POCO X3 NFC kasıyor

Hard reset atarsan geçici süreliğine sorunun çözülür Android telefonlar genel olarak öyle üst segment cihazlar dışında pek Android önermiyorum.

Hocam Android cihazlar öyle değil, Xiaomi'nin Redmi ve POCO alt markalarında kullanılan bozuk MIUI öyle.
Aynı fiyata satılan Realme 7'den böyle bir şikayet alamazsınız mesela.

Hocam reset atmak bir çözüm olur mu tam bilmiyorum.
Kesin çözüm, Custom ROM atmak olur, hem cihazda rahatlar ancak cihaz garantisi gider (Xiaomi'nin anlaşmalı olduğu Delta serviste gitmiyor diyorlar ancak Delta Servis'in desteği gerçekten de çok kötüymüş)

@Shenzhenn

Son düzenleme:
Bende Redmi Note 8 Pro kullanıyorum bende boyle bir sorun yok ama sana tavsiyem bir yeniden baslat cozulmezse bir formatla yine duzelmezse garantiye ver Xiaomi kadar guzel bir marka yok ucuz ve kullanisli urunler üretiyor paran olsa zaten iPhone alirsin.

Hocam siz sorun yaşamıyorsunuz diye herkes memnun olacak diye bir şey yok.
Xiaomi'nin (özellikle düşük bütçede) ürettiği cihazlar genelde yazılım anlamında rezalet oluyor.
9S'i iade etmeyi düşündürtecek kadar çok çektirmişti mesela bana. Benim gibi birçok kullanıcıda nefret ediyor MIUI'dan.
Ayrıca ya Xiaomi'ya Apple hangi kafa ya?

iPhone cihazlar yanında Xiaomi rezalettir.
Samsung deseniz anlarım ama Xiaomi nedir ya?
Cihazları iyi yapan şey sizin Note 8 Pro kullanmanız mı?

Custom ROM telefonla beraber gelen arayüz olan MIUI yerine bağımsız bir geliştiricinin düzenlediği genellikle MIUI ya da AOSP tabanlı arayüzlere denir. Custom ROM kurabilmeniz için cihazınıza bootloader kilidini açmanız gerekir ve bu açıksa garanti kabul etmez ancak siz garantiye göndermeden bootloader kilidini tekrar kapatırsanız sorun çıkmaz diyenler de var tecrübe etmedim maalesef net bir şey söylemem doğru olmaz. Ben de tecrübe etmek için Redmi Note 6 Pro cihazıma AOSP bir ROM yükledim gerçekten daha stabil ve akıcı oldu cihaz. Ayrıca son olarak 9 alan Android sürümü de 11 olmuş oldu.

Custom ROM telefonla beraber gelen arayüz olan MIUI yerine bağımsız bir geliştiricinin düzenlediği genellikle MIUI'ya da AOSP Extended tabanlı arayüzlere denir. Custom ROM kurabilmeniz için cihazınıza Bootloader kilidini açmanız gerekir ve bu açıksa garanti kabul etmez ancak siz garantiye göndermeden Bootloader kilidini tekrar kapatırsanız sorun çıkmaz diyenler de var tecrübe etmedim maalesef net bir şey söylemem doğru olmaz. Ben de tecrübe etmek için Redmi Note 6 Pro cihazıma AOSP Extended bir ROM yükledim gerçekten daha stabil ve akıcı oldu cihaz. Ayrıca son olarak 9 alan Android sürümü de 11 olmuş oldu.

Hocam rica etsem benim telefonuma uygun kaliteli anlaşılır bir video ile verebilir misiniz ROM yapmayı.

Hocam rica etsem benim telefonuma uygun, kaliteli, anlaşılır bir video ile verebilir misiniz ROM yapmayı?

@HaWlI KuLlANIcI etiketlediğin için teşekkür ederim.

İlk olarak bootlaoder kilidini açmanız gerekiyor, bunun içinse şu videoyu izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kilidi açma süresi verirse mecburen beklemeniz gerekecektir. Bu işlemi yaptığınız zaman cihazınızın içerisindeki veriler tamamen silinecektir, önemli verileriniz bulunuyorsa yedek almanızı tavsiye ederim.

MIUI Türkiye forum üzerinde bulunan tek tuş yükleme aracı ile TWRP kurabilirsiniz.

Xiaomi Poco X3 NFC TWRP 3.4.0-15 tek tuş yükleme aracı: https://secyukle.com/dosya/vfm-admi...7acbb37bb&sh=b4fa1a8fc5e41306859d9e3044cf6380

Zip şifresi: miuiturkiye.net

1624221412642.png

Dosyayı indirdikten sonra herhangi bir yere çıkarın, ardından "twrp_yukleme_araci_pocox3nfc"yi çalıştırın, cihazınızı fastboot moduna almak için ses kısma+güç tuşuna fastboot yazısı gelene kadar basılı tutun. Ardından yazılım üzerinden "cihaz fastboot modunda (2)" olarak seçip TWRP'yi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Lineage-18.1-20210617-UNOFFICIAL: https://www.gardiol.org/surya/lineage-18.1-20210617-UNOFFICIAL-surya.zip

NikGapps-core-arm64-11-20210612-signed.zip: https://sourceforge.net/projects/ni...ps-core-arm64-11-20210612-signed.zip/download (Google hizmetlerini yükler).

Ben LineageOS linki bıraktım, YouTube üzerinden beğendiğiniz farklı bir custom ROM olursa da aynı şekilde cihazınızı yükleyebilirsiniz.

Elinizde USB bellek+OTG ya da hafıza kartı bulunuyorsa custom ROM'u bunun içerisine atıp TWRP üzerinden flashlayabilirsiniz. Eğer elinizde söylediklerimin ikisi de yoksa da adb sideload yapmanız gerekiyor, adb sideload yapmak için şu videoya bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

install-lineageos-18-wipe-partition.jpg

Custom ROM'u hafıza kartınıza ya da USB'nize attıktan sonra TWRP üzerinden wipe > advanced wipe kısmından custom ROM'u attığınız depolama birimi haricinde hepsini tikleyin ve swipe to wipe yapın.

Picture40.png

Ardından geri tuşuna basıp install'a basın, custom ROM'u atmış olduğunuz depolama birimini seçip custom ROM dosyasını bulun ve swipe to confirm flash deyin, custom ROM yüklemesi bittiği zaman geriye dönüp NikGapps (Google hizmetleri) dosyasını aynı şekilde flashlayın ve reboot diyerek cihazınızı yeniden başlatın.

Sorumluluk kabul etmiyorum, yaptığınız her şey sizin sorumluluğunuzdadır.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
@HaWlI KuLlANIcI etiketlediğin için teşekkür ederim.

İlk olarak bootlaoder kilidini açmanız gerekiyor, bunun içinse şu videoyu izleyebilirsiniz:

Kilidi açma süresi verirse mecburen beklemeniz gerekecektir. Bu işlemi yaptığınız zaman cihazınızın içerisindeki veriler tamamen silinecektir, önemli verileriniz bulunuyorsa yedek almanızı tavsiye ederim.

MIUI Türkiye forum üzerinde bulunan tek tuş yükleme aracı ile TWRP kurabilirsiniz.

Xiaomi POCO X3 NFC TWRP 3.4.0-15 tek tuş yükleme aracı: https://secyukle.com/dosya/vfm-admi...7acbb37bb&sh=b4fa1a8fc5e41306859d9e3044cf6380

ZIP şifresi: miuiturkiye.net

Eki Görüntüle 1076559

Dosyayı indirdikten sonra herhangi bir yere çıkarın, ardından "twrp_yukleme_araci_pocox3NFC"yi çalıştırın, cihazınızı fastboot moduna almak için ses kısma+güç tuşuna fastboot yazısı gelene kadar basılı tutun. Ardından yazılım üzerinden "cihaz fastboot modunda (2)" olarak seçip TWRP'yi telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Lineage-18.1-20210617-unoffıcıal: https://www.gardiol.org/surya/lineage-18.1-20210617-UNOFFICIAL-surya.zip

Nikgapps-CORE-ARM64-11-20210612-signed. ZIP: https://sourceforge.net/projects/ni...ps-core-arm64-11-20210612-signed.zip/download (Google hizmetlerini yükler).

Ben LineageOS linki bıraktım, YouTube üzerinden beğendiğiniz farklı bir Custom ROM olursa da aynı şekilde cihazınızı yükleyebilirsiniz.

Elinizde USB bellek+OTG'ya da hafıza kartı bulunuyorsa Custom ROM'u bunun içerisine atıp TWRP üzerinden flashlayabilirsiniz. Eğer elinizde söylediklerimin ikisi de yoksa da ADB sideload yapmanız gerekiyor, ADB sideload yapmak için şu videoya bakabilirsiniz:

Eki Görüntüle 1076596

Custom ROM'u hafıza kartınıza ya da USB'nize attıktan sonra TWRP üzerinden wipe > Advanced wipe kısmından Custom ROM'u attığınız depolama birimi haricinde hepsini tikleyin ve swipe to wipe yapın.

Eki Görüntüle 1076622

Ardından geri tuşuna basıp Install'a basın, Custom ROM'u atmış olduğunuz depolama birimini seçip Custom ROM dosyasını bulun ve swipe to confirm flash deyin, Custom ROM yüklemesi bittiği zaman geriye dönüp nikgapps (Google hizmetleri) dosyasını aynı şekilde flashlayın ve reboot diyerek cihazınızı yeniden başlatın.

sorumluluk kabul etmiyorum, yaptığınız her şey sizin sorumluluğunuzdadır.

elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz.

Elinize sağlık hocam çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı