PNM Linux

İki program kurup kurucu ekleyince de dağıtım yapılmış olmuyor be kardeşim.

Dağıtım denilen şey nelerden oluşuyor, ya da işletim sistemi? İsteyen kullanıcı işine en çok yarayacak olanı seçer. Ben son kullanıcı ve insanlar hoşuna gider diye kendi conflarımı ve genelde kullanılan programları ekledim ve yükledim. He aksini iddia ediyorsanız dağıtım yapmak üzerine tedx konuşmanız varsa dinlemeyi çok isterim.
@gen2 hocam haklı bence dağıtım demek yerine özelleştirilmiş Arch veya iso kalıbı demek bence daha doğru olur.
evet haklısınız,kısmen doğru denilebilir ama herkesin bunu yazığımda anlayacağını düşünmedim ve açıkçası çok saçma dururdu.archiso dosyasını direk atsam yada farklı bir kaynak dosyası ve buna dağıtım desem tamamen haklı sayılırdınız ama ne yazıkkı değil :/

Dağıtım denilen şey nelerden oluşuyor, ya da işletim sistemi? İsteyen kullanıcı işine en çok yarayacak olanı seçer. Ben son kullanıcı ve insanlar hoşuna gider diye kendi conflarımı ve genelde kullanılan programları ekledim ve yükledim. He aksini iddia ediyorsanız dağıtım yapmak üzerine tedx konuşmanız varsa dinlemeyi çok isterim.

Tedx konuşmasına gerek yok, git özgün bir dağıtımı incele, yapman gereken şey o işte. Kendi release modelin kendi repoların olacak. Sizin yaptığınızın ISO özelleştirmesinden hiçbir farkı yok. En azından GNU'ya GNU'da bulunmayan bir şey vereceksin, boyle dağıtım yapmış olmuyorsun. GNU'ya kimsenin kullanmayacağı bir şey sunmuş oluyorsun. Binlercesi var halihazırda zaten.

Tedx konuşmasına gerek yok, git özgün bir dağıtımı incele, yapman gereken şey o işte. Kendi release modelin kendi repoların olacak. Sizin yaptığınızın ISO özelleştirmesinden hiçbir farkı yok. En azından GNU'ya GNU'da bulunmayan bir şey vereceksin, boyle dağıtım yapmış olmuyorsun. GNU'ya kimsenin kullanmayacağı bir şey sunmuş oluyorsun. Binlercesi var halihazırda zaten.

Bilemiyorum dostum benim hala umudum var şu andan bile ana makinesine kurduğunu söyleyen bir iki kişi oldu :) .Ayrıca ileride yeniliklerde gelecek bu ISO'yu kısıtlı zamanımda yaptım...Moralim bozuk bugün haddimi aştıysam özür dilerim. :/

Bir şeyler eklemek demişken. Xfce arayüzünde kullanacağım tüm programlar halihazırda vardi zaten ama ileride diğer arayüzlere özel programlarda geliştireceğim.

Bilemiyorum dostum benim hala umudum var şu andan bile ana makinesine kurduğunu söyleyen bir iki kişi oldu :) .Ayrıca ileride yeniliklerde gelecek bu ISO'yu kısıtlı zamanımda yaptım...Moralim bozuk bugün haddimi aştıysam özür dilerim. :/

Bir şeyler eklemek demişken. Xfce arayüzünde kullanacağım tüm programlar halihazırda vardi zaten ama ileride diğer arayüzlere özel programlarda geliştireceğim.
Özgün bir şeyler katman gerekli hani diğer datğımlarda olmayan bir innovasyon mesela, fark yaratmak lazım, yoksa denemeden öteye geçemiyor ve kayboluyor.

*dikkat, ben yapmadım tanıdığım bir arkadaşım yaptı.*

Pnm Linux.
Pnm is not Mac.

pnm olarak amacımız Mac olmak değil. Size birçok ayar, tema, hazır uygulama sunar ve yapmanız gereken tek şey özgürce kullanmaktır. Kullanışlı arayüzü ve şık teması ile size sadelik sunar. İster yeni başlayan ister profesyonel bir kullanıcı olun, hedeflediğimiz ve aradığınız kaliteli Linux deneyimini sunar. Arch Linux üzerinde geliştirilmiştir. Arch Linux ile bağlantıyı kesmemeyi hedefliyoruz.

Pnm'den ekran görüntüleri.

Eki Görüntüle 826661

Eki Görüntüle 826662

Arkadaşınız kendi mi yaptı?

Geri
Yukarı