PHP Sayfasında Excel Kullanarak Veri Aktarma

Semih Gül

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar veritabanına bazen 100 bazen 300 veriyi aynı anda yüklemek gerekiyor. Yaptığım sitede manuel ekleme panelim var fakat takdir edersiniz ki 100 tane biraz fazla zaman alır. Benim istediğim excel yardımı ile verileri yükleyip veritabanına işlenmesi. Daha da açacak olursak örneğin veritabanında id, isim, soyisim, tc, uyelik_tarihi var. Ben excelden sırası ile null, semih, gül,111111111111, 01.10.2012 olarak yazdığım zaan veri tabanına gitmesi gerekiyor nasıl yaparız.

Bir gün bana da böyle bir şey lazım olmuştu ben "navicat premium" isimli programı kullanmıştım tavsiye ederim veritabanına exel veya farklı dosyalardan aktarım yapmanızı sağlıyor ayrıca güzel bir MySQL Yönetim programıdır.

Aşağıda adım adım gösterdim takıldığın yer olursa sorarsın.

Exel dosyamızın içerisi (örnek):
Screenshot_12.png

Ekleme işlemleri:
Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png Screenshot_4.png Screenshot_5.png Screenshot_6.png Screenshot_7.png Screenshot_8.png Screenshot_9.png Screenshot_10.png Screenshot_11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı