Pini yamulan Ryzen işlemci tamir edilebilir mi?

yusufbaba16

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen işlemcimin 1 tane PIN'i yamuldu. Çok uzun hikaye gün içinde 10 kez sök tak yapmak zorunda kaldım. Son takışta pin yamuldu kurtarılabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230521_165133.jpg
    IMG_20230521_165133.jpg
    154,1 KB · Görüntüleme: 85
Bildiğim kadarıyla siz bile kargaburun tarzı bir alet ile düzeltme işlemini yapabilirsiniz ama kopma olma ihtimali var. İyi bir bilgisayarcı daha iyi olur.

İşlemci yeni miydi?
Yeni aldığım yamulmadı tek ona seviniyorum . Hayır r3 1200 . Takıyorum fanlar dönüyor elektrik geliyor görüntü yok .

Hocam benim 2 fakat toplam olarak 11pini değiştirilmiş işlemcim var sorunsuz çalışıyor.
Pin değiştirilebildiğini bilmiyordum. Sanırım bir bilgisayarcıya gösterteceğim. Saçma olan yeni işlemcimde sistemime tam olarak uymadı. Yük binince hata veriyor.

Yeni aldığım yamulmadı tek ona seviniyorum. Hayır R3 1200. Takıyorum fanlar dönüyor elektrik geliyor görüntü yok.

Pin değiştirilebildiğini bilmiyordum. Sanırım bir bilgisayarcıya gösterteceğim. Saçma olan yeni işlemcimde sistemime tam olarak uymadı. Yük binince hata veriyor.

Eğer yapamaz ise bilgisayarcı, benim tamir ettirdiğim kişiyi öneririm o da forumdan birisiydi donanımhaber forumundandı sanırsam.

Geri
Yukarı