Phenom X6 1055t (4GHz) RX470 darboğaz yapar mı?

bigboss035

Hectopat
AMD Phenom X6 1055t 4GHZ overclock yapılmış işlemcim var. Uygun fiyata RX 470 Gaming X modelinde ekran kartı buldum. İşlemcimin darboğaz yapacağını sanmıyorum ama birde size sorayım dedim. Oyunlarda darboğaz ısınma söz konusu olur mu? Yardım edenlere teşekkür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma durumu, kullandığınız kasa ve işlemci soğutucusuna bağlı. Darboğaz konusunda ise; işlemci gücü isteyen güncel oyunlarda darboğaz olacaktır. Ama genel olarak kullanılabilir bir ikili.

İşlemcimin üzerinde hyper 212 led soğutucu var. Boşta 25 derece :) yükte max 50 ye çıkıyor. Kasa küçük baya. İçinde fan yok ama ekran kartı sığmaz diye düşünüyorum. O yüzden yan kapağı açık bırakırım. Sadece LoL ve pes 2018 oynuyorum. Gaming x modellerinde 60 dereceye kadar fanlar dönmüyomuş. LoL oynarken ısınma yapmaz diye düşünüyorum. En kötü 12 cm fan alırım.
Darboğaz olur yazmışsınız ama % kaçlık bir darboğz söz konusu olur onu merak ediyorum. Yani aşırı bir FPS kaybı yaşarmıyım ?.
Ekran kartı satılmış :(
Bu işlemci için önerdiğin bir ekran kartı varmı ?
Zotac gtx 670 düşünüyorum ama oyun testlerinde 80 derece yi geçebiliyor. Gtx 560 ti diretcU modelini önerirmisin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz oyunlarda darboğaz konusunda pek sıkıntı olmaz. Ama o yazdığınız alternatif kartları önermem. Tam olarak bütçenizi belirtin, ona göre yorum yapalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı