Yamulan işlemci pini dolayısıyla format atamama

ANTEPLI27

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İ7-3770
Ram: Kingston DDR3 12 GB 1333Mhz
Anakart:Esonic H-61
Ekran kartı:AMD Radeon RX6500XT
Depolama:500Gb HDD 250Gb ssd
Meslek
Oto Tamir
RAM
16 GB ddr3 1333mhz
SSD veya HDD modeli
İntenso 240 gb
Ekran kartı
GT 440
Anakart
Esonic h-61
İşlemci
İ7-3770
Yaklaşık 4 gündür kafayı yedim. Bilgisayarımda temiz SSD'ye format atarken birden kapanma sorunu vardı ve çözümü galiba buldum. İşlemci yuvamın 4 5 tane hemen hemen PIN'i eğilmiş ondan dolayı yapar mı?
Anakart Esonic H-61.

İşlemci pinini nasıl yamulttunuz? O işler biraz riskli dikkatli olmanız lazım düzeltirken. Evet işlemci pinleri yamulduysa ve sokete doğru bir şekilde girmiyorsa bilgisayar açılmaz.

Kanka internette hangi pimin ne için olduğu vs bir tane fotoğraf var onu bulursam atayım onunla karşılaştır hangi birimi yönettiğini bul eğer güçle ilgili bir pim eğikse sıkıntı oradandın net bir fotoğrafı var mı işlemcinin pinli kısmının?

Hocam önermemekle birlikte işlemci pimini kendiniz cımbız ile düzeltebilirsiniz yani Rus ruleti.

Kanka internette hangi pimin ne için olduğu vs bir tane fotoğraf var onu bulursam atayım onunla karşılaştır hangi birimi yönettiğini bul eğer güçle ilgili bir pim eğikse sıkıntı oradandın net bir fotoğrafı var mı işlemcinin pinli kısmının?

İşlemci pinini nasıl yamulttunuz? O işler biraz riskli dikkatli olmanız lazım düzeltirken. Evet işlemci pinleri yamulduysa ve sokete doğru bir şekilde girmiyorsa bilgisayar açılmaz.

İşlemci sökülüydü anakarttan çekmecemdeydi beyaz dantelli örtüyü katlı şekilde anakartın üstüne koymuş bende yeni kasaya düzerken örtünün tüyleri ona yapışmış yani pinleri yamulttu o da.

Hocam önermemekle birlikte işlemci pimini kendiniz cımbız ile düzeltebilirsiniz yani Rus ruleti.

Babam araba beyinleri tamir ediyor bunun gibi ince pinleri falan yapıyor eli yatkın o yüzden o yapacak.

Bilgisayar açılıyor formata başlamıyor SSD de boş 30 saniye bekliyor kendine kendine kapanıp açılıyor ben pinlerden şüpheleniyorum.

Attım fotoğrafta pek net değil 4 5 tane var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230525_201222_791.jpg
    IMG_20230525_201222_791.jpg
    461 KB · Görüntüleme: 19
İşlemci sökülüydü anakarttan çekmecemdeydi beyaz dantelli örtüyü katlı şekilde anakartın üstüne koymuş bende yeni kasaya düzerken örtünün tüyleri ona yapışmış yani pinleri yamulttu o da.

Babam araba beyinleri tamir ediyor bunun gibi ince pinleri falan yapıyor eli yatkın o yüzden o yapacak.

Bilgisayar açılıyor formata başlamıyor SSD de boş 30 saniye bekliyor kendine kendine kapanıp açılıyor ben pinlerden şüpheleniyorum.

Attım fotoğrafta pek net değil 4 5 tane var.
O açılan kısım BIOS'un ilk başta açılışı olmasın ben mi yanlış biliyorum? Windowsun açılması için CPU'nun çalışması lazım. Yanlış biliyorsam düzeltebilir misiniz?

Vallah deneyecek babam olmazsa mecbur ikinci el alacağım elimde şöyle küçük bir cımbız var.

O açılan kısım BIOS'un ilk başta açılışı olmasın ben mi yanlış biliyorum? Windows'un açılması için CPU'nun çalışması lazım. Yanlış biliyorsam düzeltebilir misiniz?

CPU görüyor BIOS da açılıyor şimdi formata başlıyorum anakart logosu görünüyor 30 saniye bekliyor kapanıyor kendi kendine tekrar açılıyor.

Geri
Yukarı