Phanteks P400A Detaylı İnceleme ve Sıcaklık Karşılaştırması

Saat hızı farkı, 3. parti bir program ile kapatılabilen bir fark ve de 15MHz yüzdelik olarak dahi artış sağlamaz.
600TL fazla verirsen alcakların:
-Daha şık RGB etkeni
-Daha sessiz çalışan bir kart
-Soğutma bloğu daha iyi ve 3 fanlı etkenli bir tasarım
-Faz sayısı daha fazla
-Malzeme kalitesi daha iyi
Kullanılan bellekleri bilmiyorum içerisindeki o yüzden kesin birşey diyemicem.

Takıntınız özellikle fazladan 600TL para vericek bütçeniz yoksa Gaming Trio elleşmeyebilirsiniz. Dediğim gibi MSI, RTX 2070 sonrasındaki Ventus modellerinde kullandığı soğutma bloğu çok daha iyi. Karar sizin.

XPG Invader'ı arkadaşıma aldırdım yeni topluycağı sistemde yakın zamanda onun da incelemesini yapcam.

P400A sanırım ön ve arkaya sıvı soğutucu takılıyor dogrumudur? Eğer öyle ise fanları nasıl yerleştirmeliyim iyi bir hava soğutması için ? Benim aklıma fanı üst bölüme on tarafa da 3 fan takmak vardı. Benim yapmak istediğimle sıvı soğutucusunun konumu hava akışında bir problem yaratır mı ?

Ön 360, arka ise 120mm sıvı soğutucu desteği var. Bütçenizi bilmiyorum ama P400A RGB yerine başka alternatif tavsiye edebilirim sadece bir modele bağlanmayın sorunuza gelcek olursam sıkıntı teşkil etmiyor.

P400A almayı düşünüyorum, egzoz fanı yok almaya gerek var mı? Ön tarafında toz filtresi yok sanırım, bu tozlanmayı çok arttırıyor mu? Aynı fiyat aralığında daha iyi kasa var mı?

P400A almayı düşünüyorum, egzoz fanı yok almaya gerek var mı?
Bence alınmalı ve bu alınabilir:

Aynı fiyat aralığında daha iyi kasa var mı?
Alternatif olarak Corsair ICUE 220T modeline bakabilirsiniz:

24 Cm radyatörüm mevcut.
XPG Invader'in hem RGB hem de radyatörü ön ve üst taraf dışında anakartın yanındaki boşluğa da takılabilecek olması dikkatimi çekti. Ortalama bu kasaların fiyatları 500-600 tl civarında

Corsair Carbide SPEC-OMEGA (DELTA'dan farklarını bilmiyorum)
XPG Invader RGB
Corsair MB511 RGB olmayan versiyon(kırmızı)
Sharkoon TG5 (Mavi)
2.el NZXT S340
2011 yılı çıkışlı 500 TL bandında 2.el olarak satılan CORSAIR GRAPHITE 600T

Sizin önerileriniz hangisi olur?
2.el ya da sıfır olarak 500-600 tl seviyesinde alabilirsiniz dediğiniz başka modeller önerebilir misiniz?

Arkadaşınıza aldırdım dediğiniz için biliyorsunuzdur ama yine de eklemek istedim.

P400A almayı düşünüyorum, egzoz fanı yok almaya gerek var mı? Ön tarafında toz filtresi yok sanırım, bu tozlanmayı çok arttırıyor mu? Aynı fiyat aralığında daha iyi kasa var mı?
Konu eski ama ne öneririsiniz hocam?

Dostum inceleme için teşekkür ederim hava akışı iyi bir kasa arayışındayım cuma günü P400a aldım ön tarafta toz filtresi olmaması çok sıkıntı çıkardı mı sende iyi bir hava akışı için filtre kullanmamışlar ama ön panel çok ince delikli ise toz girmez diye düşünüyorum ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…