Playstation neden kullanılır?

2012 senesinde işe ilk girdiğim zaman neredeyse maaşımın 2 katı olan monster bir notebook almıştım. O zamanlar daha yeni yeniydi. Aletin o kadar devasa olacağını hayal etmemiştim. Ama yine de mecburen hem yanımda gezdirdim hemde masaüstü PC niyetine kullandım.

Daha sonra hızla gelişen teknoloji ile birlikte ekran kartım çoğu oyunu kaldırmaz hale geldi. 2017 senesinde yeni bir pc alacak param olmadığı için PS4 satın aldım. Monster halen duruyor.

2021 senesine kadar PS4 ü her yönüyle oynadım. Tadını çıkardım. Keyfini aldım. AA oyunları bitirdim. (Last of us hariç)

2022 senesinde Hollanda'ya yerleştim. Gelmeden önce konsolu bir arkadaşıma satmıştım.
Önceleri burada niyetim güzel bir üst seviye notebook almaktı. Ancak sonra dil kursu şu bu derken küçük bir bilgisayar ihtiyacımın olduğunu fark ettim. Her dk yanımda gezdirecek bir şey olmalıydı.
13.3 ekran bir HP Envy aldım. (İkinci el 400 eu)
RTX 3080 li notebook fiyatları 3000 eu civarlarında geziyor. (Marka model tabiki değişmekle birlikte ara ara 2800 EU lara kadar indirim olabiliyor)

Malumunuz gaming notebooklar da öyle gezdirmek için çok uygun cihazlar değiller. Ayrıca o kadar para veripte yanımda gezdirip deforme etmeye de çok gönlüm el vermez. Zira monster öyle oldu. Ne kadar çok hareket ettirirsen o kadar hızlı deforme oluyorlar.

Sonrasında mediamarkt'ta gezerken Xbox Series X gördüm. Açıkcası hiç xbox alma niyetim yoktu. Boş bulundum aldım.

1 senedir bir çok oyunu oynadık. Flight Simulator'u bir hayli merak ediyordum. O açıdanda iyi oldu. Ayrıca cronus zen aldım. Battlefield 5'i cross olarak açıp PC'deki arkadaşlarla da oynayabiliyorum. CoD serisinde zaten klavye fare desteği mevcut.

Yani şuan için (benim için) xbox oyun anlamında bir bilgisayardan farksız. Oynadığım oyunları bu kalite ve akıcılıkta oynamak için minimum 3070'li bir bilgisayarımın olması lazımdı sanırım. Evde zaten tv var. Yani PC de alsam TV alacaktım. O yüzden onun fiyatını saymazsak 500 EU'ya oyun ihtiyacımı karşılamış oldum.

Geri kalan ufak tefek işlerim içinse HP Envy her şekilde yetiyor.

Yani konsol aslında tamamen gereksiz değil. Amacınız sadece oyunsa amacına çok uygun.

Yok ben render alırım bilmem ne tasarlarım falanca işlerim var modelleme yapıyorum derseniz zaten sizin işiniz güçlü bir bilgisayar ile. Güçlü bilgisayarla zaten oyunda oynarsınız. İki işinizde aradan çıkar.

ey-Yorumlamam bu kadar :)

İlk konsolla tanışmam dayımın Sega Mega Drive 2'ydi. Gerçi beni pek oynattığı söylenemez ama, onu Mortal Kombat 3 ultimate izlemek oynamak kadar keyif vericiydi. Daha sonrasında PlayStation 1 almıştı. Bizde kalıyordu. İşe giderken oyun CD'lerini saklar giderdi. Bende odayı didik didik edip bulur biraz Crash Bandicoot biraz Tarzan biraz SF2 Ex2 Plus biraz Silent Hill 1 derken akşamı edip CD'leri aldığım yere aldığım şekilde koyar kapatırdım. Daha sonra kendime PlayStation 2 alarak ilk defa konsol sahibi oldum. Sonrasında PlayStation 2,3,4,4pro, Xbox One S ve X'le devam ettim. Devamında Pc'ye merak sarıp onu da aldım. Ama bir türlü konsoldaki rahatlığı bulamadım ve bugün tekrar sattım. Şuan PlayStation 5 arayışı içerisindeyim. Satmamın en büyük nedeni rahat rahat oyun oynama keyfi yok. Koldaki rahatlığı hiç bir zaman bulamıyorsun. Hadi onu çözdün. Bu sefer özel oyunlar seni kendine çekiyor. Gamepad'i alıp uzandığın yerde TLOU oynama keyfi yok. Yada ne bileyim bir GOW oynama keyfi yok. E neyleyim bu keyfi vermedikten sonra 4070'li sistemi. İlk işim şuan PlayStation 5 almak. Herkesin zevki farklıdır tabi. Ama anlattığım gibi konsolun yeri bende apayrı.

Arkadaşlar olay tamam.

80€ PS4 + tek kol şeklinde alıcam, arkadaş getirecek. Üstüne 4070Ti alıcam. Eğer PS4 hoşuma giderse onu satar PS5 geçerim. Hem PC hem PS devam ederim.

2012 senesinde işe ilk girdiğim zaman neredeyse maaşımın 2 katı olan Monster bir notebook almıştım. O zamanlar daha yeni yeniydi. Aletin o kadar devasa olacağını hayal etmemiştim. Ama yine de mecburen hem yanımda gezdirdim hem de masaüstü PC niyetine kullandım.

Daha sonra hızla gelişen teknoloji ile birlikte ekran kartım çoğu oyunu kaldırmaz hale geldi. 2017 senesinde yeni bir PC alacak param olmadığı için PS4 satın aldım. Monster halen duruyor.

2021 senesine kadar PS4'ü her yönüyle oynadım. Tadını çıkardım. Keyfini aldım. AA oyunları bitirdim. (Last of Us hariç)

2022 senesinde Hollanda'ya yerleştim. Gelmeden önce konsolu bir arkadaşıma satmıştım.
Önceleri burada niyetim güzel bir üst seviye notebook almaktı. Ancak sonra dil kursu şu bu derken küçük bir bilgisayar ihtiyacımın olduğunu fark ettim. Her dk yanımda gezdirecek bir şey olmalıydı.
13.3 ekran bir HP Envy aldım. (İkinci el 400 EU)
RTX 3080'li notebook fiyatları 3000 EU civarlarında geziyor. (Marka model tabii ki değişmekle birlikte ara ara 2800 EUlara kadar indirim olabiliyor)

Malumunuz Gaming notebooklar da öyle gezdirmek için çok uygun cihazlar değiller. Ayrıca o kadar para verip de yanımda gezdirip deforme etmeye de çok gönlüm el vermez. Zira Monster öyle oldu. Ne kadar çok hareket ettirirsen o kadar hızlı deforme oluyorlar.

Sonrasında MediaMarkt'ta gezerken Xbox Series X gördüm. Açıkçası hiç Xbox alma niyetim yoktu. Boş bulundum aldım.

1 senedir birçok oyunu oynadık. Flight Simulator'u bir hayli merak ediyordum. O açıdanda iyi oldu. Ayrıca cronus zen aldım. Battlefield 5'i cross olarak açıp PC'deki arkadaşlarla da oynayabiliyorum. CoD serisinde zaten klavye fare desteği mevcut.

Yani şu an için (benim için) Xbox oyun anlamında bir bilgisayardan farksız. Oynadığım oyunları bu kalite ve akıcılıkta oynamak için minimum 3070'li bir bilgisayarımın olması lazımdı sanırım. Evde zaten TV var. Yani PC de alsam TV alacaktım. O yüzden onun fiyatını saymazsak 500 EU'ya oyun ihtiyacımı karşılamış oldum.

Geri kalan ufak tefek işlerim içinse HP Envy her şekilde yetiyor.

Yani konsol aslında tamamen gereksiz değil. Amacınız sadece oyunsa amacına çok uygun.

Yok ben render alırım bilmem ne tasarlarım falanca işlerim var modelleme yapıyorum derseniz zaten sizin işiniz güçlü bir bilgisayar ile. Güçlü bilgisayarla zaten oyunda oynarsınız. İki işinizde aradan çıkar.

Ey-Yorumlamam bu kadar :)

BF5'te crossplay yok ki?

Ortalama olarak uncherted 4 bitirecek kadar PS4 parlak kullandım. Abim evlenirken kızın kardeşinde vardı. 26-27 yaşında adam yüzüne bakmıyor konsolun. Amerika'dan kuzeni getirmiş VR falan da var. -ben kullanınca değere bindi orası ayrı konu- satmasını istedim satmadı. Oyun boyunca jet motoruvalo dinledim. Bakımsız senelerdir kullanılan cihaz. Adamakıllı bakım yapılsa yağ gibi olur vs.

Şimdi insanlar oyun bekliyor, alıyor ve oynuyor. CD koleksiyonu falan da yapılıyor acayip hoş şeyler. Ben şimdi 4070 Ti alacağım, arkadaşım da aynı zaman diliminde Viyana'dan 100€ gibi bedava bir paraya PS4 getirecek. Para konusunda sağlam sıkışıcam ama PS4 kaçarsa bir daha gelmez. Benim merak ettiğim abinizden görmeden nasıl PS kullanıcısı oldunuz? Sizi çeken neydi? PS5'i nasıl buluyorsunuz? Oyun fiyatları konsollarda fiyatını hak ediyor mu?

Eğer Valorant, CS gibi oyunlar oynamıyorsanız PC almanız biraz mantıksız bence. Ama eğer hikayeli oyun daha çok oynuyorum, pek Online oyun oynamıyorum diyorsanız PS almanız daha mantıklı, minimum 5 yıl sizi üzmeden her oyunu oynayabilirsiniz. 14K gibi bir fiyata PS 5 alıp bir de PS Plus alırım keyfime bakarım diyorsanız kesinlikle PS 4070'e o kadar para vereceğinize PS 5 alıp 5,6 yıl boyunca hiçbir kaybınız olmadan oyun oynayabilirsiniz.

PS5 alalı 3 ay oldu gayet de memnunum. Benim babamda yurt dışı getirdi ve fiyatı 8K idi. Yani Türkiye fiyatları vergilerden dolayı fazla. Oyunlar zaten PS Plus aldığınızda oynamak isteyebileceğiniz oyunların çoğu içine dahil oluyor. Uncharted, Days Gone, God of War, Bloodborne. Bakımları yapılınca harika bir cihaz bende PS3 vardı bakımlarını hiç geciktirmedim GTA 5'de falan yağ gibi akıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı