Photoshop'ta CTRL ile Nesne Sürükleme Sorunu

otm

Kilopat
İyi günler. Ben Photoshop'un CC 2015 sürümünü kullanırken hatta daha önceki sürümlerini kullanırken bile bu sorunlar karşılaşmamıştım. Şöyle ki; şu anda CC 2018 sürümüne geçtim. Ancak eski sürümlerdeki gibi "hangi katman seçili ise o nesneyi sürüklersin/hareket ettirirsin vb." olayı yok.
Alttaki resim CC 2018 sürümdür.
Ekran Alıntısı.PNG

3 katman olduğunu düşünün. Eski sürüme göre; Seçili olan katman "Mavi", ortadaki nesnelerden kırmızıya da tıklasam yine de Layers panelinde "Mavi" katmanı seçili kalacaktır. Ben bu şekilde alışmıştım ki eski sürümleri de böyleydi. Lakin sorun şu, Ben ortadaki ekranda siyah nesneye basarsam Layers panelinde otomatik "Siyah" katmanını seçiyor. Kırmızıya basarsam Layers panelinde "Kırmızı" katmanı seçiyor. Ben böyle olmasın istiyorum. Layers'ta ne seçili ise onu hareket ettirebileyim istiyorum. Bu sürümde o olay da şu şekilde işliyor. Sağda mavi katman seçili ise CTRL basarak istediğim yere sürüklerim, diğer nesnelere tıklasam bile hâlâ mavi katman seçili kalıyor.
Umarım anlatabilmişimdir. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı