Ping yüzünden CS:GO'yu bıraktım

Amogaçi

Hectopat
Bu oyunu 2014 yılından beri oynuyorum ve CS:GO hiçbir zaman adil bir oyun olmadı. Bu zamana kadar sürekli sakin kalmaya pes etmemeye çalıştım. Kendisi bir rekabetçi oyun olsa da yine de keyfini çıkartarak oynamaya çalıştım ama bu da bir yere kadar. 5-10 pinge sahip Avrupa'lı oyuncuların daha benim ekranıma gelmeden bana tek atıp kaçması. 5 ping adama 60-75 ping arası değere sahip olup karşı koymak o kadar can sıkıcı ki. İyi bir takımla girseniz ve kazanmak üzere olduğunuz bir maçta olsanız bile ping farkından dolayı kaybediliyor.

Bazı arkadaşlar boş ver bu kadar takılma diyor ama ben sinir oluyorum. Benden daha beceriksiz bir oyuncunun neredeyse ping yok denecek kadar anlık oyunda olması ve benim de onunla aynı sunucuya bağlanmam için elli tane noktadan oyuna bağlanmaya çalışmam beni oyundan düşürüyor. Adama peek atıyorum ve geri duvarın arkasına saklanıyorum aptal karakter ben duvarın arkasındayken aniden pat diye ölüyor, neymiş peek atınca karşıdaki adam beni çoktan vurmuş. Tam bir rezalet. CS2 ile adil bir ortam yaratacaklarmış. Bu çok zor, yeni tick rate teknolojisi üretmiş abilerimiz. Seveyim sizin tick rate'inizi! Karşımdaki adam benden 15 kat erken görüyor her şeyi, bunlar hala tick rate teknolojisi diyor. Sunucu aç önce sunucu. Fattiri fittot diye yeni bir oyun çıkmış adamlar sunucu koymadık ülke bırakmamışlar, yıl olmuş 2023 Valve bir adet sunucu açamıyor.

Biraz sitem edeyim dedim, iyi sosyaller.

Ping yüzünden oyun bırakacak olsaydık şu an benim hiçbir Online oyunu oynamamam gerekiyordu.
CS:GO'da milimlik ıskalar bile vuruşa engel, her şey anlık hatta saliselik gerçekleşiyor. Dünyanın belki de en rekabetçi en akıcı FPS oyunu. Kısa ve hızlı pat pat. Böyle bir oyunda adil oyun ortamı en önemli etken. Battlefield oyna git yat bir yere geleni vur pingin pek de zararı yok. Ama CS'de böyle olmuyor işte.

MM oynama hocam o zaman yada alternatif oyunlara geç bu kadar dert ediyorsan. Ben 170 ms ile Dota oynadığım zamanları biliyorum.

FACEIT 10 Seviye'dan sonra ping gerçekten çok değerli bir şey oluyor. MM'de her zaman zaten ping kötü olduğundan tavsiye edilmiyor. Zamanında FPL Qualifier'da sadece keyfine oynayan biriydim ve en çok orada zorlanıyordum ping sorununda. Artık ne 10 seviye hesap kaldı ne oynama isteği. Sadece keyfi mm girip sapıtıyorum. Yani Online oyunları eğer profesyonel olmak istemiyorsanız fazla takmayın kafaya.

Geri
Yukarı