PlayStation sıfır alınmalı mı?

HamzaArin

Centipat
Öncelikle merhaba. Ben kendime PS4/PS3 almak istiyorum ve size bazı sorularım olacak;

1-PS4/PS3 sıfır mı almalıyım yoksa 2. El mi bütçem en fazla 2000 TL (daha önce internet üzerinden 2. El alışveriş yapmadığım için korkuyorum)

2-Artık konsol oyunları oynamaya karar verdim ancak PS4 oyunları çok pahalı, PS4'de ise neredeyse tüm konsollar kırdırılmış.
Sizce hangisini almalıyım?

3-Bulunduğum şehirde (Iğdır) hiçbir yerde PS4 satılmıyor Teknosa'da bile yakında tatile çıkacağım oradan almayı planlıyorum ancak teknoloji mağazaları genellikle 2000 TL üstünde satıyor konsolları o yüzden sizce nereden almalıyım konsolu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS3 alınmaz. Bu saatten sonra da PS4'ün sıfırı alınmaz. Xbox'ın yeni konsolu seneye yaza geliyor. PS5'te aynı şekilde gelir. Yerinde olsam beklerim. İlla alacağım diyorsan 2. el olarak PS4 almalısın.

PS3 sakın alma görüntü berbat ve oyunda kalmadı zaten. PS4 slim ve üstünü alabilirsin. Eğer online oynamam diyorsan kırık PS4 al ama çevrimiçi oyunculuk için kırık alamazsın ve PLUS üyelik alman da gerek.

PS3 Almanız mantıklı olmaz, 300-400 TL'ye bulursanız alabilirsiniz. PS4 İkinci el almanızı öneririm mümkünse Pro modelini.
PS3 nedense fiyat arttı. Çanakkale Merkez'de 550'den aşağı cihaz yok.

PS3 alınmaz, doğru. 2000 lira paraya kalkıp PS3 alınmaz. 2.el PS4 alabilirsin. İmzamda mevcut 2.el rehberi. Aynı şeyler geçerli.

PS3 nedense fiyat arttı. Çanakkale Merkez'de 550'den aşağı cihaz yok.

PS3 alınmaz, doğru. 2000 lira paraya kalkıp PS3 alınmaz. 2.el PS4 alabilirsin. İmzamda mevcut 2.el rehberi. Aynı şeyler geçerli.

Haklısınız. Eskiden 300 liraya ikinci el PS3 bulunurken şuan fiyatları iki katına çıktı. PS5'in çıkış arifesinde bile fiyatlar artmış durumda. Oyunlar çok eskidi. PS3'ün oyunlarını güncel ortalama PCler rahat oynatabiliyor zaten. Belki Uncharted 3, GoW 3, RDR nostajisi yapılır. Exclusive oyunlar artık PS4'de de bulunuyor.

700 liraya PS3 alacağıma 500 daha koyar PS4 alırım. 4 sene taş gibi götürür. Sonra PS5 oturur ona geçersiniz.

Dostum daha dün ps4 aldım 1800tl
-500gb
-3 ay ps plus
-uncharted 4
- horizon
- gran turismo sport
Klasik paket days of play indirimleri bitti ama halen indirimde olan yerler var ben Arçelikten aldım Sony Avrasya garantili her hafta stok bitiyor yenileniyor takip et bence linkini de şuraya bırakayım.

Dostum daha dün ps4 aldım 1800tl
-500gb
-3 ay ps plus
-uncharted 4
- horizon
- gran turismo sport
Klasik paket days of play indirimleri bitti ama halen indirimde olan yerler var ben Arçelikten aldım Sony Avrasya garantili her hafta stok bitiyor yenileniyor takip et bence linkini de şuraya bırakayım.

Hocam hayırlı olsun da 1tb almamak ile büyük hata etmişsin, benden demesi.
Bu arada ikinci elde gayet temiz konsollar çıkıyor, ben de ikinci el olarak tanıdığımdan aldım. İlla sıfır alacağım kaidesiyle arada alacağın iki üç oyunun parasını sırf o farka yatırmak mantıksız geliyor bana.
Bu arada anlaşabilirsek bende de gümüş rengi var :) SONY Star Wars + Battlefront II Deluxe / PS4 Pro 1 TB A Chassis EUR OYUN KONSOLU - Vatan Bilgisayar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı