Playstation 5 Beklenmeli mi?

O kadar olacağını düşünmüyorum 400-450 dolar bandından satışa çıkacağını görmüştüm birkaç yerde taş çatlasın 3500 lira olur tahminimce.
3500 mü? Sanırım piyasayı takip etmiyosunuz hocam. Şu an teknoloji marketlerinde 3000-3700 arası PS4 satıyolar. Birde 7 yıllık makine. PS5 minumum 5.500-6000'den başlar.

3500 mü? Sanırım piyasayı takip etmiyosunuz hocam. Şu an teknoloji marketlerinde 3000-3700 arası PS4 satıyolar. Birde 7 yıllık makine. PS5 minumum 5.500-6000'den başlar.
Olaya öyle bakmamanız gerekli yeni teknoloji diye çok daha pahalı olacak diye bir şey söz konusu değil, teknoloji geliştikçe maliyet daha da ucuzluyor aksine.

Ayrıca 5000-6000 liradan başlayan bir ürün
Sony sunmaz Türkiye bölgesine. Hele ki tahmini fiyat 400-450 dolarken.

Herkese merhaba. Sizce PlayStation 5'i beklemeli miyim yoksa PlayStation 4 alınır mı? PlayStation 5 hakkında bildiklerinizi varsa paylaşır mısınız benimle? Benim tek bildiğim geriye dönük olacağı ve PlayStation 4 oyunlarını da çalıştıracağı.
PS5 de RGB olacak ve daha gelişmiş olacak PS4 sadece bir giydirme yaptı kendine ve slim çıktı eğer beklersen Yurtdışına gidip almalısın malum artık Türkiye de küçük patates bile 5.00 tl soğan 6 tl iken PS5'in fiyatını görmek bile istemiyorum.
:(
400$ olan PS4 Pro burada 2800₺-3800₺ arası satılıyorsa PS5 500$ olsa 3500₺-4500₺ arası satılır.
3800'e PS4 var diyorsun PS5 3500 tl diyorsun o zaman kimse PS4 almaz! :cool:
PS5 daha gelişmiş olacak çıkınca 3500 tl ye sıfırını bul ben alacam.

Son düzenleme:
400-500 Dolar arası olursa 500 Dolardan TL'ye hesaplarsak 2800₺ ediyor. Fakat bu fiyat vergilerle falan 3500'e hatta daha fazlasına çıkabilir. Devlet bildiğiniz para kazanmak için her şeye vergi koyuyor.

B
Bilgisayarın yoksa beklemek gereksiz olacaktır. Al, zaten ikinci el piyasası da çok tutuyor PS4'ün. Elinde kalmaz yani.
Bilgisayarım var ancak konsol da istiyorum.
PS5 de RGB olacak ve daha gelişmiş olacak PS4 sadece bir giydirme yaptı kendine ve slim çıktı eğer beklersen Yurtdışına gidip almalısın malum artık Türkiye de küçük patates bile 5.00 tl soğan 6 tl iken PS5'in fiyatını görmek bile istemiyorum.
:(

3800'e PS4 var diyorsun PS5 3500 tl diyorsun o zaman kimse PS4 almaz! :cool:
PS5 daha gelişmiş olacak çıkınca 3500 tl ye sıfırını bul ben alacam.
Düşünce biçimin yanlış bence yeni teknoloji diye daha pahalı olacak diye bir kural yok. Aksine teknoloji geliştikçe ürünlerin fiyatı da düşüyor çünkü daha ucuza üretme imkanları doğuyor.

Düşünce biçimin yanlış bence yeni teknoloji diye daha pahalı olacak diye bir kural yok. Aksine teknoloji geliştikçe ürünlerin fiyatı da düşüyor çünkü daha ucuza üretme imkanları doğuyor.
En basiti ben P20 lite ilk çıktığı zaman 2.500 tl idi P30 serisi Mate20 serisi çıktı ve ne oldu parası 2000 tl aşağısına düştü P30 ve Mate20 çıkmasaydı aynı fiyatta kalırdı emin ol.Telefon borsasını takip ederseniz fark edersiniz.:)

En basiti ben P20 lite ilk çıktığı zaman 2.500 tl idi P30 serisi Mate20 serisi çıktı ve ne oldu parası 2000 tl aşağısına düştü P30 ve Mate20 çıkmasaydı aynı fiyatta kalırdı emin ol.Telefon borsasını takip ederseniz fark edersiniz.:)
Telefonlarla hiçbir alakası yok. Sony her yıl yeni konsol çıkarmıyor sonuçta. Bu fiyat gerilemesi bir anda olacak iş değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı