PlayStation 4 vs Xbox One S oyuncu sayısı

Kepplintt

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
PS4 veya Xbox One S almak üzereyim ve kararsız kaldığım noktalar mevcut. Game Pass ve yılbaşında eklenecek olan EA Play'le beraber Xbox One S mantıklı geliyor. Single Player oyunlardan çok CoD, BF, Forza, FIFA tarzında Online oynamayı seviyorum. Asıl sorum şu; Xbox aldım diyelim CoD Warzone girdim Xbox oyuncularıyla mı birlikte oyun oynayacağım yoksa diğer platformlarda geçerlimi sadece oyun içi olacak şekilde ve Online için oyuncu sayısı hangi platformun daha fazla?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,
PS4 veya Xbox One S almak üzereyim ve kararsız kaldığım noktalar mevcut. Game Pass ve yılbaşında eklenecek olan EA Play'le beraber Xbox One S mantıklı geliyor. Single Player oyunlardan çok CoD, BF, Forza, FIFA tarzında Online oynamayı seviyorum. Asıl sorum şu; Xbox aldım diyelim CoD Warzone girdim Xbox oyuncularıyla mı birlikte oyun oynayacağım yoksa diğer platformlarda geçerlimi sadece oyun içi olacak şekilde ve Online için oyuncu sayısı hangi platformun daha fazla?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam aynı soruyu yaz başında kendime soruyordum. Şuanda God of War, The Last of Us, Detroit Become Human, Uncharted 4 ve Untildawn oynamış birisi olarak. Last of Us ve GOW yeterli diyorum.

Online oyun seviyorsanız Xbox tavsiye ederim. Hem geriye uyumluluk ile geniş kütüphanesi var hem de Game Pass avantajı maddi zora sokmadan eğlenceli zaman geçirmenizi sağlar. Bildiğim kadarıyla Online oyunlar konsolda tüm konsollar aynı server da PC dekiler ayrı server da çünkü Controller ve klavye mouse farklı oluyor oyunlarda performans olarak. Forza'da hepsi aynı server da olabilir çünkü adaleti engelleyecek bir durum yok :D.

Benim için diğerlerine kıyasla önemli olan konu, ortak Online oyunlarda platform fark etmeden herkes oynayabiliyor mu? Yoksa PS kullanıcıları PS de Xbox kullanıcıları Xbox sunucularında mı?

Benim için diğerlerine kıyasla önemli olan konu, ortak Online oyunlarda platform fark etmeden herkes oynayabiliyor mu? Yoksa PS kullanıcıları PS de Xbox kullanıcıları Xbox sunucularında mı?
Oyunun çapraz platform desteğine bağlı. CoD Warzone'da çapraz platform desteği var, FIFA 21'de yok.

Geri
Yukarı