Phanteks P350X Egzoz Fan Tavsiyesi

Kneeaxer

Kilopat
Kek günü
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Ürünü beğenerek almıştım fakat kasanın içinde sadece bir fan bulunmakta. Ek fanı bedava veren siteden almamıştım o yüzden egzoz fansız çalıştırıyorum. Sistemimde Ryzen 2700x mevcut ve bilgisayar günde 12 saat açık. Haliyle kasanın içindeki sıcaklığı dışarıya üfleyen bir fan olmadığı için işlemci bir müddet sonra ısınmaya başlıyor. Ortalama sıcaklığı yükseliyor. Ryzen 2700x'in stok fanını değiştirmeden önce egzoz fan alıp sıcaklığı denemek istiyorum. Bütçem 150 TL civarı, RGB veya RGB olmayan bir model olabilir. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Aerocool Rev Mavi Led 120 mm Fan

Benim sana tavsiyem Aerocool'dan yana olucak. Dört,beş adet alıp güzel bir sirkülasyon sağlayabilirsin. Şuan kullandığım fanlar bunlar gayette memnunum. En iyisi bu diyemem daha iyileri var ama ne kadar ekmek o kadar köfte geçici amaçla alıp bunlar yetiyor daha pahalısına ne gerek var diyip vazgeçtim.

Yakın dönemde sıvı soğutucu alacağım için 2-3 tane fan almayı düşünmüyorum şimdilik. O yüzden kasanın arka tarafına iyi bir fan arıyorum. Akasa modellerine baktım fiyatları iyiymiş. Ama beklentilerimi karşılar mı bilmiyorum.
Bu arada kasamın arka tarafı açık alan değil, masanın bitiş yeri. O yüzden kasanın içindeki sıcaklığı en iyi biçimde dışarıya üfleyecek bir fan önerisi istiyorum. Bu işin uzmanı olan modeller elbet vardır. (hava soğutmada Noctua gibi) 150 TL'e kadar alabilirim tekli fan.

Yakın dönemde sıvı soğutucu alacağım için 2-3 tane fan almayı düşünmüyorum şimdilik. O yüzden kasanın arka tarafına iyi bir fan arıyorum. Akasa modellerine baktım fiyatları iyiymiş. Ama beklentilerimi karşılar mı bilmiyorum.
Bu arada kasamın arka tarafı açık alan değil, masanın bitiş yeri. O yüzden kasanın içindeki sıcaklığı en iyi biçimde dışarıya üfleyecek bir fan önerisi istiyorum. Bu işin uzmanı olan modeller elbet vardır. (hava soğutmada Noctua gibi) 150 TL'e kadar alabilirim tekli fan.
Corsair AF140Q AF140 Gehäuseluefter 140 mm 24 dB CO-9050009-WW Kasa Fanı - Nanokatalog
Senin işini rahat görür. Bu arada arka tarafı boşta olmazsa havayı nere atmasını bekliyorsun. Arka tarafında min 30-40 cm'lik açıklık olsunki performanslı olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı