Plato döneminden nasıl kurtulunur?

pelkass

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4 aydır definasyondayim normalde günlük ihtiyacım 2200 kalori. Benim günlük aldığım kalori ise 1800. 4 aylık sürecin 1 ayı spor salonunda geçti. 1 ayı tamamen koşu, basketbol, yüzme gibi kardiyovasküler antrenmanlarla geçti. Geriye kalan 2 ayı ise sadece diyet ile geçti. 76 kilodan 63 kiloya düştüm. Fakat şu an yağ yakimim yavaşladı. Bunun sebebinin plato dönemi olduğunu düşünüyorum. Diyet başından beri hiç cheat meal yapmadım. Kalorimi hep takip ettim makrolari çok fazla degistirmeden ama yine değiştirerek ayarladım. Özellikle spor salonunda ağırlıklarımi arttırmaya ve tempolu kardiyo yapmaya dikkat ettim. Ama sanırım artik kilomu korumak için almam gereken kalori benim şu an aldığım kalori miktarı oldu. Daha fazla dusuremem. Dusurdugum taktirde gerçek şekilde açlık durumu hatta kas kaybı başlar. Metabolizmanin hızlanması için birkaç arkadaş cheat meal yapmami tavsiye etti. Yani diyeti biraz değiştir dediler. En azından 1 kerelik cheat meal vücuda canlılık verir dediler. Sizler katılıyor musunuz? Plato döneminden kurtulmak için neler yapmalıyım?

63 kilo ziyadesiyle düşük zaten ama belli bir bölgede veremediğin yağ kütlesi var ve o yüzden kalori açığı oluşturuyorsan devam edilebilir, onun dışında tavsiye etmiyorum.

Platodan nasıl çıkarsın, refeed yaparak. Normalde bunu diyetle birlikte götürmen gerek, ZigZag diyeti gibi yaparsan daha da iyi olur.

Peki ne demek bu, bozacaksın diyeti. Reverse diyet yapacaksın. Sen kalori açığındayken vücut açlık moduna sokuyor seni, belirli hormonların dengesi değişiyor, bazal metabolizma için gerekli kaloriyi de düşürüyor vücut.

Sen bu döngüyü bozacaksın. 2 ay devam ettiğim diyet sonucu oluşan platoyu 1 hafta maintain kaloride beslenerek bozdum. Sen 2 hafta civarında beslen, sonra normal diyet yaptığın kaloriye dön.

Boyun 1.50 falan mı 63 kiloya düşüyorsun?
163 boyum ama yağ kütlesi hala var gözle görülür şekilde dostum.

63 kilo ziyadesiyle düşük zaten ama belli bir bölgede veremediğin yağ kütlesi var ve o yüzden kalori açığı oluşturuyorsan devam edilebilir, onun dışında tavsiye etmiyorum.

Platodan nasıl çıkarsın, refeed yaparak. Normalde bunu diyetle birlikte götürmen gerek, zigzag diyeti gibi yaparsan daha da iyi olur.

Peki ne demek bu, bozacaksın diyeti. Reverse diyet yapacaksın. Sen kalori açığındayken vücut açlık moduna sokuyor seni, belirli hormonların dengesi değişiyor, bazal metabolizma için gerekli kaloriyi de düşürüyor vücut.

Sen bu döngüyü bozacaksın. 2 ay devam ettiğim diyet sonucu oluşan platoyu 1 hafta maintain kaloride beslenerek bozdum. Sen 2 hafta civarında beslen, sonra normal diyet yaptığın kaloriye dön.

Hocam bu yazıyı yazdıktan sonra ilk defa cheat meal yaptım ama reverse diyeti nereye kadar gidecek.

Hocam bu yazıyı yazdıktan sonra ilk defa cheat meal yaptım ama reverse diyeti nereye kadar gidecek.
Kesin bir süresi yok. Diyet yaptığın süreye ve oluşturduğun kalori açığına göre değişir. Bir 2 hafta maintain kalorinde beslenip sonra kalori açığına gitmeyi dene, 2 hafta sonunda tartıda değişiklik olmuyorsa biraz daha devam et.

Daha düşme çok zayıf kalırsın. Kas kütleni arttırmaya çalış. Yeterli proteinini almayı sakın ihmal etme yoksa yağ yakıcam diye kas kaybedersin.

Kesin bir süresi yok. Diyet yaptığın süreye ve oluşturduğun kalori açığına göre değişir. Bir 2 hafta maintain kalorinde beslenip sonra kalori açığına gitmeyi dene, 2 hafta sonunda tartıda değişiklik olmuyorsa biraz daha devam et.

Hocam nasıl devam edeceğim diyete 2 haftadir heybeye yaşıyorum psikolojik olarak mı sorun bende yoksa 2 hafta gelişimimi gerçekten çok geriye atar mi nasıl eski düzene dönerim ekler yerken yazıyorum bunu bile.

Hocam nasıl devam edeceğim diyete 2 haftadir heybeye yaşıyorum psikolojik olarak mı sorun bende yoksa 2 hafta gelişimimi gerçekten çok geriye atar mi nasıl eski düzene dönerim ekler yerken yazıyorum bunu bile.
2 haftada 500 kalori surplusta besleniyor olsan alacağın kilo maksimum 1, taş çatlasın 1.5 kilo civarı olur. Yani gelişimini geriye atacak bir şey yok. İstediğin şeyleri rahatça yiyebilmenin tadını çıkar derim şu anlık. Sonra eski düzene dönmek senin iradene kalmış, onu da ayarlarsın dostum.

2 haftada 500 kalori surplusta besleniyor olsan alacağın kilo maksimum 1, taş çatlasın 1.5 kilo civarı olur. Yani gelişimini geriye atacak bir şey yok. İstediğin şeyleri rahatça yiyebilmenin tadını çıkar derim şu anlık. Sonra eski düzene dönmek senin iradene kalmış, onu da ayarlarsın dostum.

Sağ ol hocam.

Kardeşim bak 63 kilosun boyun her ne kadar kısa da olsa 63 kilo çok az hani bir söz var biraz ağır gelecek belki ama diyorlarya sen yağlı değilsin sen kassızsın diye sen bırak bu işide güzel bir bulkla bir büyü kas kütlesini bir yap önce sonra yağlı olsan bile kütlede bir okadar olacağı için zaten genede iyi duracaksın

Geri
Yukarı