Philips SPK8264 (G264) Klavye İncelemesi

Merhabalar, bugün sizlerle yeni aldığım klavyemin incelemesini paylaşacağım. Klavyeyi alma sebebim fiyatının uygun olması ve markalı olması.

IMG_20201211_130946.jpg

İlk bakış
İlk bakış olarak klavyenin malzemesi kaliteli çiğ plastik değil tok ve kaliteli duruyor. Ancak tuş yazı fontları bana biraz farklı geldi ama zamanla alışacağım kanaatindeyim. Kablosu örgülü değil ama çok etli bir kablo olmasa da fiyat bandına göre kalın bir kablosu var F1 ile F12 tuşları arasında hep fonksiyon tuşları var bunları FN tuşu ile kontrol edebiliyoruz. Rainbow aydınlatma var değişim dalgalanma vs. gibi efektler yok hep sabit renkler halinde gayet parlak ve geceleri gözü rahatsız etmiyor ayrıca Page Up ve Page Down tuşlarında aydınlatmayı belirleyen arttırma ve azaltma fonksiyonları da var.

Malzeme kalitesi
Kalite olarak fiyatına bakıldığında gayet uygun bir klavye tuşlar kaliteli, üretimi tahminen şeffaf tuşların boyanması ile elde edilmiş herhalde ve tuşların yanları şeffaf. Girişte de anlattığım gibi kablosu gayet yeterli kalınlıkta ve üzerinde ferrit boğumu da bulunmakta ve usb başında da markanın logosu yer almakta. Plastiği gayet iyi kalitede ve çok hafif ve ele oturuyor.

Kutu içeriği
Kutusu gayet boş kullanma kılavuzu ve klavye çıkıyor ve klavyeyi saran bir malzemesi ile geliyor başka da bir şey yok. Kutusundaki resim ile ürünün alakası yok bu arada.

Kullanım
Klavye sessiz tuşlara sahip sadece boşluk, enter, shift gibi tuşlar bir tık daha sesli kullanım kolaylığı olsun diye. Klavye yazı vs. yazmak ve oyun oynamak için ideal tuş araları geniş alt ve üst karakterler gayet iyi belirtilmiş. Fontlar bolt olduğundan yazılar gayet belirgin. Num lock gibi ışıklar mavi renkte ve parlaklığı iyi. Bilek desteği kutudan çıkmıyor ve zaten ihtiyaç yok klavye gayet ince ve bileğimi ağrıtmadı. Bir artı özellik olarak şunu ekleyebilirim sol Windows logo tuşunun sağ alt köşesinde bir kilit resmi var FN ile basarsanız tuşu kitliyor ve oyunlarda vs. basınca başlat menüsü gelmiyor. eksiklik olarak enter tuşu baba göre çok küçük geldi eski klavyemde daha büyüktü bir sorun benim açımdan bu.

IMG_20201211_131004.jpg IMG_20201211_130958.jpg IMG_20201211_130953.jpg
Genel olarak ortalama bir klavye, çokta incelenecek bir kısmı yoktu aslında ama almak isteyen ve nasıldır falan diye bakanlar için yazdım yazıyı alınır mı? alınır fiyatı gayet uygun ben bizdeuygun.com dan aldım aynı gün kargoladılar sorunsuz geldi memnun kaldığımı söyleyebilirim...

Merhabalar, bugün sizlerle yeni aldığım klavyemin incelemesini paylaşacağım. Klavyeyi alma sebebim fiyatının uygun olması ve markalı olması.

Eki Görüntüle 775144

İlk bakış
İlk bakış olarak klavyenin malzemesi kaliteli çiğ plastik değil tok ve kaliteli duruyor. Ancak tuş yazı fontları bana biraz farklı geldi ama zamanla alışacağım kanaatindeyim. Kablosu örgülü değil ama çok etli bir kablo olmasa da fiyat bandına göre kalın bir kablosu var F1 ile F12 tuşları arasında hep fonksiyon tuşları var bunları FN tuşu ile kontrol edebiliyoruz. Rainbow aydınlatma var değişim dalgalanma vs. gibi efektler yok hep sabit renkler halinde gayet parlak ve geceleri gözü rahatsız etmiyor ayrıca Page Up ve Page Down tuşlarında aydınlatmayı belirleyen arttırma ve azaltma fonksiyonları da var.

