PlayStation 5'in geleceği var mı?

PS5 ve Series X kıyaslaması için haklı olabilirsin ama geçmiş konsollarda Xbox'ın mağlup olduğu satış rakamları ve exclusive oyunlarının aldığı ödüller ve kaliteleri ile çok açık belli.

Hocam zaten onu anlatmak istedim. Ben olsam şu anda PS5 almam onun yerinde Xbox alırım zaten coğu PS oyununu oynadım ve bitirdim. Herkese göre değişir bu.

Kendi fikrin ama emin ol bitmez. Yurt dışında fiyatlar sabit, orada ekonomik sıkıntılar yok. Amerikalı/Avrupalı birinin hem Xbox, hem PS hem de bilgisayarı var. Birden fazla makine alıyorlar, bizim gibi değiller.

Tamam ben bir şey demiyorum söyledim zaten fikirlerimi.

Var ama 30, 50 lira az değil. Abartılıyor bence gereğinden fazla.
Bir tık abartıldığı doğrudur, ama yine de Türkiye'deki en ekonomik oyun oynama yöntemi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

En son Mass Effect Legendary Edition ve HITMAN Trilogy'yi nin gelmesi bayağı iyi oldu ama asıl sıkıntı bu oyunların kalıcı olmaması.

Ne yalan söyleyeyim, Series S 6000TL'ye dayanmışken 2. el PS4 alıp Jailbreak yapmak çok daha mantıklı.

Ben yurtdışındada olsam Xbox Series X'ten yana kullanırdım tercihimi daha güçlü GPU biraz daha hızlı CPU geriye uyumluluk Bethesda Activision Blizzard gibi satın alımlar fazlasıyla Xbox tarafına geçmeye yöneltiyor.

Xbox'ın sıkıntısı da şu, her ay ücret vermek. Mağazası var orası ayrı ama alanlar bunun için almıyor. Her ay 30 TL vererek aslında daha fazla para vermiş oluyorsun. Ve bunun zamlanmayacağının garantisi yok. Konsol alıcısı bu riske girmez. Öte yandan gelen oyunlar sonsuza kadar durmuyor. Bir süre sonra kaldırılıyor. Eh, oyun oynayan biri fazla oyun oynamıyorsa, yarıda kalmış oluyor oyunu kaldırıldığı için.

Xbox'ın sıkıntısı da şu, her ay ücret vermek. Mağazası var orası ayrı ama alanlar bunun için almıyor. Her ay 30 TL vererek aslında daha fazla para vermiş oluyorsun. Ve bunun zamlanmayacağının garantisi yok. Konsol alıcısı bu riske girmez. Öte yandan gelen oyunlar sonsuza kadar durmuyor. Bir süre sonra kaldırılıyor. Eh, oyun oynayan biri fazla oyun oynamıyorsa, yarıda kalmış oluyor oyunu kaldırıldığı için.
Yıllık üyelik satın alma imkanı var bu durumda, aylık 250TL'ye falan geliyor. Ama dediğiniz gibi bir oyun 1-2 ay kütüphanede durup sonra kaldırılabiliyor.
Ben yurtdışındada olsam Xbox Series X'ten yana kullanırdım tercihimi daha güçlü GPU biraz daha hızlı CPU geriye uyumluluk Bethesda Activision Blizzard gibi satın alımlar fazlasıyla Xbox tarafına geçmeye yöneltiyor.
Bu satın alımlar iyi hoş ama asıl etkisini görmemiz için 2-3 yıl var daha. Starfield, yeni Elder Scrolls oyunun gelmesi falan uzun sürecek.

PS tarafında ise şimdiden güzel oyunlar görmeye başladık bile.

Ama kaliteli oyunlar gelebiliyor RDR2 bile gelmişti sanıyorsam.

PS tarafı da abonelik sistemine geçmeye çalışacaktır bundan emin olabilirsiniz. GamePass sisteminden iyi mi, kötü mü yaparlar bunu göreceğiz. Malum PS oyunları hala üst seviye kalıyor.

Dolar arttıkça GamePass'e gelen oyunların kalitesi de azaldı, azalmaya da devam edebilir.
Dolar arttıkça ne ya sanki Türkiyeye özel sistem bu. En son 25 milyon aboneyi geçmişlerdi.

O gelen oyunlar Türkiye'ye başka Avrupa'ya başka olarak mı geliyor.
Bildiğim kadarı ile hayır, ama doların artması buna etki edebilir.
Dolar arttıkça ne ya sanki Türkiyeye özel sistem bu. En son 25 milyon aboneyi geçmişlerdi.
Biraz yanlış cümle kurmuşum, doların artması böyle bir sonuç doğurabilir demek istediğim.

Geri
Yukarı