Pilot Olmak Zor mu?

Tabii canım, ilk defa soloya gidip gelmek havalı oluyor diğer arkadaşların yanında:) Ama ne yazık ki benim de iki arkadaşım eğitimde iki arkadaşım da gezi uçuşu esnasında düşerek vefat ettiler:( Hani araba kazasında vefat etseydi o kadar etkilemezdi belki ama uçuşta vefat etmesi çok üzmüştü bizleri.

Mühendislik bölümleri eskiden biraz avantaj sağlıyordu ama şimdi işletme de mühendis de aynı kefeye koyuluyor. Pek bir farkı yok. HAA dediğini anlayamadım ama kusura bakma?
Üzüldüm ya :( Her sene ölen oluyor mu böyle?
Yalnız uçuşta mı öldüler?

HAA demişim pardon HHO diyecektim. Bunlarda MF şartı devam ediyor mu hala?
HHO'da ağırlık MF. Çok küçük bir eşit ağırlık kontenjanı var diyorlar ama geneli MF alınıyor hep.
Üzüldüm ya :( Her sene ölen oluyor mu böyle?
Yalnız uçuşta mı öldüler?
Yok ya her sene ölüm olmuyor ama işte uçağa bindiğin zaman ölüm riski mutlaka var. Bu bir gerçek. İkisi yetkili pilotken düştüler. Birisi hoca ile motor arızasından düştü biri de soloda düştü.

HHO'da ağırlık MF. Çok küçük bir eşit ağırlık kontenjanı var diyorlar ama geneli MF alınıyor hep.

Yok ya her sene ölüm olmuyor ama işte uçağa bindiğin zaman ölüm riski mutlaka var. Bu bir gerçek. İkisi yetkili pilotken düştüler. Birisi hoca ile motor arızasından düştü biri de soloda düştü.
Ben de pilot olmak istiyorum ama işte her işin bir zorluğu var tabiki. Siz şuan bildiğimiz maaş olarak bu işi yapıyorsunuz değil mi? Çünkü farklı farklı lisanslar varmış anladığım kadarıyla. PPL, CPL, ATPL vb.

Ben de pilot olmak istiyorum ama işte her işin bir zorluğu var tabiki. Siz şu an bildiğimiz maaş olarak bu işi yapıyorsunuz değil mi? Çünkü farklı farklı lisanslar varmış anladığım kadarıyla. PPL, CPL, ATPL vb.
Zorluk var evet. Evet ben şu an maaşını bu işten alan biriyim ve bütün lisanslarım var. O saydığın lisans ve diğer lisanslar yani.

Ben Havacılık ve Uzay Mühendisliği okumak istiyorum. Şu anda YKS ye hazırlanıyorum. İleride bu bölümden mezun olmamın yani uçak mühendisliği gibi bölümlerden mezun olanların bu mesleğe girmesi daha mı kolay?

Ben Havacılık ve Uzay Mühendisliği okumak istiyorum. Şu anda YKS'ye hazırlanıyorum. İleride bu bölümden mezun olmamın yani uçak mühendisliği gibi bölümlerden mezun olanların bu mesleğe girmesi daha mı kolay?
Yani sonuçta bir havacılık ve teknik bilgin olacak. Tabii bu sana avantaj sağlar ama dediğim gibi üniversite olarak sadece bir tık avantaj sağlar. Ama kalkıp işletme okumuş ama hayatı boyunca uçaklara havacılığa ilgi duymuş biri gelip mülakatta döktürürse senin önüne geçer tabii. Yani kimse "ama bu uçak mühendisi onu alalım" demez.

Yani olay tamamen sensin pilotluk mesleğinde. İstediğin pilot okulundan mezun ol mesela hiçbir önemi yok. Mülakatta masaya oturduğunda yetkili veya kaptanla baş başasın. Orada ne anlatırsan adam ona bakar sadece.

Yani sonuçta bir havacılık ve teknik bilgin olacak. Tabii bu sana avantaj sağlar ama dediğim gibi üniversite olarak sadece bir tık avantaj sağlar. Ama kalkıp işletme okumuş ama hayatı boyunca uçaklara havacılığa ilgi duymuş biri gelip mülakatta döktürürse senin önüne geçer tabii. Yani kimse "ama bu uçak mühendisi onu alalım" demez.

Yani olay tamamen sensin pilotluk mesleğinde. İstediğin pilot okulundan mezun ol mesela hiçbir önemi yok. Mülakatta masaya oturduğunda yetkili veya kaptanla baş başasın. Orada ne anlatırsan adam ona bakar sadece.
Ama sonuçta bunu okumak bile havacılığa ilgi duyduğunu göstermez mi? Mülakatta bu bölümü okuduğumu söylerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı