Plastik kasadaki çizikler nasıl geçer?

thebigboss

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarın kasasında zamanında yanlış temizlik yaptığım için ufak tefek çizikler ve lekeler var. Çizikler çok derin değil toz çizikleri. İnternette diş macununun çizikleri geçirdiğini gördüm. Ve monitörde denedim ve gerçekten işe yaradı. Fakat kasada denemedim ne olur ne olmaz diye. Sizce denesem geçirir mi?
Kasam bu:

images (1).jpeg

images.jpeg

Ilık sabunlu bir suya bezi batırıp silseniz geçer eğer dediğiniz gibi çiziklerse. Beze diş macunu sürüp geçtiğini söyleyen de var.

Şöyle bir şey yazıyor: "If your computer has a glossy case, it is also prone to scratching. Computer case scratches do not affect the machine's performance but look unattractive and could affect its resale value. Petroleum jelly and plastic polish will help you remove scratches and make your computer look almost as good as new."

Plastik cilası diye bir şey varmış. Çizikleri yokediyormuş.

Eğer yüzey "piyano siyahı" denilen yüzeyse kesinlikle hiçbir şekilde dokunmayın. Hele ki diş macunuyla.

Hocam kasanın resmi var. Plastik kasa resimde gördüğün

Ilık sabunlu bir suya bezi batırıp silseniz geçer eğer dediğiniz gibi çiziklerse. Beze diş macunu sürüp geçtiğini söyleyen de var.

Hocam sabun daha çok zarar vermez mi kasaya? Rengini açacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı