PS4 vs XBOX One

Ben PS4 almaya karar vermiştim ama Xbox One grafik olarak yüksek diye duydum. Sizce hangisini almalıyım?
Grafik olarak aralarında çok bir fark yok zaten. Aradaki asıl farkı yaratan Exclusive oyunlar ve bakıcak olursak PS4 ün Exclusive oyunları daha çok bir kitleye sahip. XBOX ın ise Halo ve Forza serisi Exclusive olarak daha çok önde ama bana göre hiç biri bir Last of Us, Uncharted veya God of War değil. Yani alıcaksan ne oynamak istediğini bileceksin.

Ben PS4 kullandım yaklaşık 7 ay kadar ve şuan satıp XBox One almayı düşünüyorum. Bak sana sebeplerini söyleyeyim. İyi ve kötü taraflarıyla beraber.
Xbox One:
+Xbox Live, PSN'e göre kat kat daha iyi. PSN'de devamlı sıkıntılar çıkıyor. En basit örneği PSN+ alırken yaşanan kredi kartı sorunu. Sinir bozucu. Aynı zamanda sunucu olarakta kötü PSN. Microsoft sunucuları için çok emek harcadı. Gerçekten oldukça düşük ping süresi ile oynuyorsun.
+PS4'te her nasıl bir Wi-Fi yongası varsa rezalet. Aynı mesafeden Casper dizüstü ile bağlanınca 25 Mbit internet hızına ulaşabilirken PS4 ile 10 Mbit ancak oluyor ve oyun oynarken gittikçe de düşüyor. En büyük sebeplerinden biri de bu işte değişmeyi düşünmemin çünkü ethernet kablosu ile bağlanmamın imkanı yok. Mecbur Wi-Fi ile bağlanıyorum.
+Xbox One Controller'ın şarjı daha uzun süre gidiyor ancak pil ile çalışıyor.
+PS4 gibi remastered yapmak yerine geriye uyumluluk ile daha fazla oyunu Xbox One'da oynamaya imkan veriyor.

PS4:
+Exc. oyunları kesinlikle daha güzel.
+Daha fazla oyuncuya sahip dolayısıyla oyuncu bulmak daha kolay. Gerek Türk gerek yabancı.
+PS4 kesinlikle çok daha hafif ve zarif. Xbox One bildiğin odun.
+Oyunlar PS4'te daha yüksek çözünürlükte çalışıyor.
+ Türkiye'de kutulu oyunlar çok daha ucuz Xbox One'a göre.

Ben PS4 kullandım yaklaşık 7 ay kadar ve şuan satıp XBox One almayı düşünüyorum. Bak sana sebeplerini söyleyeyim. İyi ve kötü taraflarıyla beraber.
Xbox One:
+Xbox Live, PSN'e göre kat kat daha iyi. PSN'de devamlı sıkıntılar çıkıyor. En basit örneği PSN+ alırken yaşanan kredi kartı sorunu. Sinir bozucu. Aynı zamanda sunucu olarakta kötü PSN. Microsoft sunucuları için çok emek harcadı. Gerçekten oldukça düşük ping süresi ile oynuyorsun.
+PS4'te her nasıl bir Wi-Fi yongası varsa rezalet. Aynı mesafeden Casper dizüstü ile bağlanınca 25 Mbit internet hızına ulaşabilirken PS4 ile 10 Mbit ancak oluyor ve oyun oynarken gittikçe de düşüyor. En büyük sebeplerinden biri de bu işte değişmeyi düşünmemin çünkü ethernet kablosu ile bağlanmamın imkanı yok. Mecbur Wi-Fi ile bağlanıyorum.
+Xbox One Controller'ın şarjı daha uzun süre gidiyor ancak pil ile çalışıyor.
+PS4 gibi remastered yapmak yerine geriye uyumluluk ile daha fazla oyunu Xbox One'da oynamaya imkan veriyor.

PS4:
+Exc. oyunları kesinlikle daha güzel.
+Daha fazla oyuncuya sahip dolayısıyla oyuncu bulmak daha kolay. Gerek Türk gerek yabancı.
+PS4 kesinlikle çok daha hafif ve zarif. Xbox One bildiğin odun.
+Oyunlar PS4'te daha yüksek çözünürlükte çalışıyor.
+ Türkiye'de kutulu oyunlar çok daha ucuz Xbox One'a göre.
Çok güzel yazmışsın hocam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı