PlayStation 5 vs Xbox series X

1 - Geriye dönük uyumluluk
PlayStation: Geriye dönük uyumluluk sadece PS4 ve PS4 Pro için geçerli olduğunu söyledi. (Diğer konsolları için hiçbir bilgi verilmedi.)
Xbox: Geriye dönük uyumluluk Xbox 360 ve Xbox One konsolları için geçerli olacağını söyledi. (Oyun kütüphanesi için tıklayın.)
bu karşılaştırmada Xbox puan alıyor.
Xbox 1 - 0 PlayStation

2 - Exclusive oyunlar
Sony'nin çok güzel exclusive oyunları var. Evet ama sen exclusive dediğin oyunları seviyor musun? Örnek vermek gerekirse "Ghost of Tsushima" ve bunun gibi niceleri herkese hitap etmez ve bilim kurgu oynamayı seven kişi Xbox'a yönelir. (Halo, gears of war)
halo'yu PC'de de oynarsın, gears of War'u PC'de de oynarsın. Tamam GoW'u PC'de oynarsın ama PC'de sadece birinci oyun, dördüncü oyun ve beşinci oyun var. Birinci oyunu bitirdikten sonra ikinci oyunu ve üçüncü oyunu sadece Xbox'ta oynayabilirsin. Nasıl oynayacaksın?
bu karşılaştırmada iki tarafta puan alıyor.
Xbox 2 - 1 PlayStation

3 - Müşteri memnuniyeti
Sony: Türkçe alt yazı desteğini ve türkçe seslendirmeyi getirdi.
Xbox: Geriye dönük uyumluluk, Smart delivery, klavye ve mouse desteğini getirdi.
bu karşılaştırmada iki tarafta puan alıyor.
Xbox 3 - 2 PlayStation

4 - Arayüz ve kullanım
PlayStation: Arayüzü daha basit ve kullanışlı.
Xbox: Dağınık ve kullanılması için biraz zaman gerektiren bir arayüze sahip.
bu karşılaştırmada PlayStation puan alıyor.
Xbox 3 - 3 PlayStation

5 - Donanım
dd.PNG

bu karşılaştırmada Xbox puan alıyor.
Xbox 4 - 3 PlayStation

Konuyu tarafsız bir şekilde hazırladım. Bir yanlışım veya eksiğim varsa bildirirseniz mutlu olurum.

Tercihinizi hangi konsoldan yana kullanacaksınız?

Xbox Exclusive oyunlarını küçümsemiyorum ama PS Exclusive oyunları açık ara önde benim gözümde. "Onu bunu bilmem de ben PS'ciyim arkadaş." 😄

Kesinlikle PlayStation 5 PS ye özel oyunları yeter. Xbox'daki hemen hemen tüm oyunları PC'de de oynayabilirsin ama PSdeki bir God of War'ı bir Last of Us'ı PC'de oynayamazsın.

Geri
Yukarı