PlayStation 5 Digital vs Xbox Series S

Öncelikle merhaba. Biriktirdiğim ve devamında biriktireceğim parayla yeni nesil konsol almak istiyorum. Benim bütçeme uyan 2 konsol var. PS5 digital ve Series S. Series S alırsam ocak ayında alacağım ama PS5 digital alırsam 2022 Haziran ayında alabiliyorum. Aslında PS5 digital gözüme daha iyi geliyor çünkü 18 şubat Horizon 2 gelecek (TR alt yazı) ve oyunu çok beğendim. Ama şöyle bir sorun var ben FIFA oynamak istiyorum Series S alırsam ocak ayında bir nebze Online da toparlarım ve akarım tots kartları gelene kadar ama PS5 digital alırsam alacağım dönem FIFA'nın Online serverları ölü olacak ama FIFA 23 çıkana kadar kariyer akıp sonrasında FIFA 23'ten herkesle birlikte başlamak fikri de mantıklı geliyor. Yani ikilemde kaldım dostlar. Bu konuda bana tavsiyeleriniz nedir? Bu arada ekleyeyim PS5 digital alırsam zaten halihazırda ratchet demon souls ve Spider-Man gibi oyunlar 2022 yazına indirime gireceği için rahatça alabilirim. Horizon 2'nin de 4 ayı dolmuş olacak. Temmuz'ya da ağustos gibi indirimden kaparım onu da. Ayrıca Game Pass alakalı ise söyleyeceğim şey benim ilgimi çekmiyor oyunları PS Plus Collection 20 tane oyun olmasına rağmen kalite anlamında katlar bence Game Pass'i.

Hocam o iş öyle olmuyor PS kullanıcısı olarak söylüyorum çok satan ve çok beğenilen oyunlar 2 yılda zor indirime giriyor(Horizon Forbidden West’in indirme girmesini beklemeyin!). Buna ek olarak PS5 digital daha güçlü bir konsol ve PS5'in kendine has güzellikleri var şahsen almak istiyorum. Buna ek olarak eski nesilin oyunlarına patchler geldiği için sıkıntı çıkmadan oynarsınız onları indirime de giriyorlar. Ratchet spider man tarzı oyunların da yeni nesile tam geçişin tamamlandığı zamanlarda indirime gireceğini beklediğimi söylememde yarar var. Onun dışında çok iyi indirimler oluyor onları takip edip güzel serileri yakalayıp 60 FPS ve bazen 4k oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.
Not: PS5 SSD boyut ve hız olarak da XSS'den önde.

Hocam o iş öyle olmuyor PS kullanıcısı olarak söylüyorum çok satan ve çok beğenilen oyunlar 2 yılda zor indirime giriyor(Horizon forbidden West'in indirme girmesini beklemeyin!). Buna ek olarak PS5 digital daha güçlü bir konsol ve PS5'in kendine has güzellikleri var şahsen almak istiyorum. Buna ek olarak eski nesilin oyunlarına patchler geldiği için sıkıntı çıkmadan oynarsınız onları indirime de giriyorlar. Ratchet spider man tarzı oyunların da yeni nesile tam geçişin tamamlandığı zamanlarda indirime gireceğini beklediğimi söylememde yarar var. Onun dışında çok iyi indirimler oluyor onları takip edip güzel serileri yakalayıp 60 FPS ve bazen 4K oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.
Not: PS5 SSD boyut ve hız olarak da XSS'den önde.

Hocam başta dediğiniz şeye katılmıyorum 20 Nisan 2018 de çıkan God of War yılın en iyi oyunu ve çok çok yüksek bir kesim tarafından en iyi PS4 exc seçildi ama sadece 1.5 ay sonra 5 Haziran 2018 de Days of Play indirimlerinde 299 TL'den 149 TL oldu. Veyahut TLOU 2 çıktıktan 5 ay sonra PS Store kara cuma indirimlerinde 499 TL'den 284 TL'ye düştü. Bunlar PS'nin top 3 exclerinden ikisi. Yani 2 yıl bekleme durumu kesinlikle olmuyor.

Son düzenleme:
Hocam başta dediğiniz şeye katılmıyorum 20 Nisan 2018 de çıkan God of War yılın en iyi oyunu ve çok çok yüksek bir kesim tarafından en iyi PS4 exc seçildi ama sadece 1.5 ay sonra 5 Haziran 2018 de Days of Play indirimlerinde 299 TL'den 149 TL oldu. Veyahut TLOU 2 çıktıktan 5 ay sonra PS Store kara cuma indirimlerinde 499 TL'den 284 TL'ye düştü. Bunlar PS'nin top 3 exclerinden ikisi. Yani 2 yıl bekleme durumu kesinlikle olmuyor.

Hocam siz eski jenerasyon bazında düşünüyorsunuz. Belki de PS4 almanız sizin için daha iyi olur. Yeni nesilde böyle bir durum mevcut değil 600TL fiyat etiketine sahip oyunlar maksimum 500-400TL'leri gördüler şimdiye kadar. Eğer sizin dediğiniz yeni nesil için doğru olsaydı Demon's Souls şimdiye kadar 300TL'leri görmüştü minimum.

Dediğim gibi PS sahibiyim ve PS Store politikalarını iyi biliyorum. Aylardır PS5 kısmında sizin dediğiniz gibi indirimler görülmedi ve yakın zamanda da dediğim gibi görüleceği çok şüpheli. Sony şu an yeterli üretime sahip olmadığı için PS5 kullanıcıları o kadar popüler değil oldukça seyrek ve Sony bu kullanıcılardan alabildiğini almak isteyecektir sonunda yeni bir nesil yeni fırsatlar yeni kullanıcılar ve pandemiyle beraber erişim kıtlığı. İnsanlar bu oyunları almak için can atarken niye indirim yapılsın ki? Bana kalsa indirim yapılması çok güzel olurdu. Keşke yapılsa ama böyle düşünülünce de sizce Sony böyle bir fırsatı kaçırmak ister mi? Bunlara ek olarak konsolun yeni ucuzlatılmış versiyonlarını piyasaya sürdü Sony. Bu sürümlere denk gelmeden bir an önce almaya bakın.

Sonuç olarak PS5 her türlü XSS'i geçebilecek kapasiteye sahip bir konsol. Alın ilk eski nesile göz gezdirin sonrasında da yapılacak indirimlerle yeni nesile geçiş ve yeni nesil oyunlara atılın. Şu an yeni nesil oyunlara atlamak bence mantıklı değil biraz zaman verin. Bütün bu çılgınlık yavaş yavaş dinmeye başlayınca indirimler ardı ardına gelecektir.

İyi oyunlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı