Pireli olan kediden pire bulaşır mı?

184424

Hectopat
Makaleler
2
Apartmanın önünde kedi sevdim. Sevdiğim gibi pireli olduğu söylendi. Direk eve koştum ve iki elimi dirseklere kadar yıkadım sıvı sabunla. Acaba bulaşmış mıdır?

Arkadaşım sokaktaki hayvanların hepsinde pire olduğunu söyledi ve kedilerden pire bulaşmadığını söyledi. Ayrıca başka yerlere baktım, adamın biri de buna benzer bir şey söylemiş. Kedi piresi insanda durmaz diyor.

Pireyi nasıl bir şey sanıyorsunuz acaba? Pire size geçse de üzerinizde durmaz zaten. En fazla bir iki kere sivri sinek gibi ısırır, fark eder öldürürsünüz zaten. Ya da kendi gider zaten. Kedi piresi insanda durmaz.

Kedide çok pire varsa, pire damlası alıp kediye damlatın, hayvan rahat etsin. Siz de endişe duymadan sevin.

15 senedir sokakta gördüğüm hemen hemen her uysal kediyi seviyorum hepsi muhtemelen pireli; kucağıma alıyorum, sarılıyorum, öpüyorum, kavga ediyorum, oyun oynuyorum hiç pire sıkıntım olmadı. Bazı insanlar aşırı abartıyorlar "aman sevme pire bulaşır" ve "tırmalar/ısırır kuduz olursun" diyenlere fazla takılmayın.

Pireyi nasıl bir şey sanıyorsunuz acaba? Pire size geçse de üzerinizde durmaz zaten. En fazla bir iki kere sivri sinek gibi ısırır, fark eder öldürürsünüz zaten. Ya da kendi gider zaten. Kedi piresi insanda durmaz.

Kedide çok pire varsa, pire damlası alıp kediye damlatın, hayvan rahat etsin. Siz de endişe duymadan sevin.
Kediyi açıkçası yeni gördüm. Çok şirindi. Dayanamıyorum genelde o yüzden. Zaten dediği gibi eve koştum ve sabunla bolca yıkadım.

Kedi gözden kaybolmuş maalesef. Bilmiyorum direk pire olduğu söylendi. İçim şuan korku içinde.

Son düzenleme:
Hayvan pireleri genelde insanlara gelmezler, geldikleri çok nadirdir. Gözle rahat görülen hayvanlardır ve sürekli zıplama durumundadırlar. Üzerinizde pire olsaydı şimdiye kadar fark etmemeniz imkansızdı.

Ha oldu sıçrarken gördünüz, vurun terliği öldürün.

Kediyi açıkçası yeni gördüm. Çok şirindi. Dayanamıyorum genelde o yüzden. Zaten dediği gibi eve koştum ve sabunla bolca yıkadım.

Kedi gözden kaybolmuş maalesef. Bilmiyorum direk pire olduğu söylendi. İçim şuan korku içinde.

Kedinin pireli olup olmadığını görünüşünden anlarsın zaten. Pireliyse genelde üstünde bir şeyler zıplar veya kedi sürekli kaşınır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı