Phoenix OS gibi kurulumu olan Android OS önerisi

Merhaba arkadaşlar, Phoenix OS gibi setup ile kurulumu olan başka Android OS var mı? Yazarsanız sevinirim.

Waydroid Linux isimli dağıtıma bakabilirsiniz. Hem Android uygulamalarınızı hem de birçok PC hatta Windows uygulamalırını çalıştırabilirsiniz. Şu an beta tabii. Sorunlar yaşayabilirsiniz. Ekran kartınız AMD'ya da Intel ise geçin tabii, çünkü wayland ortamı NVIDIA'yla hala sorunlu çalışıyor.
Haricinde şu anda birçok Linux distrosuna waydroid kurulabiliyor ama biraz uğraştırıcı.
Waydroid nedir tam öğrenmek isterseniz de:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Google servisleriyle olan kurulumun da nasıl yapılacağını anlatıyor.

4 ve 12. nesil arasındaki Intel işlemcilerin çoğu kullanılabilir.
Ama Benim İşlemcim 4. nesil değil

Edit: İşlemcim İntel Core Duo 2 P7450

Waydroid Linux isimli dağıtıma bakabilirsiniz. Hem Android uygulamalarınızı hem de birçok PC hatta Windows uygulamalırını çalıştırabilirsiniz. Şu an beta tabii. Sorunlar yaşayabilirsiniz. Ekran kartınız AMD'ya da Intel ise geçin tabii, çünkü wayland ortamı NVIDIA'yla hala sorunlu çalışıyor.
Haricinde şu anda birçok Linux distrosuna waydroid kurulabiliyor ama biraz uğraştırıcı.
Waydroid nedir tam öğrenmek isterseniz de:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Google servisleriyle olan kurulumun da nasıl yapılacağını anlatıyor.
Hocam ben dualboot ile kurmak istiyorum waydroid'i bootable olarak kurabilirmiyim?

Ekran Kartım Amd Radeon HD 4500/5100 Series

Ama benim işlemcim 4. nesil değil.

Edit: İşlemcim Intel Core Duo 2 P7450.

Hocam ben dualboot ile kurmak istiyorum Waydroid'i bootable olarak kurabilir miyim?

Waydroid kurabildiğiniz dağıtımların çoğu dualboot destekliyor hatta bunu sizi hiç uğraştırmadan yapıyor. Bunlara waydroid kurmalısınız işte. Ama sıkıntı şu waydroid normalde kernelde olmayan birkaç ek patch istiyor. Bunun da çözümleri internette mevcuttur. Örneğin başlangıç için çok önerilej Linux Mint'i kurup ona waydroid yükleyebilirsiniz ki kendisini kullandım hiç sıkıntı yaşamadım ve ilk Linux deneyimimdi diyebilirim.

Onun haricinde waydroid Linux'u kurmaya gelirsek o dualbootu destekliyor mu emin değilim. Üstelik henüz beta.

Ekran kartım AMD Radeon HD 4500/5100 series.

Bir sıkıntı yaşamazsınız.

Geri
Yukarı