Çözüldü PhoenixMiner effective Speed'in düşük olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bilgehan Kartal

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, RX 5500 XT 8 GB modeli ile kazım yapmaya başladım. OC ve UV ayarlarım ile 26.93MH/s gibi güzel ve sabit bir kazım değeri yakalamayı başardım fakat kazım değerimin böylesine iyi olmasına karşın effective Speed ve aynı şekilde Pool'da gözüken Speed 22.5MH/s gibi daha düşük bir hıza sahip. 4MH/s'den fazla bir kaybım var göz ardı edilebilecek gibi değil. Aşağıya OC / UV ayarlarımı ve bahsettiğim kazım değerlerinin göründüğü bir ekran görüntüsü bırakıyorum. Sebebini açıklayabilir ve yardımcı olabilirseniz sevininirim.

Bu arada GPU2'ye takılmayın, günlük kullanım için taktığım 2 GB'lık bir kart, görüntüyü ondan almak için kullanıyorum 5500XT ise sadece kazım yapıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (413).png
    Ekran Görüntüsü (413).png
    190,7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OC ayarlarımı yukarda paylaşmıştım hocam, onlar dışında farklı bir ayar yok.

Hocam 24 saat boyunca bu hızda sabit olarak çalıştırmıştım. Sistemde şuan 2 tane kart bağlı birisi 5500XT birisi 1050. 1050'yi görüntü almak için, bazen oyun için kullanıyorum. 5500XT ise bir yandan sürekli kazım yapıyor. O yüzden kazım hızı neredeyse hiç değişmiyor diyebilirim, sürekli sabit.
Hocam 24 saat yetmeyebiliyor toparlaması için. 2-3 gün boyunca devam ettirin ondan sonra kontrol edin. Benim de ara sıra 22-23'lere düşüyor. Eğer hakettiğiniz parayı alıyorsanız sıkıntı etmeyin.

Binance, Ethermine'a göre 2-3 TL az veriyor.
Binance Pool'da yapıyorsanız, oradaki Mh/s değerine takılmayın. 26.8 Mh/s ile kazım yapıyorum ama 80 Mh/s gösteriyor Binance üzerinde.
Evet hocam ben de Binance Pool'da yapıyorum. Binance'nin genellikle kazım hızını yanlış gösterdiğini bir kaç yerde daha okumuştum ama biraz hesap yapınca gerçekten Binance'nin gösterdiği değerler doğru gibi gözüküyor.
asd.PNG

Görüldüğü gibi kazım hızı 22MH/s seviyelerinde genelde ve kazançlarım da 0.00065 civarı.
asdasd.PNG

Calculator sitelerine Binance'da gözüken kazım hızımı girip hesaplattığım zaman gerçekten de 24 saat kazancı benim hesabıma yatan miktarla aynı sayılır.
zaz.PNG

Normalde olması gereken rakamlar da buna yakın olmalı.

Evet hocam ben de Binance Pool'da yapıyorum. Binance'nin genellikle kazım hızını yanlış gösterdiğini birkaç yerde daha okumuştum ama biraz hesap yapınca gerçekten Binance'nin gösterdiği değerler doğru gibi gözüküyor.
Eki Görüntüle 1094727
Görüldüğü gibi kazım hızı 22MH/s seviyelerinde genelde ve kazançlarım da 0.00065 civarı.
Eki Görüntüle 1094731
Calculator sitelerine Binance'da gözüken kazım hızımı girip hesaplattığım zaman gerçekten de 24 saat kazancı benim hesabıma yatan miktarla aynı sayılır.
Eki Görüntüle 1094733
Normalde olması gereken rakamlar da buna yakın olmalı.

O değer, 24 saat boyunca yaptığınız kazımın ortalamasını alan değer.

Eğer 1 saat bile miningi kapatırsanız, o değerler yerlere düşüyor.

Bu arada ben de 5500XT kullanıyorum 26.8 alıyorum. Nasıl 26.9'a ulaştınız ?

-%50 Power Limit, +1860 Memory Clock kullanıyorum.

Bu arada ben de 5500XT kullanıyorum 26.8 alıyorum. Nasıl 26.9'a ulaştınız ?

-%50 Power Limit, +1860 Memory Clock kullanıyorum.
O değer, 24 saat boyunca yaptığınız kazımın ortalamasını alan değer.

Eğer 1 saat bile miningi kapatırsanız, o değerler yerlere düşüyor.
Hocam 24 saat boyunca bu hızda sabit olarak çalıştırmıştım. Sistemde şuan 2 tane kart bağlı birisi 5500XT birisi 1050. 1050'yi görüntü almak için, bazen oyun için kullanıyorum. 5500XT ise bir yandan sürekli kazım yapıyor. O yüzden kazım hızı neredeyse hiç değişmiyor diyebilirim, sürekli sabit.

Hocam 24 saat yetmeyebiliyor toparlaması için. 2-3 gün boyunca devam ettirin ondan sonra kontrol edin. Benim de ara sıra 22-23'lere düşüyor. Eğer hakettiğiniz parayı alıyorsanız sıkıntı etmeyin.

Çözüm

Sağolun hocam. Son bir şey daha sormak istiyorum. Kazım işlemi kesintiye uğradığı zaman bu problem oluşabiliyor diyebilir miyiz o zaman? Toparlanması uzun sürüyorsa sanırım bu olay böyle yürüyor. Bir de internet bağlantısının ne kadar etkisi olabilir? Aslında download hızımda ve upload hızımda sıkıntı var diyemem fakat bilgisayar internete router ile bağlandığı için zaman zaman pingim yükselebiliyor o yüzden sormak istedim.

Sağolun hocam. Son bir şey daha sormak istiyorum. Kazım işlemi kesintiye uğradığı zaman bu problem oluşabiliyor diyebilir miyiz o zaman? Toparlanması uzun sürüyorsa sanırım bu olay böyle yürüyor. Bir de internet bağlantısının ne kadar etkisi olabilir? Aslında download hızımda ve upload hızımda sıkıntı var diyemem fakat bilgisayar internete router ile bağlandığı için zaman zaman pingim yükselebiliyor o yüzden sormak istedim.
Pek önemi yok indirme hızının falan, hatta hiç yok diyebiliriz. Sadece Share kabul edilmesinin süresi artar, o da sıkıntı değil.

Binance bu konuda çok hassas, 1 saat bile kapatsanız Mh/s; 2-3 civarında düşebiliyor. Toparlanması 1-4 arası sürebiliyor.

Siz hakettiğiniz parayı alıyorsanız, Mh/s'ye takılmayın. Pek doğru göstermiyor zaten. Bana 80 Mh/s gösteriyor ama 26.8 Mh/s alıyorum :D.

Pek önemi yok indirme hızının falan, hatta hiç yok diyebiliriz. Sadece Share kabul edilmesinin süresi artar, o da sıkıntı değil.

Binance bu konuda çok hassas, 1 saat bile kapatsanız Mh/s; 2-3 civarında düşebiliyor. Toparlanması 1-4 arası sürebiliyor.

Siz hakettiğiniz parayı alıyorsanız, Mh/s'ye takılmayın. Pek doğru göstermiyor zaten. Bana 80 Mh/s gösteriyor ama 26.8 Mh/s alıyorum :D.
Tamamdır hocam, teşekkürler ilginiz için.

Geri
Yukarı