Phishing mailinden nasıl kurtulunur?

• Konuyu başlatan qizmo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 136

qizmo

Yoctopat
Daha fazla  
Maili gönderen adres aslında Microsoft değil, sadece "maili gönderen" kısmı öyle görünüyor. Zararlı mail yazarken mail gönderen kısmını düzenlemek mümkün. Buna "email spoofing" denir. Oltayı yememiş olmanıza sevindim: 3

Şuradan daha çok bilgi edinilebilir: Email spoofing - Wikipedia

Merhaba. Sanırım ben o oltayı tuttum. Nasıl kurtuluacagım hakkında bılgısı olan var mı?

Merhaba. Sanırım ben o oltayı tuttum. Nasıl kurtuluacagım hakkında bılgısı olan var mı?
Eğer siteyi ziyaret ettiysen phishing atan adamın terminal ekranına şöyle bir yazı gelir.

Victim's IP found! Bunun hemen önünde. IP adresiniz yazar. Eğer linke tıklamadıysanız bu bir sorun değil. Ancak linke tıklayıp formu doldurduysanız çok büyük bir sorun. Zira o adam terminali yanlışlıkla kapatsa bile bilgileriniz txt dosyasına çoktan kaydediliyor. Ama eğer linke tıklayıp da form doldurmadıysanız sizlik bir olay yok.

Ayrıca phishing atan mail hesabını da engelleyebilirsiniz.

Eğer siteyi ziyaret ettiysen phishing atan adamın terminal ekranına şöyle bir yazı gelir.

Victim's IP found! Bunun hemen önünde. IP adresiniz yazar. Eğer linke tıklamadıysanız bu bir sorun değil. Ancak linke tıklayıp formu doldurduysanız çok büyük bir sorun. Zira o adam terminali yanlışlıkla kapatsa bile bilgileriniz txt dosyasına çoktan kaydediliyor. Ama eğer linke tıklayıp da form doldurmadıysanız sizlik bir olay yok.
Hatırlamıyorum ki yaklasık 1 yıldır mücadele ediyorum önce trojen virüsü diye dusundum ama sorun daha buyuk sanırım en az 5 telefon degıstırdım sıfır aldım onada geldi her seferinde telı sıfırlıyorum yenı maıl acıyorum olmuyor 2 numara degıstırdım yok yapıstı cıkmıyor

Hatırlamıyorum ki yaklasık 1 yıldır mücadele ediyorum önce trojen virüsü diye dusundum ama sorun daha buyuk sanırım en az 5 telefon degıstırdım sıfır aldım onada geldi her seferinde telı sıfırlıyorum yenı maıl acıyorum olmuyor 2 numara degıstırdım yok yapıstı cıkmıyor
İnternet üzerinden gelen maili telefonu sıfırlayarak mı engellemeye çalışıyorsunuz?

Önce neyin ne virüsü olduğunu öğrenin. Size birisi sahte form linki gönderiyorsa bu phishingdir. Eğer birisi size .exe dosyası ile virüs gönderiyorsa bu genellikle trojan veya keylogger'dır. Ama sürekli ve sürekli spam mailleri (gereksiz reklamlar vs.) alıyorsanız endişe edecek hiç bir şey yok.

,🥹 denemediğim bir sey kalmadıki artık .telefonum da bilgisayarımda modemimde heryerde saniye Ler içinde sızıyor uygulama ve programları değiştiriyor normal uygulamaları apiye cevirip izinlerini degiştriyor kontrol benden nerdeyse tamamen çıkıyor kendi cihazlarımda nerdeyse misafir modunda takılıyorum maillerim in sifresini ben değiştiriyorum o gene degiltiriyor ben resımlri siliyorum o geri yukluyor sanki oyun oynuyor benle teknoloji konusunda çok iyi olduğum söylenemez kafayı yeme safhasındayım

,🥹 denemediğim bir sey kalmadıki artık .telefonum da bilgisayarımda modemimde heryerde saniye Ler içinde sızıyor uygulama ve programları değiştiriyor normal uygulamaları apiye cevirip izinlerini degiştriyor kontrol benden nerdeyse tamamen çıkıyor kendi cihazlarımda nerdeyse misafir modunda takılıyorum maillerim in sifresini ben değiştiriyorum o gene degiltiriyor ben resımlri siliyorum o geri yukluyor sanki oyun oynuyor benle teknoloji konusunda çok iyi olduğum söylenemez kafayı yeme safhasındayım
Senin internete komple yeniden başlaman lazım kardeş. Her şeyin çalınmış.

Have I Been Pwned: Check if your email has been compromised in a data breach sitesinden mail adresin veri sızıntılarına karışmış mı bir kontrol et.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240407-181253~2.png
    Screenshot_20240407-181253~2.png
    113,6 KB · Görüntüleme: 10
Keske ama malesef birisi uzaktan kontrol le bağlanıyor olabilir mi takip gibi bir çok ekran görüntüsü aldım yasadıgım sorunları ama anlamıyorum ki

Geri
Yukarı