Php Ev Ağı Serverı

atakancicekdag

Hectopat
Konu başlığında belirtildiği gibi az çok php diline hakimim ufaktan bir blog sitem bile var localhostta çalışan neyse, sormak istediğim şey 2 tane dizüstü bilgisayarım var ben aynı evin içinden birinden yaptığım siteyi yayınlayıp diğerinden gezinmek istiyorum. Yani bilgisayarım birini sunucu yapmak istiyorum ev ağında ki bir sunucu tabii. Nasıl yapılması gerektiğini anlatırsanız memnun olurum. İyi geceler.

Bunu yapabilmek için önünde 2 seçeneğin var.
  1. Windows Server kurarsın. (Normal bir işletim sistemine oranla çok daha karışık ve bir o kadar da zor. Aynı zamanda da güçlü bir bilgisayara sahip olman gerek elbette. Siten için bir depolama alanı ayırırsın ve bir de alan adı açarsın. Bu işi kavrayabilirsen başkaları için de kendi bilgisayarında yer ayırarak web sitesi açabilirsin yani ücret karşılığında onlar için depolama alanı ve web sitesi adresi verirsin. )
  2. Domain ve Hosting alırsın. ( Onun için yatırım yaparak domain ve hosting satın alman gerekir. )
Bak mesela bu da benim web sitem; http://www.torrender.esy.es

Son düzenleme:
Yayın yaptığın bilgisayara Başlat +R açılan pencerede cmd yazarak dos ekranını çağır. IPconfig komutlu ile ip numaranı öğren. Tarayıcının url kısmına ip no. yazmak kaydı ile aynı modeme bağlı diğer tüm bilgisayarla ile ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı