Rehber Playstation Portable Kalıcı Kırma İşlemi

PSP'nin ekran çözünürlüğü 480x272 olduğundan dolayı, 1920x1080'lik bir video bile olsa, 480x272'de izlemek zorundasınız. Net bir şekilde değil ama izlemek mümkün.
Bir filmi 480x272 olarak formatlasam bile bana yine de PSP hata veriyor bu video oynatılamaz diye. Yolu nedir?

Bir filmi 480x272 olarak formatlasam bile bana yine de PSP hata veriyor bu video oynatılamaz diye. Yolu nedir?
Doğru kodek ile kodladığınızdan emin misiniz videoyu acaba? H264 çalıştıramıyorsa AVI veya MPEG olarak kodlamayı deneyin. Ek olarak bitrate'i de çok yüksek tutmayın.

Doğru kodek ile kodladığınızdan emin misiniz videoyu acaba? H264 çalıştıramıyorsa AVI veya MPEG olarak kodlamayı deneyin. Ek olarak bitrate'i de çok yüksek tutmayın.

Wondershare Video Converter'la yaptığımda çalıştırdı. Daha önceden ImTOO Video Converter uygulamasıyla denemiştim ve o video açılmamıştı. PSP'yi bu konudaki yöntemle kırdığımdan dolayı mı çalıştı bilmiyorum, bu konudaki kırma işlemini denemeden önce yaptığımda video'yu açmamıştı PSP. Hem PSP'nin kendi çözünürlüğünde yaptım açıldı hem de 720x480 çözünürlüğünde yani UMD filmlerin çözünürlüğünde yaptığımda çalıştı. Ve eğer PSP'nin kendi çözünürlüğünü seçersem max bitrate olarak 1200 seçilebiliyor. Ama 720x480 çözünürlüğün seçersem max 4000 bitrate yapılabiliyor. ve PSP bu bitrate değerini de çalıştırdı. Görüntü tabii ki çok daha iyi ama boyutu da bir o kadar artıyor. Berk'in de yardımı büyük programı öneren oydu.

Mesela Torrent'ten indirdiğim Adventure Time'ın bir bölümünü convertledim. 500 MB'lık bir bölüm 4000 bitrate ve 720x480 çözünürlüğünde convertlendiği zaman boyutu 300 MB civarı oluyor. Django filmini de denedim. 12 GB olan filmin boyutu 2500 bitrate değeri ile 3.10 GB'a kadar düştü. Ama burada belirtmem gereken bir şey var. İlk başta Django filmini 4000 bitrate ile convertlediğimde boyutu yaklaşık 4.5 GB civarı oldu ve 8 GB'lık hafıza kartında yer olmasına rağmen "bu video buraya kopyalanmak için çok büyük" diye bir uyarı verdi Windows. Halbuki boş yer de vardı. Daha büyük bir hafıza kartı alacağım. Yolculuklarda çok işimi görecek bu alet.

Şimdi ilk başta kullandığım programa göz attım da yanlış kodek ile kodlamışım. Zamanında MPEG4 ile kodlamıştım ve bu yüzden PSP videoyu açmamış. Sağlık olsun.
Son olarak bir not düşeyim bunu da yeni fark ettim. 480x272 çözünürlüğünde(PSP'nin native çözünürlüğü) videoları convertlerseniz, 720x480 çözünürlüğüne göre daha iyi görüntü veriyor. Daha az tırtık oluyor daha temiz görüntü alıyorsunuz. Boyutu da daha az oluyor. Native çözünürlüğü olduğu için olsa gerek.

Psp sürüm nasıl düşürülür.
Bendeki alataki
Acil
Yanlış yardım. Acil. Olması lazımdı.

Dosya Ekleri

• 1578943058941580465922.jpg
    1578943058941580465922.jpg
    765,9 KB · Görüntüleme: 84
  • 15789431305952145565212.jpg
    15789431305952145565212.jpg
    768,9 KB · Görüntüleme: 80
Merhaba. Kurulumu ilk mesajdaki gibi eksiksiz bir şekilde yaptım ve adımları tamamladım. Fakat sonrasında iso uzantılı oyunları psp'ye nasıl atacağımı bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır acaba ?

PSP'nin ana dizininde "ISO" isminde bir dosya olması lazim yoksa siz bir tane oluşturun ve uzantısı ".iso/.cso" olan oyunları atın. Daha sonra PSP'yi çıkara basarak çıkarın. "Güvenli bir şekilde çıkarabilirsiniz" bildirimini bekleyin. Bu işlemi yapın çünkü yapmazsanız attığınız dosyalar hasar görebilir/bozulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı