Pingimi nasıl düşürebilirim?

DagX

Hectopat
Arkadaşlar, oyun oynarken pingim çok yüksek oluyor bu yüzden oyun oynanmıyor. ExitLag diye bir program kullandım işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
192.168.1.1 adresine girin kullanıcı adı admin şifre türktelekom ordan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda gösterilen kısma girip ss atın.

Pingim oyunlarda nadiren düşük oluyor ama genelde 80-100 ping arası.
Modem markası: ZyXEL VMG3312 B10B

Oyunlar derken mesela LoL oynuorsanız değer aşırı yüksek ama işte PUBG oynuyorsanız değer normalin biraz üstü denebilir. Oyun oynarken başka bir cihazın internete bağlanmadığından ve başka bir programın açık olmadığından emin misin? Bir de modemin biraz eski ve bunun ısınmadan kaynaklı bağlantı sıkıntıları olabiliyor. Türk Telekom'u birkaç kere arayıp modem değişikliği talep edersen veriyorlar parayla ben birkaç gün durmadan arayıp illallah ettirince beleşe verdiler. :D Türk Telekom'u ara konuş ayrıca paketinin adı ne sana vaat edilen hızlar ne altyapın ne onları da yaz.

192.168.1.1 adresine girin kullanıcı adı admin şifre türktelekom ordan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda gösterilen kısma girip ss atın.
Kullanıcı adı veya şifre yanlıştır. diyor

Oyunlar derken mesela LoL oynuorsanız değer aşırı yüksek ama işte PUBG oynuyorsanız değer normalin biraz üstü denebilir. Oyun oynarken başka bir cihazın internete bağlanmadığından ve başka bir programın açık olmadığından emin misin? Bir de modemin biraz eski ve bunun ısınmadan kaynaklı bağlantı sıkıntıları olabiliyor. Türk Telekom'u birkaç kere arayıp modem değişikliği talep edersen veriyorlar parayla ben birkaç gün durmadan arayıp illallah ettirince beleşe verdiler. :D Türk Telekom'u ara konuş ayrıca paketinin adı ne sana vaat edilen hızlar ne altyapın ne onları da yaz.
Fortnite, CS GO, Valorant, Rocket league. Oyun oynarken başkaları telefondan interneti kullanıyor.
16 MBPS'lik bir paket

Pingim oyunlarda nadiren düşük oluyor ama genelde 80-100 ping arası.
Modem markası: ZyXEL VMG3312 B10B

Baktım, "bu lokasyonda Türk Telekom ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz." Yazdı. Pakete nereden bakabilirim? Bildiğim kadarıyla 16Mbps.

80 100 düşük mü ben hayatım boyunca minimum 95'i gördüm normalde 100 200 arası keşke 100'de sabit dursa.

1
Fortnite, CS GO, Valorant, Rocket league. Oyun oynarken başkaları telefondan interneti kullanıyor.
16 MBPS'lik bir paket
16mbps düşük ayrıca mümkünse 32 hatta 50mbps ye geçmenizi öneririm altyapınız destekliyorsa. Lag sorunları sadece pingden olmayabiliyor. Ayrıca altyapınız VDSL ise ping olması normal. Eğer fiberse başka tabi o normal değil. Ethernet kablosu ile kablolu bağlanmayı deneyin sonuç çok değişiyor cidden modemin dibinde fiber altyapı kablosuzla 30mbps alırken kabloyu takınca 90mbps alabiliyorum. Ayrıca modeminiz biraz eski ve ısınma sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam onu değiştirin lütfen. Bir de zaten hızınız düşükken başkaları internete girerse iyice düşer onu da unutmayın. Paketinizi artırın, modeminizi değişin ve kablolu kullanın sorun düzelecektir. Tabi altyapınızın desteklediği kadar. Altyapınızı sorgulatır mısınız verdiğin siteden?

Geri
Yukarı