Pilot Olmak Zor mu?

Hocam sizin ayda kaç gün dinlenme fırsatınız oluyor?
Çoğunlukla 5-10 gün oluyor boş günüm. Bazen 2-3 gün bile olabiliyor bazen ise 15 gün bile olabiliyor. Takvime ve yoğunluğa göre değişken yani devamlı.

Pilotaj okumak nedense bana saçma geliyor. Yani ne bileyim zaten oraya her giden pilot olamıyor ki. Riske atmaya değer mi?
Yani riskli tabii ama sen ne kadar risk alırsan işte. Genelde zaten mühendislik veya benzeri bir bölüm okuyup ondan sonra pilotaja geçiyor insanlar. Dediğin gibi parasını verdim pilot olayım ben durumu pek yok düşünülenin aksine. Çok parası yanan insan oldu yani.

@painkiller bey aslında sizin bu konudaki yazılarınız pilotluğu kolay zanneden ve sırf parası çok diye isteyenlere ders niteliğinde olmuş. Halbuki en zor mesleklerden birisidir, en azından bana göre.

@painkiller bey aslında sizin bu konudaki yazılarınız pilotluğu kolay zanneden ve sırf parası çok diye isteyenlere ders niteliğinde olmuş. Halbuki en zor mesleklerden birisidir, en azından bana göre.
Teşekkürler güzel düşüncelerin için dostum😍

En zor mesleklerden ve en zor eğitimlerden birisi bence de. Ayrıca çok masraflı ve zahmetli. Bu da insanın ömründen ömür gidiyor. Parayı söylemiyorum bile, işlerin yolunda gitse bile muazzam paralar harcamak zorunda kalıyorsun. Örnek vermek gerekirse bir arkadaşımın yaklaşık 40.000 Euro parası çöp oldu maalesef. Sınavlarda yeterli başarı gösteremediği için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı