PlayStation Pro alınmaya değer mi?

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
Forumda bunun üzerine birçok başlık açılmış fakat incelediğimde edindiğim bilgiler sorunlarıma derman olmadı arkadaşlar. Sizlere sorularımı maddeler halinde sormak isterim fakat önce satın alacagim ürünü Almanya Satürn üzerinden alacağım dolayısıyla önerilerinizi bu site üzerinden yaparsanız sevinirim. Bir tanidigimiz Almanya'ya gidecek ve tax Free'den yararlanabiliyor dolayısıyla ekonomik olacak.
  • Arkadaşlar site üzerindeki tam fiyat farkını bilmiyorum ama PS4'ü 1080P 144Hz bir monitörde oynayacağım maalesef televizyonu çok aktif kullanma gibi bir imkanım yok.
  • Şimdi önümde birkaç imkan var PS4 Pro alabilirim. PS4 Ultimate Edition (iki kollu) veya normal PS 4 alabilirim sizin öneriniz nedir dostlar sizce aradaki fiyat farkına değer mi?
  • Ayrıca PS4 Pro'da optimizasyon sorunu var diye yakinanlar vesaire bu konuda beni bir aydınlatma şansınız var mıdır?
  • Bir de ekstra olarak orijinal Sony Dualshock kol almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
4k tv olup olmaması problem değil!!!!! Ps4 kendini 60 fps için zorlamadiğı için hiçbir zaman sabit 60 fps göremezsiniz (yıllar onceki oyunlar hariç). Eger Pro sahibiyseniz ps4 kendini sabit 60 için sabitler ve hareketli bir an içeren herhangi bir oyunda 60 fps ile tamamen odaklanmanızı sağlar.
Dediğinizi tam anlamadım açıklar mısınız?

@Yener K.
PS Plus üyeliği yıllık 180 lira ve aylık çok az oyun veriyor. Game Pass Ultimate yıllık 186 liraya alınabiliyor ve Xbox Live Gold + Game Pass konsol + Game Pass bilgisayar veriyor. Abonelik olarak her türlü Xbox tarafı daha güzel ve ucuz. Oyun indirimi her iki konsol için geçerli. Xbox One tarafında indirim oluyor. EA Access üyeliği Xbox tarafında çok daha ucuz ve daha fazla oyun var. Xbox One X yerine PS4 almanın bence tek mantıklı tarafı özel oyunları. Geriye uyumluluk sayesinde Xbox 360 oyunları oynanılabiliyor. Online oyun için neden PS4 daha iyi? Her iki konsolu kullandım ama sunucu kalitesi olarak fark göremedim. PS4 bazı oyunları PS Plus olmadan online oynamaya izin verdiği için mi?

@Yener K.
PS Plus üyeliği yıllık 180 lira ve aylık çok az oyun veriyor. Game Pass Ultimate yıllık 186 liraya alınabiliyor ve Xbox Live Gold + Game Pass konsol + Game Pass bilgisayar veriyor. Abonelik olarak her türlü Xbox tarafı daha güzel ve ucuz. Oyun indirimi her iki konsol için geçerli. Xbox One tarafında indirim oluyor. EA Access üyeliği Xbox tarafında çok daha ucuz ve daha fazla oyun var. Xbox One X yerine PS4 almanın bence tek mantıklı tarafı özel oyunları. Geriye uyumluluk sayesinde Xbox 360 oyunları oynanılabiliyor. Online oyun için neden PS4 daha iyi? Her iki konsolu kullandım ama sunucu kalitesi olarak fark göremedim. PS4 bazı oyunları PS Plus olmadan Online oynamaya izin verdiği için mi?

Hocam doğru. Geriye dönük olarak destek PS 4 tarafında da var. Oyuncu sayısı olarak PS daha fazla. Gamepass olayından bahsettim. Dediğiniz gibi zaten özel oyunlar bir avantaj. Pro almak daha mantıklı. Daha yaygın bir platform.

Son düzenleme:
Nasıl yok hocam. İyi araştırın.
Bu dediğiniz geriye uyumluluk olmuyor. PS Now bilgisayar içinde var. Bazı oyunlar hariç bulut tabanlı. Başka cihaz oynatıyor ama siz kontrol edebiliyorsunuz. Geforce Now gibi düşünebilirsiniz. PS Now Türkiye için resmi olarak gelmedi.

Son düzenleme:
Bu dediğiniz geriye uyumluluk olmuyor. PS Now bilgisayar içinde var. Bazı oyunlar hariç bulut tabanlı. Başka cihaz oynatıyor ama siz kontrol edebiliyorsunuz. Geforce Now gibi düşünebilirsiniz. PS Now Türkiye için resmi olarak gelmedi.
Hocam açıkçası PS 5'i beklemek istemiyorum ve 5 çıktıktan sonra 4 un elimde çöp kalmasini istemiyorum.

Geri
Yukarı