Rehber PlayStation 3 Downgrade

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi Sosyaller. @EFE CELİL 'in de katkılarıyla oluşturuyorum bu rehberi.

İlk önce PS3'ünüzde CFW olmalıdır. CFW yüklü değil ise:

CFW olarak kırdıktan sonra yapmamız gerekenler:
Evilnat CFW'de bulunan (sadece evilnat'ta mı bilmiyorum ben 4.88 sürümünde evilnat kullandığım için):
- Ağ sekmesinde bulunan Custom Firmware Tools adındaki klasöre girin.
20220520_011239.jpg

Daha sonra:
20220520_011259.jpg

- ''Custom Firmware Tools'' menüsünden ''Cobra Tools'' menüsüne girin.
20220520_011312.jpg

''Cobra Tools'' menüsünden de QA Tools menüsüne girin.
Girdikten sonra:
20220520_011334.jpg

-''Check QA Flags'' ın üzerine ''x'' tuşuyla basın ve ''QA'' durumunu öğrenmek için fotoğraftaki bildirimdeki gibi ''QA Flags are disabled'' yazıyorsa:
20220520_011345.jpg

-''Enable QA Flags'' seçeneğine ''x'' tuşuyla basın ve:
20220520_011354.jpg

-Fotoğraftaki bildirimdeki gibi ''QA Flags enable'' bildirimi gelirse işlemin yarısını tamamlamış oluyoruz.

Şimdi yapmamız gerekenler:

-İlk önce 1 adet USB lazım FAT32 formatında olmalı (boyutu önemli değil atıcağımız dosya en fazla 190 MB bir dosya)
-USB'nin içine ''PS3'' adında klasör oluşturun PS3 klasörünün içinede ''UPDATE'' adında bir klasör oluşturun ve paylaşmış olduğum 3.55 Rogero Downgrader.rar dosyasının içindeki ''PS3UPDAT.PUP'' dosyasını USB belleğimizde oluşturduğumuz ''UPDATE'' klasörüne atın.

-Sonra PS3'e geçelim ''Sistem Güncelleme''ye girin ''Depolama Ortamından Güncelleme''yi seçin ve PS3'ünüzü güncelleyin. PS3 2, 3 defa yeniden başlayacaktır.
-PS3 açıldığında başlangıç ekranında PS3 Logosu ve ya PS3'ünüzde hangi CFW kurulu ise mesela Ferrox, Evilnat logosu yerine Rogero downgrader logosu olacaktır o yüzden PS3'ünüzü OFW'ye güncellememiz gerekiyor. 3.55 OFW.rar dosyasının içindeki ''PS3UPDAT.PUP'' dosyasını USB belleğimizdeki ''UPDATE'' klasörüne atın ve (sistemin dili ingilizce olacağı için) ''System Update''ye girin ve ''Update from Storage Media'' seçeneğini seçin ve PS3'ünüz OFW yani (Official Firmware) ye güncellenecek. Sonra PlayStation'nun dahili depolama birimini söküp PC'ye takın biçimlendirin PlayStation'a tekrar takın depolama biriminizi tekrar 3.55 güncellemesini kurun.

İşlem bu kadardı 4.88 sürümünden 3.55 sürümüne hiçbir donanımsal müdaheleye gerek kalmadan version düşürme işlemini yapabilirsiniz. (Donanımsal müdahelede kastım PS3'ün içini açıp hiçbir parça takmadan downgrade işlemi yapmak.)
Oluşabilecek hatalardan kendiniz sorumlusunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller. Bu sefer de kendi isteklerimin üstüne bir downgrade rehberi oluşturayım dedim. @EFE CELİL'in de katkılarıyla oluşturuyorum bu rehberi.

İlk önce PS3'ünüzde CFW olmalıdır. CFW yüklü değil ise:

CFW olarak kırdıktan sonra yapmamız gerekenler:
Evilnat CFW'de bulunan (sadece Evilnat'ta mı bilmiyorum ben 4.88 sürümünde evilnat kullandığım için):
- Ağ sekmesinde bulunan Custom Firmware Tools adındaki klasöre girin.
Eki Görüntüle 1393323
Daha sonra:
Eki Görüntüle 1393326
- "Custom Firmware Tools" menüsünden "cobra Tools" menüsüne girin.
Eki Görüntüle 1393328
"Cobra Tools" menüsünden de qa Tools menüsüne girin.
Girdikten sonra:
Eki Görüntüle 1393334
-"Check qa flags" ın üzerine "X" tuşuyla basın ve "qa" durumunu öğrenmek için fotoğraftaki bildirimdeki gibi "qa flags are disabled" yazıyorsa:
Eki Görüntüle 1393341
-"Enable qa flags" seçeneğine "X" tuşuyla basın ve:
Eki Görüntüle 1393342
-Fotoğraftaki bildirimdeki gibi "qa flags enable" bildirimi gelirse işlemin yarısını tamamlamış oluyoruz.

şimdi yapmamız gerekenler:

-İlk önce 1 adet USB lazım FAT32 formatında olmalı (boyutu önemli değil atıcağımız dosya en fazla 190 MB bir dosya)
-USB'nin içine "PS3" adında klasör oluşturun PS3 klasörünün içinede "Update" adında bir klasör oluşturun ve paylaşmış olduğum 3.55 Rogero Downgrader.rar dosyasının içindeki "PS3updat. PUP" dosyasını USB belleğimizde oluşturduğumuz "Update" klasörüne atın.

-Sonra PS3'e geçelim "sistem güncelleme"ye girin "depolama ortamından güncelleme"yi seçin ve PS3'ünüzü güncelleyin. PS3 2, 3 defa yeniden başlayacaktır.
-PS3 açıldığında başlangıç ekranında PS3 logosu veya PS3'ünüzde hangi CFW kurulu ise mesela ferrox, evilnat logosu yerine rogero downgrader logosu olacaktır o yüzden PS3'ünüzü Ofw'ye güncellememiz gerekiyor. 3.55 OFW.rar dosyasının içindeki "PS3updat. PUP" dosyasını USB belleğimizdeki "Update" klasörüne atın ve (sistemin dili İngilizce olacağı için) "System Update"ye girin ve "Update from Storage Media" seçeneğini seçin ve PS3'ünüz ofw yani (official Firmware) ye güncellenecek.

İşlem bu kadardı 4.88 sürümünden 3.55 sürümüne hiçbir donanımsal müdahaleye gerek kalmadan version düşürme işlemini yapabilirsiniz. (donanımsal müdahalede kastım PS3'ün içini açıp hiçbir parça takmadan downgrade işlemi yapmak.)
oluşabilecek hatalardan kendiniz sorumlusunuz.

Bir şey diyeceğim benim bilgisayarım Win XP proffesional 2014 bende PS3 Slim var onu nasıl bilgisayarıma bağlayabilirim ekranına ekran kare.

Bir şey diyeceğim benim bilgisayarım Win XP proffesional 2014 bende PS3 Slim var onu nasıl bilgisayarıma bağlayabilirim ekranına ekran kare.

Böyle bir adaptör ile bağlayabilirsin.

Cech kodunu bilmiyorum çıkış sürümü de kırmaya izin vermiyor 3.88 sanırım.
O zaman HFW kırabilirsiniz mecbur ama PS3'ünüz ile bu siteye girin.
Ekran Alıntısı.PNG

Fotoğrafta mavi yerdeki linki aynı şekil PS3'ün internet tarayıcısına yazın ve fotoğraftaki çizdiğim yere tıklayın siteye girdikten sonra ''CFW Compatibility'' gibi bir yazı var onun yanında yeşil tik işareti var ise bir ihtimal olabilir ama kırmızı x işareti var ise:
4.89 içinde geçerli bu rehber. Sadece HEN ile kırabilirsiniz.

O zaman HFW kırabilirsiniz mecbur ama PS3'ünüz ile bu siteye girin.
Eki Görüntüle 1395696
Fotoğrafta mavi yerdeki linki aynı şekil PS3'ün internet tarayıcısına yazın ve fotoğraftaki çizdiğim yere tıklayın siteye girdikten sonra ''CFW Compatibility'' gibi bir yazı var onun yanında yeşil tik işareti var ise bir ihtimal olabilir ama kırmızı x işareti var ise:
4.89 içinde geçerli bu rehber. Sadece HEN ile kırabilirsiniz.
Zaten hen ile kırdım orası da kırmızı hiç yolu yok değil mi?

Geri
Yukarı