Pil sağlığı nasıl korunur?

3.5 senedir Huawei Mate 20 Lite telefon kullanıyorum. Şarjım biterse dolduruyorum ekstra olarak bir özen göstermiyorum. Bir telefonun ömrü telefon üreticilerinin ne kadar sağlam ve dayanıklı yaptıklarına bağlıdır. Ömrü dolmuş ve kasmaya başlayan bir telefonun şarjı sağlam olsa bile kullanılamamaktadır. Günümüz koşullarında teknolojinin ilerlemesi ile birlikte zaten telefonları dayanaklı yapıyorlar. Naçizane yorumum :)

Şimdi anladığım kadarıyla dostlarım.
%5-%20 arasında şarja koyacağım %80-%95 arasında çıkaracağım.
Şarjdayken bakmayacağım.
Pil tasarrufu açık.
Parlaklık düşük.
Orijinal kablo kullanmak lazım ki ben orijinal Xiaomi'nin 33W kutudan çıkan kabloyu ve adaptörü kullanıyorum.

Minimum 40, maximum 80 arası pil yüzdesinde tutmaya çalışın, gerekmedikçe şarjda telefona bakmayın ve arka planda gereksiz çalışan programları durdurun.

7 ile 10. dakika arasını izleyin.
@Omer.cinar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aydınlandım yemin ediyorum bu adama abone bile oldum çok sağ olun hocam.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum elinize emeğinize sağlık.

Bataryaların belirli bir sıfırlanma ömrü vardır. %20 Dolaylarında şarj yapmayı alışkanlık haline getirirseniz ve telefon yazılımdaki batarya koruma seçeneğini kullanarak pil ömrünü daha verimli tüketebilirsiniz. Bunun dışında şarj esnasında oyun veya telefonu ısıtacak uygulamalar kullanmaktan kaçının.

Geri
Yukarı