Malzeme kalitesi
Kalite olarak fiyatına bakıldığında gayet uygun bir klavye tuşlar kaliteli, üretimi tahminen şeffaf tuşların boyanması ile elde edilmiş herhalde ve tuşların yanları şeffaf. Girişte de anlattığım gibi kablosu gayet yeterli kalınlıkta ve üzerinde ferrit boğumu da bulunmakta ve usb başında da markanın logosu yer almakta. Plastiği gayet iyi kalitede ve çok hafif ve ele oturuyor.

Kutu içeriği
Kutusu gayet boş kullanma kılavuzu ve klavye çıkıyor ve klavyeyi saran bir malzemesi ile geliyor başka da bir şey yok. Kutusundaki resim ile ürünün alakası yok bu arada.

Kullanım
Klavye sessiz tuşlara sahip sadece boşluk, enter, shift gibi tuşlar bir tık daha sesli kullanım kolaylığı olsun diye. Klavye yazı vs. yazmak ve oyun oynamak için ideal tuş araları geniş alt ve üst karakterler gayet iyi belirtilmiş. Fontlar bolt olduğundan yazılar gayet belirgin. Num lock gibi ışıklar mavi renkte ve parlaklığı iyi. Bilek desteği kutudan çıkmıyor ve zaten ihtiyaç yok klavye gayet ince ve bileğimi ağrıtmadı. Bir artı özellik olarak şunu ekleyebilirim sol Windows logo tuşunun sağ alt köşesinde bir kilit resmi var FN ile basarsanız tuşu kitliyor ve oyunlarda vs. basınca başlat menüsü gelmiyor. eksiklik olarak enter tuşu baba göre çok küçük geldi eski klavyemde daha büyüktü bir sorun benim açımdan bu.

Eki Görüntüle 775147 Eki Görüntüle 775146 Eki Görüntüle 775148
Genel olarak ortalama bir klavye, çokta incelenecek bir kısmı yoktu aslında ama almak isteyen ve nasıldır falan diye bakanlar için yazdım yazıyı alınır mı? alınır fiyatı gayet uygun ben bizdeuygun.com dan aldım aynı gün kargoladılar sorunsuz geldi memnun kaldığımı söyleyebilirim...
Selamlar klavyeden hala memnun musunuz? @Uğur Güreşçi

Eki Görüntüle 775144

İlk bakış.
İlk bakış olarak klavyenin malzemesi kaliteli çiğ plastik değil tok ve kaliteli duruyor. Ancak tuş yazı fontları bana biraz farklı geldi ama zamanla alışacağım kanaatindeyim. Kablosu örgülü değil ama çok etli bir kablo olmasa da fiyat bandına göre kalın bir kablosu var F1 ile F12 tuşları arasında hep fonksiyon tuşları var bunları fn tuşu ile kontrol edebiliyoruz. Rainbow aydınlatma var değişim dalgalanma vs. gibi efektler yok hep sabit renkler halinde gayet parlak ve geceleri gözü rahatsız etmiyor ayrıca page up ve page down tuşlarında aydınlatmayı belirleyen arttırma ve azaltma fonksiyonları da var.

Malzeme kalitesi.
Kalite olarak fiyatına bakıldığında gayet uygun bir klavye tuşlar kaliteli, üretimi tahminen şeffaf tuşların boyanması ile elde edilmiş herhalde ve tuşların yanları şeffaf. Girişte de anlattığım gibi kablosu gayet yeterli kalınlıkta ve üzerinde ferrit boğumu da bulunmakta ve USB başında da markanın logosu yer almakta. Plastiği gayet iyi kalitede ve çok hafif ve ele oturuyor.

Kutu içeriği.

Kullanım.
Klavye sessiz tuşlara sahip sadece boşluk, enter, Shift gibi tuşlar bir tık daha sesli kullanım kolaylığı olsun diye. Klavye yazı vs. yazmak ve oyun oynamak için ideal tuş araları geniş alt ve üst karakterler gayet iyi belirtilmiş. Fontlar bolt olduğundan yazılar gayet belirgin. Num lock gibi ışıklar mavi renkte ve parlaklığı iyi. Bilek desteği kutudan çıkmıyor ve zaten ihtiyaç yok klavye gayet ince ve bileğimi ağrıtmadı. Bir artı özellik olarak şunu ekleyebilirim sol Windows logo tuşunun sağ alt köşesinde bir kilit resmi var fn ile basarsanız tuşu kitliyor ve oyunlarda vs. basınca başlat menüsü gelmiyor. Eksiklik olarak enter tuşu baba göre çok küçük geldi eski klavyemde daha büyüktü bir sorun benim açımdan bu.

Genel olarak ortalama bir klavye, çok da incelenecek bir kısmı yoktu aslında ama almak isteyen ve nasıldır falan diye bakanlar için yazdım yazıyı alınır mı? Alınır fiyatı gayet uygun ben bizdeuygun. Comdan aldım aynı gün kargoladılar sorunsuz geldi memnun kaldığımı söyleyebilirim...

Hayırlı olsun bende bu klavyeden aldım tam bir F/P klavye. Fiyatına göre tek eksisi kablosunun örgülü olmaması daha önce kullandığım 50 TL'lik Piranha klavyede bile örgülü kablo vardı.

Tuşlara basarken çok fazla güç uyguladığınız hissiyatı oluşuyor mu? Şimdiki klavyem bana bu hissi veriyor, çok çetin bir mücadeledeymiş gibi hissediyorum. Uzun süre shift'e basılı tutmakta zorlanıyorum parmağım yoruluyor. Kısacası tuşların basımı yumuşak mı? değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Tuşlara basarken çok fazla güç uyguladığınız hissiyatı oluşuyor mu? Şimdiki klavyem bana bu hissi veriyor, çok çetin bir mücadeledeymiş gibi hissediyorum. Uzun süre Shift'e basılı tutmakta zorlanıyorum parmağım yoruluyor. Kısacası tuşların basımı yumuşak mı? Değerli cevaplarınızı bekliyorum.

Evet hicam membran klavye gereği biraz sert tuşlar. Eğer Blue Switch'e alışıksanız almanızı önermem. Sadece fiyatına göre çok memnun kaldım.

Eki Görüntüle 775144

İlk bakış

Malzeme kalitesi
Kalite olarak fiyatına bakıldığında gayet uygun bir klavye tuşlar kaliteli, üretimi tahminen şeffaf tuşların boyanması ile elde edilmiş herhalde ve tuşların yanları şeffaf. Girişte de anlattığım gibi kablosu gayet yeterli kalınlıkta ve üzerinde ferrit boğumu da bulunmakta ve USB başında da markanın logosu yer almakta. Plastiği gayet iyi kalitede ve çok hafif ve ele oturuyor.

Kutu içeriği

Kullanım
Klavye sessiz tuşlara sahip sadece boşluk, enter, Shift gibi tuşlar bir tık daha sesli kullanım kolaylığı olsun diye. Klavye yazı vs. yazmak ve oyun oynamak için ideal tuş araları geniş alt ve üst karakterler gayet iyi belirtilmiş. Fontlar bolt olduğundan yazılar gayet belirgin. Num lock gibi ışıklar mavi renkte ve parlaklığı iyi. Bilek desteği kutudan çıkmıyor ve zaten ihtiyaç yok klavye gayet ince ve bileğimi ağrıtmadı. Bir artı özellik olarak şunu ekleyebilirim sol Windows logo tuşunun sağ alt köşesinde bir kilit resmi var FN ile basarsanız tuşu kitliyor ve oyunlarda vs. basınca başlat menüsü gelmiyor. Eksiklik olarak enter tuşu baba göre çok küçük geldi eski klavyemde daha büyüktü bir sorun benim açımdan bu.

Genel olarak ortalama bir klavye, çok da incelenecek bir kısmı yoktu aslında ama almak isteyen ve nasıldır falan diye bakanlar için yazdım yazıyı alınır mı? Alınır fiyatı gayet uygun ben bizdeuygun.comdan aldım aynı gün kargoladılar sorunsuz geldi memnun kaldığımı söyleyebilirim...

Klavyenin tuşları sökülebiliyor mu?
Ben F klavye kullanıyorum söküp tuşların yerini değiştirmem gerekiyor. Eğer değiştirilmiyorsa almayayım.

Klavyenin tuşları sökülebiliyor mu?
Ben F klavye kullanıyorum söküp tuşların yerini değiştirmem gerekiyor. Eğer değiştirilmiyorsa almayayım.
Sizin yanıtınızdan önce hiç öyle bir şey aklıma gelmedi cesaret edip söktüm. Evet sökülebiliyor ancak biraz sert davranmak gerekiyor ama sök tak tavsiye etmiyorum geveze olursa basınca kendiliğinden çıkabilir.

Eki Görüntüle 775144

İlk bakış

Malzeme kalitesi

Kutu içeriği

Kullanım

=== Konuya Güncelleme ===

Klavye hala sorunsuz çalışıyor 2 tane özelliğini keşfettim:
1) FN ve W tuşuna bastığınız zaman WASD tuşlarını ok tuşları ile değiştiriyor (WASD ok tuşu gibi davranıyor)
2) FN ve Ampul resmi olan tuşa basarsanız klavyenin ışıkları yanıp sönüyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı