Anakartınızda 3 adet CHA_FAN portu var. Direkt olarak anakarta bağlayabilirsiniz, çoklayıcıya gerek yok.

Kırmızı ile işaretlediğim yerler CHA_FAN portu.
Eki Görüntüle 705076

Öndeki 3 tane fanı bunlara takacağım tamam hocam, arka da ki egzoz fanı için yer kalmıyor. Onun için ne yapmak gerekir. Bu arada teşekkür ederim çok zahmet oldu.
CPU fan değil. SYS_FAN ya da CHA_FAN yuvalarına takacaksınız.

CPU fan yuvasına sadece işlemci fanını takın.

Sağ olasın hocam, geri ye o zaman egzoz fan kalıyor.

Egzoz fan için mecburen çoklayıcı almak gerek.

Bunlar iş görür diye tahmin ediyorum:

Merhaba hocam, konuyu hortlatıyorum kusuruma bakmayın ama P500a drgb almış ve kullanmış birisi olarak önerir misiniz? Ben beyaz setup yapıyorum ve ROG STRIX Z590-A anakart aldım aynı şekilde ROG STRIX RGB 850W Gold Gundam Edition PSU ve Lian Li galahad 360mm beyaz soğutucu aldım sıra kasada. Siz önerir misiniz? Egzoz fanla birlikte 4 fanın RGB ve PWM yuvalarını nasıl ayarladınız çoklayıcı aldınız mı? Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. @bixsi

Geri
Yukarı