Photoshop nasıl üst düzey şekilde öğrenilir?

KannHeil

Hectopat
Merhabalar, giriş seviye bir Photoshop bilgim var. Hala çoğu şeyin ne işe yaradığını bilmiyorum. İleri düzey Photoshop öğrenmek için ne yapmalıyım? Kurs veya başka bir şey önerebilir misiniz? Fiyat vb. önemli değil.

Merhabalar, giriş seviye bir Photoshop bilgim var. Hala çoğu şeyin ne işe yaradığını bilmiyorum. İleri düzey Photoshop öğrenmek için ne yapmalıyım? Kurs veya başka bir şey önerebilir misiniz? Fiyat vb. önemli değil.

Bol bol pratik yaparak, kullanarak, tutorial izleyip tekrar ederek, temellerini ogrenip neyin nerede ne zaman nasıl kullanilacagini iyice hatim edip, neyin nerede ne zaman nasıl etki edecegini de uzerine katarak kendini gelistirebilirsin.

Not: 1990'dan bu yana Photoshop (v1.0) kullanıyorum, halen bilmedigim ozellikleri vardir mutlaka.

Şu şekilde öğrenirsin bu şekilde öğrenirsin diyenlerin seviyelerini merak ediyorum.

Önce toolları öğrenmen gerek. Hangi tool ile ne yapabilirsin bunun bilincinde olman lazım. Sonrası bolca çalışmadan geçiyor. Çalışma dediğim ders çalışmak değil. Bildiğimiz PS çalışmaları yapmak.

Arabalara ilgin varsa sanal tuning deneyebilirsin. Basit de olsa bir naneye benzemese de bol bol çalışma yap. Ne bileyim bir şeyleri yok et, bir şeyleri ekle, parça parça şeylerle kompozisyon oluştur, sivilce yok et, sivilce yap, bir şeylerin rengini değiştir vs vs.

Youtube Türkiye'de Photoshop eğitimi verecek kapasitede kimse yok, üzgünüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı