PlayStation ve bilgisayar arasında ne fark var?

Zamanında amacım sadece oyun oynamaktı ve bunun için PS3 yanına PS5 yerine çok daha pahalı fiyata bilgisayar tercih etmiştim. PS3'den sonra öyle bir işkenceydi ki anlatamam... Bilgisayarı sattım, diğer bütün konsolları alıp sattım, yaklaşık 9 cihaz değiştirdim ve işin özünde en başta yapmam gerekene PS3+PS5'e geçince anladım ki uzun süre işkence çekmişim. Konsolu açıp oyunu açıyorum başka derdim yok drivermış, grafik ayarlarıymış, garip hatalarmış, texture shimmering lanetiymiş hiçbiri yok. Öte yandan PC'ye alışıp konsolu yetersiz, kısıtsız bulanlar var ki hiç lafım yok herkesin kendi perspektifinden bakmak gerekiyor. Kısacası kim neyle başlayıp alışırsa o ona daha rahat gelir biz ne kadar kıyaslama yapsak da işin sonucu buraya varır. Bilgisayar ayrı, PlayStation ayrı bir dünya.
Katılıyorum. Bu konunun doğru olan tek bir cevabı yok. Farklı hayat tarzları ve bu tarzlara uyumlu çözümler var. Ben oyun dışındaki diğer her işimi bilgisayarla hallettiğim için oyunları da bilgisayardan oynamak zul gelmiyor.

Hocam TV devri mi kaldı? Benim evimde yıllardır TV bile yok. Her işimi bilgisayardan görüyorum. Monitör yetiyor.

Dostum, salon ve TV kültürünü yaşayan biri için PS mantıklı olabilir. Sosyal medya ve internet erişimini telefondan halledip bilgisayarı hayatından çıkaran birisi salonunda uzanarak TV izler, gerekirse PS'den oyun açar. Bu mantıklıdır. Ancak benim bir televizyonum bile yok. Tüm işlerimi bilgisayardan görüyorum. 7/24 PC başında bir insanım. Oyun oynamak için PC'yi kapatıp PS açmak hamallık olur. Ayrıca monitörümde tek HDMI girişi var. Ne yapacağım? Monitörden HDMI çıkarıp PS'mi bağlayacağım? Herkesin hayat tarzına uymuyor PS kültürü.

Burada bireylerin şartlarından konuşmuyoruz ki hocam genel olarak şu an çoğunluğun evde TV var, sayılı kişide yoktur o da evet senin dediğin gibi 7/24 PC başında olan insanlar için geçerlidir lâkin genelin evinde TV olduğu için doğal olarak PS'te isteniyor. Salon ve TV kültürü eskide kalmış bir şey değil, hatta şu an gücü yeten herkes evine plazma TV'ler alıyor ve onda PS oynuyor/video izliyor. TV kültürü dediğin eski kanallar olsa gerek yoksa TCL, LG gibi firmalar televizyon üretmeye devam etmez. Ayrıca forumdan birçok insanın üst düzey PS/TV Setup'ı ve PC'si var, vizyonunuz sadece sizinle sınırlı kalmasın mümkünse. Burada size tavsiye sunmuyorum genel olarak PC ve PS'in aynı olmadığını savunuyorum.

Geri
Yukarı