Çözüldü Please Update your AMD Radeon driver uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Merhaba, yine aynı konuyla ben. Bu hatayı çözmek için her şeyi yaptım fakat sonuca hâlâ ulaşamadım.

Sorun: Önceden APU sistem olarak AMD Ryzen 5 5600G kullanıyordum. Battlefield 1'de sorunsuz oynuyordum. Sonradan kendime ekran kartı aldım( AMD Radeon RX 6600) sonra BF1'e girmek istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Bu hata sadece Battlefield serilerinde geçerli. Ekran kartımın driverini olmadığını gösteriyor.

Denediklerim: Kayıt defterindeki çözümü denedim - ekran kartını sürümlerini son sürüm yaptım- ekran kartın sürümünü bir tık düşürdüm- güncellemeleri tam yaptım. APU sistemdeki ekran kartını devre dışı bıraktım ya da sildim. Oyun dosyalarını göz attım. Bütün ekran kartın Drive'lerini silip güvenli sistemde. Sonrada tekrardan yükledim.

Not: Hatanın APU sistemdeki dahili ekran kartında olduğunu düşünüyorum. Fakat dahili ekran kartını sıfırladığımda, sildiğimde ya da devre dışı bıraktığımda sorun çözülmedi.

Sonuç: 1 aydır sorunu çözemedim ne yaparsam yapayım çözemedim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim☺️

Dosya Ekleri

• IMG_20220927_082701.jpg
    IMG_20220927_082701.jpg
    356,6 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleme:
Çözüm
BIOS'a girip aşağıdaki adımları gerçekleştir bakalım.

1- Settings > Advanced > Integrated Graphics Configuration sekmesine gel.
2- Initiate Graphic Adapter ayarını PEG yap.
3- IGD Multi-Monitor ayarını da Disabled yap.

Bu iki değişikliği yaptıktan sonra BIOS'taki Save & Exit (genelde F10 olur, orada yazar) tuşuna basıp yes de ve bilgisayarın açılmasını bekle. Sonra da sonucu bildir. Eğer olmazsa aygıt yöneticisine girip "Ağ bağdaştırıcıları" sekmesinin fotoğrafını gönder tekrardan.
Kayıt defteri falan kurcalamasaymışsın keşke.

Güvenli modda sildim derken DDU'yu mu kastediyorsun? Eğer DDU kullanmadıysan DDU kullan.

DDU işleminden sonra aşağıdan 22.9.2 sürümünü indir.

Bu arada ekran kartını slota taktıktan sonra görüntü kablosunu da anakarttan çıkarıp ekran kartına taktın, değil mi? Bir de ek olarak aygıt yöneticisindeki "Görüntü bağdaştırıcıları" kısmının fotoğrafını gönder. Tabii önce üstteki DDU işlemlerini gerçekleştir.

Güvenli modda sildim derken DDU'yu mu kastediyorsun? Eğer DDU kullanmadıysan DDU kullan.

Bu arada ekran kartını slota taktıktan sonra görüntü kablosunu da anakarttan çıkarıp ekran kartına taktın, değil mi? Bir de ek olarak aygıt yöneticisindeki "Görüntü bağdaştırıcıları" kısmının fotoğrafını gönder. Tabii önce üstteki DDU işlemlerini gerçekleştir.
Şuan görüntü kablosu ekran kartına bağlı. Dudu programı ile bir çok kez denemiştim. Bir kez daha denicem inşallah olur. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra size bilgi vereceğim teşekkür ederim

22.9.2'yi indirme 22.5.1'i kur.
Tamamdır denedikten sonra size bilgi vereceğim

Acaba sorun, oyun kendini apu sistemdeki dahili ekran kartında başlatıp bu hatayı veriyor olabilir mi?

Acaba sorun, oyun kendini apu sistemdeki dahili ekran kartında başlatıp bu hatayı veriyor olabilir mi?
Eğer anakarta herhangi bir görüntü kablosu takılı değilse öyle bir şey olamaz.

Bir de aşağıdaki yöntemle sürücüyü kurmaya çalış bakalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ddu programı ile sildikten sonraki görüntü budur.

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_111849.jpg
    IMG_20221005_111849.jpg
    185 KB · Görüntüleme: 74
Anakarta görüntü kablosu takılı olmadığından emin miyiz? Ünlemli olan aygıtta ne hatası veriyor üzerine sağ tıklayıp özellikler de bakayım.
Buda sürücüyü kurduktan sonraki durum

Anakarta görüntü kablosu takılı olmadığından emin miyiz? Ünlemli olan aygıtta ne hatası veriyor üzerine sağ tıklayıp özellikler de bakayım.
Ekran kartına takılıdır. Anakartta herhangi bir görüntü kablosu bulunmamaktadır

Ekran kartına takılıdır. Anakartta herhangi bir görüntü kablosu bulunmamaktadır

Dosya Ekleri

• IMG_20221005_113117.jpg
    IMG_20221005_113117.jpg
    263,4 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20221005_113218.jpg
    IMG_20221005_113218.jpg
    111,8 KB · Görüntüleme: 70

Söylediğiniz bütün yöntemleri denedim. Fakat ne yaparsam yapayım sonuca olaşamadım 🥺😢

Geri
Yukarı