Phanteks P400A üst kısmına radyatör takılır mı?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: PHANTEKS White Eclipse P400A
Güç kaynağı: FSP 600W 80+ Psu
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ 6600XT
Anakart: Gigabyte b450 SH2
Ram: Corsair Vengeance 2x8 3000mhz
SSD: Kingston Kc3000 1TB
Merhaba, az önce bu kasayı sipariş ettim ancak birkaç yerde üstüne radyatör desteği yok tarzı yazılar okudum. sitesinde de üst kısım için radyatöre dair hiçbir şey söylememiş. fan olarak söylemiş bu kasayı kullanan var mı? Üst kısma sıvı soğutma takmak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır üst kısmına radyatör takılmıyor maalesef. Ön kısma 360MM'e kadar desteği var ama. Üst kısma sıvı soğutma takacaksanız bu kasayı tercih edebilirsiniz.

Hayır üst kısmına radyatör takılmıyor maalesef. Ön kısma 360Mm'e kadar desteği var ama. Üst kısma sıvı soğutma takacaksanız bu kasayı tercih edebilirsiniz.

Zorlamayla falan da takmak mümkün değil mi? Öndeki fanların uyumunu bozmak istemiyorum.

Kağıt üstü bilginin yetmediği yerde, eller konuşur :D Ama kendin modifiye bile etsen sığacağına pek ihtimal vermiyorum, Phanteks o kasayı üretirken resmen üste sıvı soğutma takmayalım diye özel çaba sarf etmiş.

Kağıt üstü bilginin yetmediği yerde, eller konuşur :D ama kendin modifiye bile etsen sığacağına pek ihtimal vermiyorum, Phanteks o kasayı üretirken resmen üste sıvı soğutma takmayalım diye özel çaba sarf etmiş.

İçeriye doğru eğimli olan toz filtresikısmını vura vura düzleyip denemem yok mu 😄

Kağıt üstü bilginin yetmediği yerde, eller konuşur :D ama kendin modifiye bile etsen sığacağına pek ihtimal vermiyorum, Phanteks o kasayı üretirken resmen üste sıvı soğutma takmayalım diye özel çaba sarf etmiş.

En büyük sıkıntı elimde hazırda sıvı soğutma yok birkaç ay sonra alırım diye düşünüyorum ama alırken ona göre seçim yapmam gerekecek boyunu üste sığarsa 280 sığmazsa öne 360 veya 240 almam lazım.

İçeriye doğru eğimli olan toz filtresikısmını vura vura düzleyip denemem yok mu 😄
Eğer kasayı sevdiysen ve kesinlikle satmam diyorsan abartılı olmadığı sürece modifikasyon denenebilir aslında. Veya belki de cuk diye oturabilir.

Ben de resmi olarak üste maksimum 240mm destekleyen kasama 360mm takmıştım (Lian Li Lancool II Mesh) :D

1656355360136.png

Eğer kasayı sevdiysen ve kesinlikle satmam diyorsan abartılı olmadığı sürece modifikasyon denenebilir aslında. Veya belki de cuk diye oturabilir.

Ben de resmi olarak üste maksimum 240mm destekleyen kasama 360mm takmıştım (Lian Li LANCOOL II mesh) :D

Eki Görüntüle 1433831

Onu da düşündüm genişletir 360 takmayı ama sorun daha çok RAM'lere falan temas etmesi olunca oda çare olmazki derdime ama şu videonun 10. dakikasına bakar mısın bana bayağı bir alan kalıyor gibi geldi adan fan taktıktan sonra bu radyatörler kalın mı oraya sığmayacak kadar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Amacım alıp en bir daha kasa değiştirmemek beyaz aldım bir de hep beyaz kasa istemişimdir 😊

Ben de resmi olarak üste maksimum 240mm destekleyen kasama 360mm takmıştım (Lian Li LANCOOL II mesh) :D

Eki Görüntüle 1433831

Yeni konular

Geri
Yukarı