Pojavlauncher telefona zarar verir mi?

İşletim sistemi
Android
1.20.1, 1.19.2 gibi güncel sürümler için konuşuyorum, şarjı çok fazla bitiriyor. Çünkü bilgisayarda bile pek optimize çalışmayan bir oyunu mobil cihazlarda çalıştırmış oluyorsunuz.

Yazılımın telefona bir zararı yok diye biliyorum. Hatta bir dönem Microsoft veya Mojang hesabı olmadan PojavLauncher ile oyuna erişilebiliyordu. Sonradan Mojang'ın haklarını ihlal etmemek adına sadece orijinal oyuna sahip olanlar erişebilsin diye Microsoft hesabı zorunluluğu geldi.

OTG dönüştürücüye 3'lü USB Hub takıp klavye ve mouse bağladım ama CTRL veya Shift tuşuna basılı tutmadan W, A, S, D tuşları ile yürüyemedim. Yürürken CTRL veya Shift'i bırakırsam da yürüme tuşu takılı kalıyor. Sürekli CTRL veya Shift tuşlarından herhangi birine basılı tutmak da eziyet gibi. Bu durum belki cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir ama ben 2 tane farklı marka ve farklı Android sürümleri çalıştıran cihazda denedim. İkisinde de aynı sorunu yaşadım.

Mouse sıkıntısız çalışıyor, ancak unutmamak gerek ki klavye ve fare de ek olarak enerji harcadığından şarjın daha da hızlı bitmesine neden olabiliyor. Mümkünse ışıksız, düz ofis klavyesi ve faresi bağlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı