PlayStation 5 Digital vs Xbox Series S

Güç olarak zaten PS5 daha iyi. Bizim ülkemizde oyunları pahalı olduğu için tercih edilmiyor fakat yine gelen stoklar tükeniyor. Tahminimce en çok cafe sahipleri alıyor. Dual Sense için bile alınabilir aslında. Eksi yanı ise oyun fiyatları.

Hocam açıkçası siz kafanızda zaten PS alma fikrini kurmuşsunuz biz ne desek boş. Fakat oyunlar çok pahalı parasını verir oynarım diyorsanız eğer PS alın geçin.

Yok hocam zaten alacağım zaman demon souls miles morales ratchet epey indirime girer. Ben de oradan kaparım. Ve alacağım zaman Horizon 2, 4 ayını doldurmuş olacak. Aldıktan 1, 2 ay sonra onu da indirimden kaparım umarım. Ama kafamı karıştıran mesele FIFA meselesi.

Güç olarak zaten PS5 daha iyi. Bizim ülkemizde oyunları pahalı olduğu için tercih edilmiyor fakat yine gelen stoklar tükeniyor. Tahminimce en çok Cafe sahipleri alıyor. Dual sense için bile alınabilir aslında. Eksi yanı ise oyun fiyatları.

Evet hocam oyun fiyat meselesi can sıkıyor ama indirimden kaparım aldığım zaman oyunları. Ama kafamı karıştıran şey FIFA.

FIFA için fazla sıkıntı olacağını zannetmiyorum. PS tarafında da bu oyunu oynayanlar fazla.

FIFA için fazla sıkıntı olacağını zannetmiyorum. PS tarafında da bu oyunu oynayanlar fazla.

Yok hocam o anlamda değil Series S alırsam Ocak ayında alacağım için FIFA 22 de Online akabilirim toparlayıp ama PS5 digitali haziran ayında alacağım için o zamana FIFA 22 serverları ölmüş olacak ama Haziran'da alıp FIFA 23 çıkana kadar sadece kariyer yapıp 23 çıktığında direkt başlayadabilirim.

Tamamdır hocam. Şimdi anladım. Series S alırsanız da al-sat yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bence bekleyin ve PS5 alın derim.

Sorunun cevabı basit. Oyunlar için bütçe sorunu çekmiyorsanız PS5 DE, tam tersiyse Xbox Series S ve Gamepass diyorum.

Şöyle de bir olay var; eğer çok gezen birisiyseniz, PS5 ve Series X taşımak için çok büyük ve ağır. Yani bilgisayar kasası taşımaya benzer bir hissiyatı olabiliyor. Series S bu yönde çok başarılı, istediğiniz yere rahatça götürebilirsiniz.

Tamamdır hocam. Şimdi anladım. Series S alırsanız da al-sat yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bence bekleyin ve PS5 alın derim.

Haklısınız hocam Series S alsam FIFA 22 serverları ölünce tekrar satıp PS5 almaya çalışacağım o yüzden beklemek en iyisi olur benim için.
Sorunun cevabı basit. Oyunlar için bütçe sorunu çekmiyorsanız PS5 de, tam tersiyse Xbox Series S ve Game Pass diyorum.

Şöyle de bir olay var; eğer çok gezen birisiyseniz, PS5 ve Series X taşımak için çok büyük ve ağır. Yani bilgisayar kasası taşımaya benzer bir hissiyatı olabiliyor. Series S bu yönde çok başarılı, istediğiniz yere rahatça götürebilirsiniz.

Hocam alacağım zaman oyunları indirimden kapacağım için o anlamda bir sorun olmaz. Bir de çok gezmeyi bırakın nadiren gezerim o yüzden problem olmaz o konuda.

Öncelikle geçmiş olsun inşallah niyetin gerçekleşir. PS5 dijital sürümü evet CD'lisine göre daha ucuz ama oyunları da o kadar pahalı. Malum Xbox Series S'i alanlarda 10 15k PC toplamaktansa tüm oyunları yüksek grafikte bile kasmadan oynamak için alıyor. PS sırf dış tasarımı hoşuna gidiyor diye alma bir süre sonra o senin için normal bir şey oluyor. PS alacaksan CD'lisini alırsın oyunları satarsın takas edersin ayrıca dijital sürümündekiler daha pahalı CD'ye göre. Ha hocam bence oyunların tadı PS5 konsoluyla çıkar bütçe ile alakalı.

Öncelikle geçmiş olsun inşallah niyetin gerçekleşir. PS5 dijital sürümü evet CD'lisine göre daha ucuz ama oyunları da o kadar pahalı. Malum Xbox Series S'i alanlarda 10 15k PC toplamaktansa tüm oyunları yüksek grafikte bile kasmadan oynamak için alıyor. PS sırf dış tasarımı hoşuna gidiyor diye alma bir süre sonra o senin için normal bir şey oluyor. PS alacaksan CD'lisini alırsın oyunları satarsın takas edersin ayrıca dijital sürümündekiler daha pahalı CD'ye göre.

Yok hocam zaten görünüş için almam almak isteme sebebim DualSense ve exc oyunlar. Bir de PS Store'da yakalanabilirse çok iyi indirimler olur mesela The Last of Us 2 çıktıktan 2 ay sonra kara cuma indirimlerinde 499 TL'den 284 TL olmuştu.

Geri
Yukarı