Plak Arşivi ile ilgilenen?

• Konuyu başlatan Mr_YAMYAM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 7B
DVD arşivimi çıkarttırmayın bana:mad:
Koyarım şimdi beyaz aslan'ı (White Lion) haa.

- - - Güncellendi - - -

Yamyam abi ben baya bir süredir takip ediyorum, PİKAP alma niyetim var İlk etapta, sonraki adımlarda ampli almak istiyorum senin uygun uçuk olmayan bir önerin olabilir mi? Ve en önemlisi Zeki MÜREN gibi isimlerin plaklarını nerden almamı önerirsin?
Öncelikle pikap temin etmelisin. Eski elektronik satan yerlerde 100 TL den 10.000 TL ye kadar bulabilirsin. Burada dikkat etmen gereken şey pikabın iğne ve kafa takımını bulunabilir tiplerden seçmendir. Elbette ki pikabın mekanik yapısı da iyi olmalıdır.
Plakları arkadaşımızın dediği gibi eskicilerden ya da antikacılardan bulabilirsin. Ancak ucuz olmasını bekleme. Özellikle Zeki MÜREN'in plakları oldukça kıymetlidir. Bulabildiğin ve fiyatı uygun olanları kapacaksın. Örneğin benim plakların resminde üst soldan 2. plak için bir arşivci vatandaş 1000 TL önermişti. Yüzüne bakıp güldüm:D

Yamyam abi ben de Ankara'dayım bu plak işine girmek istiyorum. Ama hiçbir fikrim yok bu pikaplar hakkında. Eğer elinde bana göre ucuz bir şeyler varsa almak isterim. Ya da Ankara'da yönlendireceğin bir yerler. İşi enine boyuna bir anlatsan, ben de şöyle güzellikleri pikap tadında dinlesem :

PINK FLOYD THE FINAL CUT 33 DEV

Son düzenleyen: Moderatör:
Yamyam abi ben de Ankara'dayım bu plak işine girmek istiyorum. Ama hiçbir fikrim yok bu pikaplar hakkında. Eğer elinde bana göre ucuz bir şeyler varsa almak isterim. Ya da Ankara'da yönlendireceğin bir yerler. İşi enine boyuna bir anlatsan, ben de şöyle güzellikleri pikap tadında dinlesem :

PINK FLOYD THE FINAL CUT 33 DEV

Konu ile ilgili olarak sana yardımcı olabilirim. Epeyce adamım vardır. Yanlız bir bütçe ayırmalısın. Elbette pikabı bilgisayarına irtibatlayıp kullanabileceğin gibi, iyi kalite müzik sistemi ile de dinleyebilirsin.
Başlangıç olarak takribi 200-250 TL bütçe gereklidir.
Yanlız işin tekniğini bilmediğini varsayarak, bir ara görüşüp birlikte hareket etmeyi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sizinle irtibata geçerim, bir de sormam gerek bir şey var. Amfi ile kullanılıyor sanırım anladığım kadarıyla. Benim elektro gitarımın amfisi bu iş için uyumlu mudur ? Boston GA-10 markası.

Ben sizinle irtibata geçerim, bir de sormam gerek bir şey var. Amfi ile kullanılıyor sanırım anladığım kadarıyla. Benim elektro gitarımın amfisi bu iş için uyumlu mudur ? Boston GA-10 markası.

Bu tür amplifikatörler ile netice alamazsın. Daha çok Hi-Fi düzeyinde kaliteli amplifikatörlere ihtiyacın olacak. Bunlar da haliyle biraz pahalıdır. Ancak bilgisayarındaki ses sistemi iyi ise, sistemi bilgisayara adapte ederiz. Böylece hem plaklarını kaydeder, hem de dinlemenin keyfine varırsın. Elbette ilerde iyi kalite bir amplifikatör ve hoparlör grubu aldığında gerçek anlamda kaliteyi anlarsın.

- - - Güncellendi - - -

img0081iq.jpg

Şöyle bir amplifikatör bulursak dadından yinmez.

Abi aklımda bir kaç ürün var sence hangisini tercih etmeliyim; Sony PS-LX300USB USB Pikap, Pioneer PL-990 bu iki model akımda orta yollu bir ürün fakat güzel tipi var ses nasıldır bilmiyorum.

Abi aklımda bir kaç ürün var sence hangisini tercih etmeliyim; Sony PS-LX300USB USB Pikap, Pioneer PL-990 bu iki model akımda orta yollu bir ürün fakat güzel tipi var ses nasıldır bilmiyorum.

USB arabirimli olan pikapları tercih edersen bir yerde tıkanırsın. Çünkü sadece bilgisayarına bağlayarak kullanabilirsin ve ses kalitesi iyi değildir.
Gerçek anlamda plakların kalitesini anlamak için eski analog sistemi tercih etmelisin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı