Polarize gözlük camı nasıldır?

İnsurer

Kilopat
Güneş gözlüğü almak istiyorum. Polarize cam kırılmalara ve çiziklere karşı nasıldır? (Çiziklere karşı dayanıklı olması benim için daha önemli.) Kullanan arkadaşlardan merak ediyorum. Mineral cam almak istiyorum ama hafif olmadığı söyleniyor, doğru mudur?

Tercih ederken polarizeye dikkat ediyorum açıkçası diğerleri ile karşılaştırma yapma imkanım olmadı dayanıklılık ve çizilmezlik konusunda aşırı titiz kullanmamakla beraber bir kaç yıldır kullandığım gözlüklerde kırılma veya çizilme olmadı eğer internetten alacaksanız ve imkanınız varsa önce bir mağazada deneyimleyin çalışana sorun farklarını içinize sindiğini ister oradan ister sanaldan alırsınız.

Polarize gözlük ile çizilme ve kırılmanın alakası yok. Polarize özelliği ışığın parlamasını azaltır. Araç kullanırken falan daha rahat olur. Çizilmeye karşı dayanıklı camlar var, ondan isteyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı