PlayStation tekno mağazalarda neden yok?

coreter

Picopat
Makaleler
2
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, yaklaşık 10 gündür MediaMarkt, Beko, Teknosa, D&r, avrasya garantili PlayStation satışlarını çektiler.
PS5'i geçtim PS4 Slim bile yok görülüyor. Ürünleri depoya kaldırdıkları aşikar. Bu ay PlayStation üzerindeki % 50 ek verginin süresi bitiyor.
+ % 10 da trt payı var. en azından gümrük girişlerinde böyle. Vergi kalktığında fiyatlar ucuzlayacağı için bir düzenlemeye mi gidilecek yoksa verginin tekrar uzatılması beklendiği için mi ürünleri geri çektiler?
Online tedarikçi sitelerdeki spot satışları da inceledim güven olmuyor, pek çok şikayet gördüm. Konu ile ilgili görüş ve bilgilerinizi alayım.

Vergi olup / olmaması satıcının elinde kar bırakan bir unsur değil. Neticede ilave vergi onlara değil devlete gidiyor. Bu nedenle stokçuluk yapmalarının bir mantığı yok. Başka bir sorun olabilir. Gümrükle ilgili vergive ya stok durumları söz konusu olabilir.

Vergi olup / olmaması satıcının elinde kar bırakan bir unsur değil. Neticede ilave vergi onlara değil devlete gidiyor. Bu nedenle stokçuluk yapmalarının bir mantığı yok. Başka bir sorun olabilir. Gümrükle ilgili vergive ya stok durumları söz konusu olabilir.

% 50 oranındaki ek gümrük vergisi resmi gazete de yayımlanarak yüzde 20′ye düşürülmüş. Muhtemel konsol fiyatlarına % 30'luk vergi indirimi yansıyacağı için ürünleri geri çektiler.

Çok yüksek ihtimal verginin düşmesini beklediler yeni stok getirmek için. Vergi azalınca alıp yine eski yüksek fiyattan satabilirler.

Çok yüksek ihtimal verginin düşmesini beklediler yeni stok getirmek için. Vergi azalınca alıp yine eski yüksek fiyattan satabilirler.

Biraz önce gördüm 31 Aralıkta resmi gazete de vergi %20'ye inmiş. Vergi azalınca ucuzdan alıp eski fiyatından %30 indirim yapmadan satmaları olabilir. İşte stokçuluk budur diyebiliriz.

Biraz önce gördüm 31 Aralıkta resmi gazete de vergi %20'ye inmiş. Vergi azalınca ucuzdan alıp eski fiyatından %30 indirim yapmadan satmaları olabilir. İşte stokçuluk budur diyebiliriz.
Vergi düşüyorsa indirim olmalı. Öyle bir fırsatçılığa gireceklerini sanmam. Ürünün satışı sadece bir firmanın tekelinde olsaydı dediğin gibi bir şeye cesaret edebilirlerdi.

Şayet indirimi yansıtırlarsa PS5 konsolda 1090 TL gibi bir fiyat düşüyor. Tabii bu indirim tüm konsollardaki aksesuar oyunlar vs. için de geçerli...

Vergi düşüyorsa indirim olmalı. Öyle bir fırsatçılığa gireceklerini sanmam. Ürünün satışı sadece bir firmanın tekelinde olsaydı dediğin gibi bir şeye cesaret edebilirlerdi.
Ediyorlar maalesef. Ek vergi ilk geldiğinde birdenbire stoklar bitti konsollarda. Sonra vergili fiyattan pahalıya satıldı.

Geri
Yukarı