PlayStation 5 vs. 4 Pro. vs Xbox Series X vs. Series S

Sana tavsiyem Series X çünkü ülkemizde PS5 oynamak aşırı lükslük gerektiriyor oyun fiyatları olsun sırf exclusive oyunlar için bile fazla pahalı ben 3 yıldır PS4 kullanıcısıyım mayıs ayının başında Series X alacağım 3 yıl Game Pass 400 TL para ödüyorsun ve dünya kadar oyun senin elinde oluyor bir ton indirimde geliyor Microsoft Türkiye pazarına büyük önem veriyor.

İki cihazında gücü eşit ha oyundan oyuna farkedebilir Series X iyi optimize edememiştir daha kötü performans verir sonradan düzeltirler örneğin Valhalla gibi.
Gücü eşit değil Series X daha güçlü bir cihaz. Ama farkedilir mi bilmem şahsen farkettirecek bir oyun hala çıkmadı.

Bütçene uygun Xbox'u alıp, yanına da her yıl 1 yıllık gamepass alırsan tadından yenmez. PS 5 özel oyunları gerçekten çok iyi ama çok pahalı, ben bir oyuna o kadar para veremem. Bence Xbox alın

Bir sürü firma satın aldı, bu sene sağlam oyunlar çıkaracak gibi dedim. İyi okuyun lütfen.
Bir oyun 1 senede geliştirilmiyor.
Satın aldığı firmaların oyunlarını Temmuz'da gördük, daha doğrusu göreceğimiz vaat edildi, hiçbir ses seda yok. 3. parti etkinliği idi desek yeridir.
Ki satın aldığı firmaların oyunları PS'e de çıkıyor. En basitinden Obsidian oyunları çatır çatır PS'e de çıkıyor.

@ardarda13, o iş yeni nesilde tam olarak öyle değil. Harici disk ile yeni nesil oyunları sadece depolama olarak kullanıyor. Oynatma için kullanmıyor. Konu sahibi arkadaşım içinse bizim ülkemizde Xbox daha avantajlı. Gamepass var. PS oyunları ve kendisi pahalı.

Sıkıntı şu arkadaşlar.
Xbox alıyorsunuz, iyi güzel 5-7 sene boyunca kullanacaksınız ama karşı taraf Demon'S Souls oynarken siz FH 4 oynuyorsunuz :D
Bilgisayarınız yoksa veya PS özel oyunları ilginizi çekmiyor ise Series X, PC'niz varsa veya PS özel oyunları ilginizi çekiyor ise PS5.
Bu mesaj, tavsiyemdir.

Gücü eşit değil Series X daha güçlü bir cihaz. Ama farkedilir mi bilmem şahsen fark ettirecek bir oyun hala çıkmadı.

Bence çok fark ettirmez bir tık fark ettirir ondan dolayı da seçim değişmez.
Bir sürü firma satın aldı, bu sene sağlam oyunlar çıkaracak gibi dedim. İyi okuyun lütfen.

Gibilerle Xbox almazdım. PS5'te çok iyi özel oyunlar var.
Merhaba,
Oyun konsolu almayı düşünüyorum. En iyi PS5 gibi duruyor fakat kendiside oyunları da pahalı. Xbox Series S alsam mı?
Gailba Xbox'ta bazı oyunlar bedava veya 100-200 TL arası. Sizin fikriniz nedir? Hangi konsolu alsam?

Bütçe varsa PS5 alın derim ama oyuna o kadar para veremem derseniz Xbox. Bu iş bu kadar basittir her türlü PS5 şu anda Xbox'tan iyi sadece fiyat farkı ve önemsiz bir güç farkı var. Xbox'u gereksiz övdüler bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı