Photoshop CS6 projeyi kaydettikten sonra kalitenin düşmesi

Hayır pikselleşmeden dolayı görünmüyor aslıonda. 1920x1080p çalıştıysan ve 72 dpi çözünürlüğündeyse masaüstü resmi yapman sorun yaratmaz. Ama ışık ve gölge efektlerini verirken noise yani pikselleştirme eklemişsiniz biraz. Bana öyle geldi. Efektlerde yaptığun bir durumdan. Benimle eğer PSD dosyasını link olarka paylaşırsan 5dk'da kontrol eder sana geri yollarım düzeltmelerini yapıp :)

Hayır pikselleşmeden dolayı görünmüyor aslıonda. 1920x1080p çalıştıysan ve 72 DPI çözünürlüğündeyse masaüstü resmi yapman sorun yaratmaz. Ama ışık ve gölge efektlerini verirken noise yani pikselleştirme eklemişsiniz biraz. Bana öyle geldi. Efektlerde yaptığun bir durumdan. Benimle eğer PSD dosyasını link olarka paylaşırsan 5Dk'da kontrol eder sana geri yollarım düzeltmelerini yapıp :)

Linki attım fakat silinmiş. YouTube linki paylaşıp açıklamaya koysam olmaz mı? :D aklıma başka bir şey gelmiyor.
@KafadanKontak
@KafadanKontak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
:D Video boş görünüyor ama şunu öneririm. Eklediğin katman efektlerinde özellikle dış ışıma seçeneğinde Parazit değerini sıfırda tut. Bu o karıncalanma gibi şeyi azaltacaktır verdiğin ışık efektlerinde. Eğer nesneleri küçültüp sonra büyütürsen her defasında keskinliği ve kalitesi daha da düşer. Bir de her zaman sayfa açtığında 150 dpi aç. Çalışırken kaliteyi yüksek tutmanı sağlar. PSD harici JPG olarak kaydetmek istediğinde de CTRL + Shift + Alt + S kısay9olunu yani Web için kaydet seçeneğinde JPG formatında ve Kalite 90 olarak kaydedersen kliteden çok ama çok az ödün vererek boyutu düşük ve Web ortalarıyla uyumlu bir JPG dosyası elde edersin. Çok uzun ve karışık yazmış olabilir. :D

:D video boş görünüyor ama şunu öneririm. Eklediğin katman efektlerinde özellikle dış ışıma seçeneğinde parazit değerini sıfırda tut. Bu o karıncalanma gibi şeyi azaltacaktır verdiğin ışık efektlerinde. Eğer nesneleri küçültüp sonra büyütürsen her defasında keskinliği ve kalitesi daha da düşer. Bir de her zaman sayfa açtığında 150 DPI aç. Çalışırken kaliteyi yüksek tutmanı sağlar .psd harici JPG olarak kaydetmek istediğinde de CTRL + Shift + alt + s kısay9olunu yani web için kaydet seçeneğinde JPG formatında ve kalite 90 olarak kaydedersen kliteden çok ama çok az ödün vererek boyutu düşük ve web ortalarıyla uyumlu bir JPG dosyası elde edersin. Çok uzun ve karışık yazmış olabilir. :D

Videonun açıklama kısmında PSD linki vardı aslında direkt basıp açmak yerine YouTube'dan açsaydınız link aşağıdaydı. :D fakat dediğinizi not ettim. Deneyeceğim, yardımınız için minnettarım.

Yorum olarak ekledim dosyayı

Ama bazı şeyler dosya daha ilk açılırken yapılmalı ki daha kaliteli olsun çıktısı da. 1440p = 2560x1440 şeklinde 72 DPİ çözünürlükte açarsan dosyanı çıktın kaliteli olur 1080p bir ekranda masaüstü resmi olarak kullanacaksan. Büyük çalışılıp sonradan sistem masaüstü resmi olarak ayarlarsa o gözüne takılan pikselleşmeler çok az olcaktır. Yüksek dosyada çalışırken efektler de daha az pikselleşme yaşayacaktır.

Yorum olarak ekledim dosyayı

Ama bazı şeyler dosya daha ilk açılırken yapılmalı ki daha kaliteli olsun çıktısı da. 1440p = 2560x1440 şeklinde 72 DPİ çözünürlükte açarsan dosyanı çıktın kaliteli olur 1080p bir ekranda masaüstü resmi olarak kullanacaksan. Büyük çalışılıp sonradan sistem masaüstü resmi olarak ayarlarsa o gözüne takılan pikselleşmeler çok az olcaktır. Yüksek dosyada çalışırken efektler de daha az pikselleşme yaşayacaktır.
Yardımın için teşekkür ederim fakat yorumlarda görünmüyor yorumunuz.

Işıldayan çizgiden gölgeyi kaldırdım. Bİraz daha parlak olacak şekilde opaklığını ve katman efektini değiştirdim. renkli flu katmandan bir tane daha kopyalayarak ışığı arttırmış gibi oldum. Ve aklıma gelmeyen ama artık refleks olmuş birkaç şey daha yapmışımdır.

Geri
Yukarı