PHP'yi terk etmeli miyim?

Hayır kesinlikle bırakmamalısın. Bir PHP Developer'ı olarak söylüyorum ki web üzerinde PHP'den rahatını ve samimisini hiçbir dilde bulamadım. JS zaten kesinlikle bilmelisin. PHP bilene eşantiyon olarak geliyor zaten JS ama sorduğun şeyi asla önermem çünkü PHP hala son gaz güncelleme getirilen bir dil ve her geçen gün dinamikleştirilip, performans artışı yükseliyor. Python konusuna gelirsek bence çok zaman harcama üzerinde.(Django için konuşuyorum, ruby on rails içinde düşüncem aynı)
Evet PHP gerçekten rahat bir dil ve bu sayede projeleri yapmak çok daha kısa zaman alıyor. Ama Javascript artık çok daha revaçta olan bir dil. Django veya Ruby on Rails için kesin konuşamam ama iş ilanlarına baktığımda artık herkes Node.js bilen birilerini arıyor. PHP 8'den sonra bakalım nasıl bir yol izleyeceğim göreceğiz.

Evet PHP gerçekten rahat bir dil ve bu sayede projeleri yapmak çok daha kısa zaman alıyor. Ama Javascript artık çok daha revaçta olan bir dil. Django veya Ruby on Rails için kesin konuşamam ama iş ilanlarına baktığımda artık herkes Node.js bilen birilerini arıyor. PHP 8'den sonra bakalım nasıl bir yol izleyeceğim göreceğiz.
Evet devir tasarruf ve hız devri olduğu için node.js bu konuda çok iyi. Bundan dolayı artık şirketlerin göz bebeği oldu. Kesinlikle öğrenilmesi gerek, her alanda işinize yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı