Piyasadaki en hafif sigara nedir?

Elektronik, puff bar, pod ne varsa kullandım. Sigarayı aratıyor yine de.

O zaman seni "hafif" sigaranın kurtaracağını düşündüren nedir? :D hiçbir işe yaramayacak çünkü. Herhangi bir sigaradan 1 paket içiyorsan hafifinden 5 paket içmek isteyeceksin. Ve hafif 1 dal sigara ile normal 1 dal sigar arasında hiçbir fark yok. Tek fark nikotin oranı nikotin de zararla değil bağımlılıkla alakalı.

Yine de kent white super light önerebilirim.

O zaman seni "hafif" sigaranın kurtaracağını düşündüren nedir? :D hiçbir işe yaramayacak çünkü. Herhangi bir sigaradan 1 paket içiyorsan hafifinden 5 paket içmek isteyeceksin. Ve hafif 1 dal sigara ile normal 1 dal sigar arasında hiçbir fark yok. Tek fark nikotin oranı nikotin de zararla değil bağımlılıkla alakalı.

Yine de kent white super light önerebilirim.
Belki psikolojik olarak falandır.

En kesin çözümü devlet hastanelerinin göğüs hastalıklarında yatan hastaları ziyaret etmek. Sigara paketinde hasta insan fotoğraflarını canlı görebilirsin.
Yarın gidip bir bakalım o zaman.

Öyle yaparsan bırakırsın, böyle yaparsan bırakırsın diye bir şey yok. İradene sahip çıkacaksın, paketi kırıp atacaksın bir daha almayacaksın. Anca böyle bırakılır. Azaltmakmış, hafifine geçmekmiş sadece kendini kandırmak oluyor.

Katılıyorum sana. Bizzat kendimden biliyorum. Ben belki 15 yıl sigara içtim. Keş derlerdi bana hiçbir sigara ayırt etmeden içmişimdir, ben onu içmem ben bunu içmem diyen tiplerden değildim. Sabah uyanıp işe gidene kadar rahat 2-3 tane içerdim kahvaltı bile yapmadan. 1.5 paket günlük garantiydi, belki de daha fazla gününe göre. Çok baş ağrısı, tatsızlık, aşırı öksürük, sürekli geniz akıntısı, sigarasız hiçbir şeyden keyif almama vb durumları yaşardım. Bir anda bıraktım ve sanırım 5 yıldır içmiyorum. Meraktan gidip ciğerlerimi de kontrol ettirdim birkaç nodül ve hava kirsti çıktı. Sağlığınızın değerini bilin, yok ortamamım böyle yok şöyle demeyin. Sigara vücudun istediği bir şey değil bu tamamen safsata, tamamen psikolojik bir şey ve bırakmak zor değil. Bırakınca başım ağrıyor gibi safsatalarda psikolojik. Sigara içerken içme diyenlere çok söylendim, karışmayın derdim ama gün gelip onlar gibi düşüneceğimi asla tahmin etmezdim.

Son düzenleme:
Aynen doğru söylüyorsun, direkt öyle bırakılıyor. Bilmiyorsan konu altında kalabalık yapma kardeşim ya.
Nikotin bandına kadar kullanan adam oldu çevremde, yine gitti 2 hafta sonra aldı paketini içmeye devam etti. Sevsen de sevmesen de bunun yöntemi, taktiği yok. Aynaya geçeceksin, BİTTİ diyeceksin, cebindeki paketi çöpe atacaksın. Ne zaman elin cüzdana gitse, cebine gitse BİTTİ diyeceksin bir tokat atacaksın kendine. Diğerlerinin dediği gibi hafife geçmek bir şey değiştirmez, bu sefer 1 değil 5 tane içmek isteyecek canın. Senin düşmanın sigara değil, o içme isteği. O istekle savaşman lazım, sigarayla değil.

Geri
Yukarı